Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Malowanie skorzanych foteli, krycie i trwalosc farby.

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Panowie, ja też chciałem zrobić taki myk, ponieważ w mojej e38 są fotele komfort, a chciałem je podmienić na sportsitzy, tylko u mnie jest taki rzadko spotykany kolor skóry, podchodzący pod bladą czerwień. Dlatego myślałem o zakupie samych foteli i przemalowaniu ich na odpowiedni kolor. I tak myślałem, czy nie można by zrobić tak, aby jak najdokładniej wymyć stary kolor odpowiednimi środkami, wymatować całość i nałożyć już bazowy kolor, np za pomocą pistoletu do areografu, czy czegoś podobnego? Może dało by to lepszy i dłuższy efekt niż 3-4 miesiące?

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Będziesz się bawił z myciem, malowaniem, potem się wkurzał że schodzi... A obszycie takich 2 taboretów to koszt rzędu 1500PLN

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w mojej miejscowosci jest firma ktora to zrobi i niebedzie ci sie nic łuszczyc ani scierac

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Będziesz się bawił z myciem, malowaniem, potem się wkurzał że schodzi... A obszycie takich 2 taboretów to koszt rzędu 1500PLN
    Też tak myślałem ale po odwiedzeniu 2 tapicerów 1 powiedział mi że nie bawi się w takie rzeczy bo fotele do BMW ciężko się obszywa (nie mam pojęcia dlaczego) A 2 powiedział że owszem nie ma sprawy ale za 2 fotele+kanapa zawołał 4 tyś....

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    No i właśnie rozchodzi się o pieniążki i jakość skóry którą zostaną ponownie obszyte fotele. Bo może być tak, że zapłacimy te 2 tyś za obszycie, a po 3 miesiącach siedzisko będzie przetarte i pomarszczone jakbyśmy 500 tyś km zrobili

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    No własnie. A dochodzę do wniosku że po malowaniu nawet jak to potrzyma max pół roku to i tak to jest koszt dużo mniejszy niż obszycie, a z 2 strony po obszyciu dobrą skórą wiemy że mamy to na dłuższy czas. Także jest dylemat. Jak będzie lepsza pogoda to zabieram się za malowanie u siebie... zacznę od boczków i dam znać jak to wygląda ;)

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    Jak jeździłem jeszcze e-32 to zrobiłem przekładkę z welurów na skóry. Skóry były granatowe, a że chciałem mieć czarne - przemalowałem. Kosztowało mnie to dużo czasu, ale efekt był piorunujący. Niestety... Po 3 miesiącach zaczął przebijać granat. Stąd moja prywatna opinia, że zmiana koloru siedzeń nie jest dobrym pomysłem.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A szczególnie będzie przebijał z jasnego na ciemny. No to ch.. :)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    No niestety na to wychodzi. Także postanowiłem tylko pod regenerować moją skórę. Czyli ten sam kolor + skóra w płynie na pęknięcia.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    No i słusznie. Szkoda później nerwów ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •