Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Webasto z V12 będzie pasować do R6

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    Webasto z V12 będzie pasować do R6

    Webasto z V12 będzie pasować do R6 mam do nabycia w rozsądnej cenie tylko pytanie czy będzie pasować .
    kolejne pytania to co potrzeba do pełnej sprawności i czy wiele kłopotów z montażem :D

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja u siebie montowałem od v8.
    Nie mam pojęcia gdzie się znajduje w v12 ale od v8 nie można zastosować w r6 na tych samych mocowaniach i tym samym miejscu.

    Ja u siebie zamocowałem przy lampie przedniej lewej.
    Potrzebny jest OBC z możliwością ustawienia godziny do odpalenia webasta. Po naciśnięciu guzika w lewym dolnym rogu o nazwie zite czy jakoś tak powinno się wyświetlić aus luft lub aus heict w zależności od temp na zewnątrz. Po kolejnym naciśnięciu klawisza ma się wyświetlić z1 i godzina oraz kolejne naciśnięcie ma być z2 i godzina.
    Poza samym agregatem i obc potrzebna jest wiązka co niestety idzie wzdłuż auta do bagażnika. Ciężko ją wyciągnąć z bagażnika prze kanapę z tyłu. Jest sporo rozbierania. Poza wiązką z przekaźnikami przy aku z tyłu w bagarzniku potrzebny jest moduł przekaźnikowy znajdujący się nad schowkiem ( czarna puszka większa od paczki papierosów ).
    Podsumowując niezbędne rzeczy do poprawnego działania jak w oryginale to:
    Agregat
    Mocowanie agregaty z tłumikiem i rurką do zasysania powietrza, można kupić od zestawów uniwersalnych
    Wiązka kompletna
    Moduł przekaźnikowy
    OBC z funkcja grzania i wietrzenia ( interesująca funkcja bo w lecie przewietrza samochód, sterowane czujnikiem temp zewnętrznej )
    Pompa wody elektryczna - ja tą co dostałem z webastem miałem uszkodzoną i podpiąłem się do pompy pod ez
    Przewody wodne i trójniki.
    Przewody elektryczne bo oryginalna wiązka jest za krótka.
    Przekaźnik do wentylatora nawiewu - ten do webasta ma w sobie diodę. Ja u siebie dołożyłem ta diodę i jest wszystko ok.

    Ważną rzeczą było podpięcie wiązki do panelu od ogrzewania aby dało się zagrzać wnętrze.
    Trzeba było dołożyć 3 przewody do panelu od ogrzewania bo ja nie mam klimy.
    W wiązce od klimy jest już kość do webasta więc nie ma się czym martwić.
    Ja u siebie nie podpinałem drugiego aku tylko bezpośrednio do zasilania z aku pod kanapą.

    Jak masz jakieś pytania na temat montażu i wszystkiego na temat webasta w e32 to pisz śmiało.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Webasto mocowane jest pod prawym nadkolem :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W v8 jest na prawym kielichu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    z tego co wiem to pasuje z v12 do r6, tylko w v8 bylo inne
    wiem ze to nie ten dzial ale mam na zbyciu agregat webasta(webasto,stan nie znany, znajomy mowil ze dzialalo ale reki sobie uciac nie dam) do v8 razem z wiazką pod drugi akumulator(w bagazniku,jest jeszcze ten moduł nad schowkiem, brakuje tylko przekaznika do ladowania akumulatora)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    53
    BMW
    BMW E32 750iL
    Skąd
    Racibórz
    W V12 jest do prawego nadkola przykręcone tak nisko blisko ściany dzielącej kabine od komory silnika

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •