Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Malowanie skorzanych foteli, krycie i trwalosc farby.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie

    Malowanie skorzanych foteli, krycie i trwalosc farby.

    Witam. Czy ktoś u siebie w E38 malował całe fotele ? Mam komforty w kolorze siwym a chciałbym przemalować je na kremowe lub czarne, tylko nie wiem czy kremowy da radę pokryć siwy i 2 sprawa jak będzie wyglądało to z trwałością ?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 30-06-2011 o 16:57

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    W malowaniu nie pomogę, ...ale jak to się będzie miało do boczków w drzwiach itd...

    Ps. Dałbym głowę że temat odnawiania skór już był przerabiany...
    V8 Garage

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    taa były podobne tematy tylko nie wiem czy ktokolwiek zmieniał kolor bazowy skóry i nikt nie mówił jak się to sprawuje...

    Całe boczki mam czarne, a malował bym tylko ten mały element skórzany ;)
    Ostatnio edytowane przez Proyer ; 29-06-2011 o 20:08

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    A to nie lepiej kupić wnętrze w pożądanym kolorze? Czarnych i kremowych mnóstwo na znanym portalu aukcyjnym

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    nie chce zmieniać foteli ponieważ mam komforty z masażem i podgrzewaniem. Jedynym problemem jest to że są lekko poprzecierane i siwe co mija się z moją koncepcją środka. A próbowałem je zregenerować to ciągle wychodzą inne odcienie mimo tego że dawał specjalnie dorobić farbę na zamówienie...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Ale można kupić komforty grzane i szmaty przełożyć. Nie jest to trudne zadanie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    żeby kupić fotele tylko dla szmat to muszą one być w dobrym stanie żeby się to opłacało a takie kosztują ok 1tyś +/- z przesyłką/dojazdem. A z tego co wiem to sporo ludzi regenerowało swoje malując je i nie narzeka na to. Dlatego też o tym myślę, a nie wiem jak to wygląda przy malowaniu całego fotela. Bo przecież bezsensu jest żeby pomalował a po przejechaniu kilka tyś farba zejdzie, albo w ogóle nie pokryje starej.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Temat byl przerabiany dosyc szczegolowo.z tego co pamietam to byly do tego zadania zdjecia krok po kroku .a ja tez nosze sie z tym pomyslem zeby z szarego zrobic czarne wiec jak cos znajdziesz to daj znac.pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Z moich doświadczeń, foteli nie powinno się przemalowywać z oryginalnego koloru na inny. Można tak zrobić ewentualnie (lecz też nie polecam) z elementami skórzanymi które nie są poddane na codzienne wykorzystywanie- jeśli chodzi o fotele, niemalże codziennie na nich się siada i farba która zostaje nałożona poddana jest ścieraniu. W przypadku gdy przechodzimy z jednego koloru na drugi (nieważne czy to z jasnego na ciemny czy odwrotnie) kolor oryginalny w pewnym momencie wybije się i nie będzie już to wyglądało za dobrze. Według mnie przekładka wnętrza, bądź elementów wnętrza jest najodpowiedniejszym sposobem na zmianę wyglądu wewnętrznego auta.
    Zamiast martwić się za każdym razem tym że któregoś dnia zobaczy się stary kolor na fotelu, to lepiej poszukać kompletu do przekładki, lub jeśli ktoś preferuje to obszyć fotele na nowo. Malowanie foteli polega przede wszystkim na cieniowaniu koloru (nadawanie pierwotnego wyglądu) jak i wypełnianie ubytków powstałym po latach użytkowania. Decyzja należy do Ciebie.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar F75
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    255
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Gdynia
    Blog
    1
    popieram Kubanka - usiądziesz w dżinsach z nitami na tyłku, przesuniesz się , drapniesz i stary kolor wyjdzie. Wiadomo ze skóra jest mocniejsza od materiału, ale też ulega uszkodzeniom, po których wylezie stary kolor:(
    moja trzecia córka ... E32 750i.... już zabytek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •