Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Półka DSP jaki wzmacniacz.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie

    Półka DSP jaki wzmacniacz.

    Witam. Czy wie ktoś może jaki wzmacniacz jest potrzebny żeby działała półka DSP w komplecie bez navi tylko z zwykłym radiem. Znalazłem różne zmieniarki i teraz pytanie która musi być ZMIENIARKA 1 ZMIENIARKA 2

    PS
    Moje radio to Becker2451+Zmieniarka 6CD
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 03-07-2011 o 12:08

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wzmacniacz nie jest tylko do półki, ale do wszystkich głośników.
    W Hifi i Top-Hifi(DSP) z przodu mamy zestaw 3 drożny, z tyłu zestaw 2 drożny. W przypadku DSP dochodzi jeszcze półka(subwoofer). Wzmacniacz zasila każdy z tych głośników. M.in. dzięki temu możliwe są efekty dźwiękowe.

    Moja rada, zamiast szukać i kombinować z tym nic nie wartym sprzętem, zainwestuj w coś nieoryginalnego, lepszy efekt to da
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Masz na myśli jakiś głośnik niskotonowy lub tubę + wzmacniacz tak ? Z takim zestawem nie ma problemu z montażem ?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    U szajboosa przez dłuższy czas nie było skrzynki w bagażniku, jedynie zestaw odseparowany z przodu(z wooferami 13cm) i wiele osób szukało subwoofera w aucie
    Drzwi do teraz nie są wygłuszone, bo nie ma na to czasu, poza tym muszę czekać na podwójne szyby :P
    U szajboosa jest zestaw VDO HPC1300(kilka lat temu kosztował 1kzł, ten kupiony nowy za niecałe 200zł), jest on obecnie trudno dostępny. U kumpla niedawno słyszałem Hertz HSK 130 ze starszej serii(nie tej obecnie dostępnej), także kupiony okazyjnie używany.
    W obu przypadkach efekt jest bardzo dobry. U szajboosa szczerze mówiąc gra to lepiej niż na seryjnej półce dsp. Gdyby jeszcze wymogiem nie był gabaryt wzmacniacza to mógłbym coś więcej pokombinować, a tak mam niestety ograniczone pole manewru(wzmak musi mieścić się nad akumulatorem)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    a wtedy Wzmacniacz jest podłączony jak pod cały system poprzez zmieniarke czy do radia ? Bo jak do radia to trzeba dorobić wyjście rca tak ?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W Hifi i Top Hifi wzmacniacz sygnał pobiera z radia. Nie ma w tym przypadku wyjścia RCA żadnego. Sygnał pobierany jest z wyjść głośnikowych

    W przypadku DSP sygnał ze zmieniarki idzie drogą cyfrową do wzmacniacza bezpośrednio


    W przypadku dokładania nieseryjnego wzmacniacza, nie jest dużym problemem dorobienie 2 par RCA
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    OK czyli wychodzi na to że jak mam wyjście RCA to potem wystarczy dobrać wzmacniacz + głośnik taa ? A jak wygląda dorobienie wyjścia RCA ?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tak samo jak wyglądało to w przypadku nawigacji u szajboosa.
    Wystarczy dobrać się do radia, odczytać oznaczenia z końcówek mocy, sprawdzić które styki to ich wejścia i pobrać stamtąd sygnał na wyjście
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Cursor A wiesz może jakie wymiary głośnika wejdą w miejsce tylnego podłokietnika ? I jakiego najlepiej tam głośnika użyć ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego ja mam 30cm ;) i jest minimalnie za szeroki (ok.2cm)
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •