Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zapieczone śruby od spreżarki w e38, czym odkrecic ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Zapieczone śruby od spreżarki w e38, czym odkrecic ?

    Czy szanowni koledzy mogliby mi podpowiedzieć czym odkręcić zapieczone śruby od sprężarki? Udało się odkręcić tylko jedną śrubkę trzymającą sprężarkę, ale pozostałych trzech oraz dwóch od króćców nie można ruszyć. Pan Klimatyzacja po 2 godzinach walki poddał się...
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 01-07-2011 o 09:32

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A Coca-colą polewał ??
    Gra muzyka

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Brunoz

    po co wpisujesz sam ten prefix [klimatyzacja] do tytulu ?

    Prefix wybiera sie z listy przy okienku tytulu tematu z listy, masz tam do wyboru takze klima !

    Codziennie zwracam uwage na dokladne tytulowanie tematow, znaki interpunkcyjne, duze litery na poczatku zdania i prefixy ale widze ze na nic.

    Aby na forum panowal porzadek i kazdy zainteresowany tym samym problemem znalazl ten temat trzeba sie trzymac pewnych zasad.


    Jutro to poprawie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak się ukręcą to zobaczysz że żadne środki nie pomagają. Wszytko tak puchnie w środku że ciężko ukręcić a co mówić o odkręceniu. Pomóc może spawarka i przyspawanie czegoś.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Przede wszystkim powinienes najpierw oczyscic otoczenie sruby, potem sikasz jakis preparat penetrujacy, moze byc WD-40. Zostawiasz to na kilka godz a najlepiej na jeden dzien. Powinno puscic a jak nie to zostaje jeszcze podgrzanie DELIKATNE osadzenia w ktorym jest wkrecona sruba. Oczywiscie o ile dzialanie malym palnikiem nie zagraza wybuchowi ;) Ja nie moglem za zadne skarby odkrecic nakretki od wahacza tylnego, plaskiego przy mocowaniu przy kole. Dopiero po podgrzaniu puscila bez najmniejszego problemu.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    52
    BMW
    735iL
    Skąd
    Domaniew/Pruszków
    Nie zapomnij popukać młotkiem ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kurczę, szukałem wszędzie różnych informacji na ten temat... Znalazłem na jednym forum że dobrym sposobem może być ten Kleen-flo Quik.
    Zakupiłem na ballergo i jak przyjdzie, spróbuję wpierw nasiurać na te śruby, niech nawet żre je sobie przez dwa dni, potem popukam młotkiem w śrubę przez śruborkęt albo jaki inny nasadkowy klucz.

    Dospawać czegokolwiek czy nawet przygrzać palnikiem - nierealne ze względu na kiepskie dojście oraz sąsiedztwo przewodów od reduktora LPG.

    Mam nadzieję, że to pomoże - walczę ze sprężarką już tydzień (trzy razy na warsztatach...). A wczoraj po przedwczorajszej wizycie u klimatyzatora ciołki tak zamontowali mi osłonę silnika od spodu, że odpadła na autostradzie... Grrr....

    Z tego płynie nauka: jak ma być coś dobrze zrobione, to zrób to sam, albo sprawdzaj po mechanikach...


    Sebek: sorki - będę pamiętał na przyszłość :-)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    52
    BMW
    735iL
    Skąd
    Domaniew/Pruszków
    Tylko z wyczuciem kręć, raz do przodu raz do tyłu i młotkiem go. Podgrzać można opalarką elektryczną.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kurczę, panowie, powiem Wam, że ten specyfik jest boski.
    sruby aż same chciały wyjść :-) żadna się nie ukręciła. A zapieczenie/korozję było widać na zwojach śruby tuż przy łbach. Tak więc psikanie penetrantami ma rację bytu.

    Każdy szanujący się majsterkowicz powinien tego typu środek mieć jako rozwiązanie awaryjne.

    Aż zastanawiam się, które jeszcze śruby mógłbym popsikać :-)

    wątek można zamknąć

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ten wątek dotyczył tematu http://7er.pl/showthread.php/17545-e...l=1#post249395 i można uznać za zakończony.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •