Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: E38 740d wyciek oleju ze skrzyni a gwarancja...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg

    E38 740d wyciek oleju ze skrzyni a gwarancja...

    Mam problem,cieknie mi olej miedzy silnikiem a skrzynią ( automat ) remont skrzyni był robiony w grudniu i gwarancja wygasła w maju.

    Samochodem zrobiłem nie więcej niż 2000km .

    I teraz pytanie czy uwzględnią reklamacje ?? Czego te glenie nie wymienili że cieknie ten olej ????

    Przyszła mi myśl do głowy żeby zaprosić na warsztat rzeczoznawce i niech stwierdzi co zjeb...

    PILNE!
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 06-07-2011 o 18:19

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszystkim sprawdz ktory olej tam wycieka- jest 50% szans ze to moze byc olej silnikowy ;) wiec moze niepotrzebnie psy na nich wieszasz...
    Skoro gwara skonczyla sie w maju to raczej niewiele wskorasz - jesli to olej ze skrzyni to niestety simering bedziesz zmienial na wlasny koszy

    p.s: do stwierdzenia co jest grane wystarczy dobry warsztat- szkoda kasy na rzeczoznawce...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Przede wszystkim sprawdz ktory olej tam wycieka- jest 50% szans ze to moze byc olej silnikowy ;) wiec moze niepotrzebnie psy na nich wieszasz...
    Skoro gwara skonczyla sie w maju to raczej niewiele wskorasz - jesli to olej ze skrzyni to niestety simering bedziesz zmienial na wlasny koszy

    p.s: do stwierdzenia co jest grane wystarczy dobry warsztat- szkoda kasy na rzeczoznawce...


    Więc czemu nie zmienili mi tego simeringu ??? Był remont skrzyni więc powinni składać na nowych uszczelkach, jak to może być moja wina jak nawet nim dobrze nie pojeździłem od czasu remontu.

    Jaki koszt zmiany tego simeringu ??

    I cieknie olej ze skrzyni na 100% kolor żółty

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    Więc czemu nie zmienili mi tego simeringu ??? Był remont skrzyni więc powinni składać na nowych uszczelkach, jak to może być moja wina jak nawet nim dobrze nie pojeździłem od czasu remontu.

    Jaki koszt zmiany tego simeringu ??

    I cieknie olej ze skrzyni na 100% kolor żółty
    To czy zmienili czy nie tego jeszcze nie wiemy :)
    Sam simmering to koszt niecalych 20Eur ale do wymiany trzeba demontowac skrzynie wiec koszt wymiany wysoki.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Jakoś nie wierze żeby się przyznali ze nie zmienili... skonsultuje się z rzeczoznawcą i będzie po temacie on ich dopilnuje i bedzie przy wyciąganiu skrzyni

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    Jakoś nie wierze żeby się przyznali ze nie zmienili... skonsultuje się z rzeczoznawcą i będzie po temacie on ich dopilnuje i bedzie przy wyciąganiu skrzyni
    Po demontazu skrzyni bedzie widac czy ten simmering jest stary czy nowy- nikt sie nie musi przyznawac :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    ale nie moge stać przy nich całymi dniami aż zdemontuja skrzynie,musze mieć jasno powiedzianeczy to ich wina a raczej na siebie nie ukrecą bata wiec rzeczoznawca mi w tym pomorze .

    Życie mnie nauczyło i nie wierze nikomu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    Więc czemu nie zmienili mi tego simeringu ??? Był remont skrzyni więc powinni składać na nowych uszczelkach, jak to może być moja wina jak nawet nim dobrze nie pojeździłem od czasu remontu.

    Jaki koszt zmiany tego simeringu ??

    I cieknie olej ze skrzyni na 100% kolor żółty
    Jeżeli simeringu nie zmienili to gó...wniany warsztat. Ja gdy robiłem skrzynię u Tarnowskiego to nikt mnie nie pytał i nie zastanawiał się nad tym czy uszczelniacz wygląda dobrze czy źle, tylko wymienili i jest wyszczególniony na fakturze.
    I nic nie ugrasz z nimi. Jeśli dałeś auto do naprawy skrzyni to ją naprawili i tyle z ich strony. Skrzynia przecież działa. Jeśli cieknie przez uszczelniacz, to go sobie teraz wymień albo oni mogą go dla Ciebie wymienic za dodatkową opłatą (taka będzie ich logika). Gdy montowali skrzynię to nic nie ciekło i simering wyglądał dobrze. A że teraz cieknie to pech. A nie wymienili bo nie chcieli Ci robic dodatkowych kosztów, a przecież uszczelniacz wyglądał jak nowy i był suchy. Itd. Typowe gadki z garażowych warsztatów.
    Ja rozpieprzyłem skrzynię w Audi bo partacz nie wymienił o-ringów na przewodach przy chłodnicy oleju, a coś tam grzebali i poskładali na starych o-ringach bo akurat nie mieli? Nie chciało się iśc do magazynu? Tego nikt nie wie. Koszt może 5zł. Olej wyciekł, skrzynia się rozleciała i dostałem figę z makiem, tyle że jazdę tam zrobiłem ostrą i tyle moje i cała moja satysfakcja. A za remont i tak zapłaciłem. Tylko że gdzie indziej.
    Pojedź do tego warsztatu i spróbuj to wyjaśnic, może akurat uda się, ale wątpię w to.
    Z tego co wiem to cena demontażu i montażu skrzyni to ok. 600zł + cena uszczelniacza. Nie wiem czy nie trzeba nowego płynu do skrzyni przy takiej operacji.
    Pozdrawiam
    monster_pl

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Dlatego w innym watku o regeneracji skrzyni biegow u Cobossa bylem ciekaw co naprawde mu zregenerowali / wymienili i czy jest jakas lista do faktury ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ale jesteś pewien że to cieknie ze skrzyni, a nie z silnika? Ponadto jak cieknie? Leje się ciurkiem, czy jest przypocony? Jeżeli to drugie, to przymknąłbym oko, monitorował stan oleju i jeździł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •