Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana filtra i mapsensora w e38.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Wymiana filtra i mapsensora w e38.

    Witam mam prośbę otóż w mojej instalacji gazowej jest do wymiany filtr i czujnik ciśnienia i stąd moje pytanie czy mogę to zrobić sam w domowych warunkach?? jeżeli tak to prosił bym o jakąś małą instrukcję i czy nowy czujnik trzeba jakoś programować od nowa?? Z góry dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-07-2011 o 19:50

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Można to zrobić samemu ale po wymianie należy pojechać na ustawienie. Nie ma żadnej filozofii z wymianą. Polecam na świeżym powietrzu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Można to zrobić samemu ale po wymianie należy pojechać na ustawienie. Nie ma żadnej filozofii z wymianą. Polecam na świeżym powietrzu.
    A mozesz kolego powiedziec jak to wymienic?? Czy poprostu wystarczy wyczepić stary i podczepić nowy czy nie wydostanie sie gaz albo cos takiego? I jak to jest z filtrami ktory jest od fazy ciekłej a ktory od lotnej?? Z gory dzieki za odpowiedz

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Filtr fazy lotnej jest między reduktorem a listwą wtryskową.
    Filtr fazy ciekłej jest albo w reduktorze albo w jego okolicy.
    Aby wymienić filtr fazy ciekłej należy zakręcić zawór w butli. Małe kółeczko.
    Przy wymianie fazy lotnej poleci trochę gazu i przestanie. Zabieg bezpieczny na świeżym powietrzu. A przy ciekłej poleci sporo więcej ale kiedyś skończy lecieć. Nie można szybko odkręcać mocowania filtra bo może poparzyć i zamarznąć tylko trzeba powoli upuszczać. Trzeba zwrócić uwagę na magnesik jak jest żeby go nie wywalić i na o ringi jak są aby ich nie przeciąć. Pasowało by sprawdzić szczelność połączeń po tym na przykład wodą z mydłem. Z map sensorem też nie ma żadnej filozofii. Tylko wypiąć stary i wpiąć nowy. Poleci gaz jak będziesz go wymieniał przed filtrami. On jest połączony z listwą i filtrem fazy ciekłej.

    Ostrzegam. Zabawa z gazem może narobić sporo bałaganu i nieszczęścia więc jak nie wiesz co robisz to lepiej zastanów się kilka razy czy warto ryzykować.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    praktycznie bardzo uważać powinieneś jedynie przy wykręcaniu filtra fazy ciekłej. Spore ciśnienie i duża ilość ciekłego zimnego przy rozprężaniu gazu.
    Można się wystraszyć. Często jest tak, że mimo ostrożnego powolnego odkręcania, nic nie ulatuje aż nagle głośno syknie i wyleci chmura gazu.

    Oczywiście nie polecam robić tego gdy w okolicy są jakieś źródła gorąca czy ognia.

    A reszta to pikuś.

    A na koniec powinieneś jechać na regulację - mowe filtry i mapsensor mogą nieznacznie inaczej funkcjonować (np. lepiej).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •