Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Drżenie - temat ciągle powracający

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c

    Drżenie - temat ciągle powracający

    Witam! Mam mały problem. Kupiłem sobie felgi 17 ale radość nie trwała długo, bo strasznie trzepało w środku i nie dało się jechać. Dotoczyłem pierścienie założyłem i można by było powiedzieć, że jest idealnie - absolutnie żadnych drgań gdyby nie jeden mały problem. Drży mi (aż słychać jakby coś waliło w podwozie) przy hamowaniu, kiedy przechodzi przez 90 km/h. Co ciekawe, jak założę stare felgi 16 to nie drży w ogóle. Czy doważanie na aucie pomoże w takiej sytuacji? Podczas jazdy jest super, ale przy hamowaniu porażka....
    Pozdrawiam

    fm

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    a tarcze?:> dobre masz? chociaz jak zalozysz 16 niby dobrze jest... felgi proste wywazone itd? pierscienie odpowiednie?... kij wie..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Więc tak... pierścienie są na 100 % dobre, bo okazało się, że przyczyną drgań był ich rozmiar. Koła były wyważane w dwóch warsztatach. Po zmianie pierścieni podczas jazdy przy żadnej prędkości nic nie drga (no powiedzmy do 160, bo więcej nie jechałem). Problem jedynie jest przy hamowaniu jak przechodzi 100-90. Nie wiem czy to kwestia tarcz, bo jak założę 16 to nie drga mi jak hamuję... Spróbuję doważyć a nuż.... Jeśli macie jakieś pomysły to będę wdzięczny
    Pozdrawiam

    fm

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    może głupi pomysł ale sprawdzałeś otwory w feldze na śruby? i same śruby? może któryś otwór jest wyrobiony.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witaj, dziwne, że jak zmieniasz na 16" to drżenie znika. Ja miałem kiedyś podobnie, jak jednak zamieniałem na 16"-zimówki to jakby mniej. W końcu wymieniłem wahacze dolne i jak ręką odjął. Jak masz to sprawdź dobrze "łyżką" wahacze i całe przednie zawieszenie. Z autopsji wiem, że żadne trzepaki i tym podobne wynalazki nie wykrywają delikatnych luzów.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Ja podobny problem miałem kiedyś w E34 i okazało się po uprzedniej wymianie całego przedniego zawieszenia że przyczyną były przednie piasty , po wymianie na nowe wszystko śmigało jak powinno. (oczywiście piasta kompletna z łożyskiem ). pozdro.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •