Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie - inpa, dis...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    Nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie - inpa, dis...

    Otóż... mam interfejs (kabel pod usb, pod com będzie w czwartek) ale... nie w ząb nie mogę sobie poradzić z instalacją disa ani inpy - szczerze mówiąc... już wszystko jedno mi co to będzie, czy inpa czy dis (nie mniej tego drugiego jako tako znam).

    Pytanie:

    Czy jest ktoś z Wrocławia, albo okolic, kto pomógłby mi to zainstalować ? odwdzięczę się od razu przy pomocy flachy/piwa i w razie czego mogę pomóc przy zakupie części z rabatem, czy też osobom z 7er w potrzebie, które tak owego sprzętu będą potrzebowały :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Hey. Gdzieś w tym dziale wrzucałem już instrukcję krok po kroku jak to zainstalować także musisz poszukać bo na pewno jest ;)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Poszukaj do pobrania Inpa EA-90X. Jest tam instrukcja instalacji.
    Później jedynie trzeba skonfigurować plik Ediabas.ini i obd.ini, i wszystko śmiga na kabelku obd pod usb. W razie co, służę pomocą

    Do kabla obd na usb poszukaj sterowników FTDI
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Poszukaj do pobrania Inpa EA-90X. Jest tam instrukcja instalacji.
    Później jedynie trzeba skonfigurować plik Ediabas.ini i obd.ini, i wszystko śmiga na kabelku obd pod usb. W razie co, służę pomocą

    Do kabla obd na usb poszukaj sterowników FTDI
    Więc jedno wiem na 100% - przez obd na usb się nie połączy.... ;) taki urok MKI, kabel na coma mam, czekam na kartę z rozszerzeniem com, bo portu nie mam ;) Tak czy inaczej jutro będzie karta i wracam do walki z inpami i disami i carsoftami ;)

    Tak czy inaczej gorące podziękowanie dla szczurka, który użyczył swojego komputera softu i kabla - co prawda auta komputer nie zobaczył, ale sam fakt chęci pomocy ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    A podpowie mi ktoś jaki interface wybrać przy instalacji inpy dla kabla pod RS (com) ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    o ile mi wiadomo to ADS

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez Pavlo_83 Zobacz posta
    o ile mi wiadomo to ADS
    no i żopa.... wrzuciłem to EA-90X i dalej się nie chce uruchomić.. wywala jakieś dziwne błędy które nic mi nie mówią, że jakiś tam sys powoduje błąd, potem sypie się edibase... i mam na pamiątkę ekran impy zwiśnięty i niedziałający....

    "DirectNt.sys kann nicht geoffnet warden"

    update: jest lepiej ;> skopiowałem obd.ini do c:\windows\ a nie do edi... ;p tak jak mi jakiś matoł w instrukcji napisał... i pojawiła się inpa...



    tylko kuleczki mi się nie świecą na czarno a interfejs pomimo tego, że wybrałem ads wyświetla się obd...

    teraz pewnie zanim nie dorwę przejściówki to się nie dowiem czy zadziała czy nie ;p
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 06-07-2011 o 20:49

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    No i zainstalowałem tą inpę przeklętą... i co... ? i nie ma 3 litrowej benzyny w opcjach ;>

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    wybiersz np M60 itd a nie 3 litry ja np wymieram m60 tam cos pisze 3,3 czy cos

    i tam zamiast OFF ma byc ON bo nic z tego
    Ostatnio edytowane przez krzysparco ; 24-07-2011 o 14:49

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak najbardziej jest 3 litrowa benzyna. Tyle, że nie masz tam na tacy podanych silników, a oznaczenia silników. Dla 3.0 i 4.0 V8 wchodzisz do DME 3.3 bądź pod opcją M60
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •