Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pali bezpiecznik numer 22.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC

    Pali bezpiecznik numer 22.

    Witam,

    Po weekendzie poszedłem przepalić autko a tu zonk. Wszystko wygląda ładnie wydaje się działać. Przekręcam kluszyk na zapłon pełna choinka - prawidłowo, przekręcam dalej cisza auto nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, cały czas przepala bezpiecznik sterowania silnikiem, zaglądam w sterowniki suchutko. Okazało się że sporo wody jest na wycieraczce po stronie kierowcy dosłownie z 2 litry. Moje zapytanie Panowie gdzie szukać przyczyny palenia bezpiecznika?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Po tej przygodzie wymień podszybie. Koszt żaden a możesz dzięki temu uniknąć tego typu niespodzianek. Ciężko powiedzieć tak na odległość gdzie jest zwarcie. 24 bezpiecznika Ci nie wywala?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    No mądry Polak....., już zamówiłem. Właśnie sadzi tylko bezpiecznik 22. Jutro będę kombinował z wypinaniem sterownika. Sterownik wyjąłem rozebrałem i w środku wygląd jak nówka. Podpinałem kompa nic nie pokazał. Może jeszcze istotna uwaga bardzo szybko umiera akumulator przy próbach odpalania i stały pobór prądu na poziomie 3A(wszystkie światełka powyłączane. Zdjąłem wykładzinę po stronie kierowcy zgnite były przewody w takiej białej niby osłonie oczyściłem zarobiłem na nowo, ale nadal lipa i cały czas osuszam. Pewnie jak wszystko wyschnie ładnie odpali ale mam nauczkę z tym podszybiem.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No oby się nie okazało szukaniem igły w stogu siana tego zwarcia, skoro miałeś wilgoć już w środku. Co do aku może jest zwarcie na celi. Ja tak miałem. Niby aku naładowany a nie trzymał dłużej niż kilka dni stania w uśpieniu. Pobory były wzorowe. Jeżeli sterowniki są suche to patrz po kablach.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Udało się, nie wiem czy wilgoć na pewno była przyczyną - ale wszystko możliwe. Dziś rozprułem całą skrzynkę bezpieczników tam gdzie są sterowniki silnika i skrzyni. Wywaliłem wszystko dałem na zapłon i kolejno wkładałem elementy, nie czekałem długo, strzelił gdy tylko wsadziłem kostkę wyglądającą jak te co idą na przykład do świateł tylnich. (nie mam zdjęcia), poskładałem wszystko nie wpinając tej kostki, zacząłem szukać gdzie jest zwarcie, poszło gładko, troszkę cięcia troszkę lutowania ale znalazłem kabel który nie wyglądał jak masowy a mimo to miał pełne zwarcie do masy. Idąc po kabelku doszedłem do czujnika poziomu oleju, ten w misce olejowej. Wypiąłem czujnik i wszystko zagrało. Czujnik ma zwarcie na wszystkich trzech pinach.
    Temat można zamknąć. Pozdrawiam wszystkich, i dziękuję kolego "supermen" za zaangażowanie.
    Ostatnio edytowane przez Adam740 ; 28-06-2011 o 17:03

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Miał ktoś jeszcze taki przypadek ? u mnie było podobnie paliło bezpiecznik 22 i jeśli wogule odpalić sie udało auto świeciło ładowanie i skrzynia działała w trybie awaryjnym.
    Przeczytałem temat i odpiąłem czujnik i przestało walić bezpiecznik, profilaktycznie podpiąłem czujnik i spróbowałem jeszcze raz żeby wykluczyć opcje "przypadek" i wywaliło bezpiecznik więc wchodze pod auto a tam pali sie przewód od czujnika !!!!, nie wiem jak to możliwe ale normalnie palił sie tak dosyć intensywnie !!!

    Tak czy tak proponuje każdemu sprawdzić sobie czujnik bo u mnie zaczęło sie jarać przy samym czujniku, może dlatego że standardowo jak w większości m62 mam troche zapoconą olejem miske.

    Sprawa troche dziwna bo u mnie obeszło sie bez pożaru ale wczoraj koledze zapalił sie w e39 spryskiwacz od szyby !!! a 3 dni temu kupiłem e38 735 ze spalonym całym przodem łącznie z silnikiem,
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •