Chłopaki do czego służą pompy Serwo i Vacum??

Mam jakieś dziwne problemy z podciśnieniem i nie wiem od czego zacząć, nie wiem czy mam nieszczelność w układzie, czy jakiś zawór lub pompa jest słaba lub martwa.

Jak posprawdzać układ podciśnienia?
1. Jak sprawdzić szczelność układu
2. Jak sprawdzić prawidłową pracę pomp, jak duże podciśnienie powinny generować?

Problem strasznie prosty nie ma znaczenia czy jest wiosna czy lato oraz jaki jest zakres temperatur min i max wystarczy, że są spore różnice pomiędzy max i min.

Np. Wstaję rano i jadę do pracy, temperatury są stosunkowo niskie nawet teraz powiedzmy max 20*C (temp silnika idealna) auto jest po prostu samolot, hamulec brzytwa, pedał hamulca twardy.

Popołudniu temperatury znacznie wzrastają powiedzmy do 30*C (silnik prawidłowa temperatura) i w tym momencie moje auto jest mułowate i zmęczone, pedał hamulca miękki i często ucieka nisko co jest na tyle frustrujące, że lekko przyhamowując lub stojąc na światłach muszę go pod pompować, aby zwiększyć jakoś podciśnienie w układzie aby pedał stał się troszkę twardszy a auto zrywniejsze.

Hamulec w silniku 3.0d to nie jest jedyny problem bo brak odpowiedniego podciśnienia sprawia zaraz, że turbo nie pracuje jak się należy, nie ciągnie pełnym ciągiem itd.

Nadmienię, że niemal wszystkie cienkie przewody podciśnienia są nowe, stare zostały przy poduchach i są w dobrej kondycji.