Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Kilka pytań przed zakupem E65 2006

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6
    BMW
    E65 730d 2006
    Skąd
    Wrocław

    Kilka pytań przed zakupem E65 2006

    Witajcie :)

    Tak się złożyło, że niedługo stanę się właścicielem BMW E65 730d 2006 rok :) Będzie to moje kolejne BMW (wcześniej E60 530d 2004). Auto jest w wyjątkowo dobrym stanie, co potwierdziłem wizytą w serwisie, ale jest też kilka rzeczy do wymiany (według tego serwisu). Auto najechane ma 140 tys km i jest to przebieg oryginalny, potwierdzony w BMW. Poza oczywistymi robotami w stylu uszczelek, filtrów etc. są też przynajmniej dwie większe rzeczy, mianowicie:

    - Kolektor ssący (ze względu na możliwość zerwania klapek - koszt 2000 pln + robota)
    - Koło pasowe wału (bo nie było wymieniane od nowości - koszt 1500 + robota)

    Teraz moje pytania:

    - Jest to auto po lifcie, z tego co słyszałem zmodyfikowano też silnik. Czy nie poprawiono przypadkiem tych nieszczęsnych klapek? I czy koniecznie trzeba wymieniać cały kolektor?
    - Czy wymiana koła pasowego jest konieczna przy tym przebiegu?
    - Czy to dobre ceny czy można znaleźć części taniej?
    - Wysiadła w niej również elektryka kierownicy, tzn. działa w przód i w tył, ale nie opuszcza się, jakby się zaklinowała. Co może być tego przyczyną?

    Serwis serwisem, ale nie chciałbym żeby mnie naciągnięto. Co o tym myślicie?
    Zaznaczam, że szukałem na forum i w Google, ale większość wątków dotyczy aut przedliftowych.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    z tego co sie orientuje problem klapek istnieje takze po facelifcie.

    Na niemieckich forach uzytkownicy opisuja demontaz klapek z kolektora jako rozwiazanie problemu.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •