Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Do myślących logicznie... przepływomierz / sondy lambda ?

  1. #21
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Gwozdziu Zobacz posta
    Sebek, jak się to ma do tego co napisałem: zrobiłem reset DME, nie jeździłem na gazie, problem niezmiennie jest. Pytam serio, czy możliwe jest, że nadal instalacja LPG ma wpływ na pracę silnika?

    W sumie to pytanie też do innych osób wskazujących na LPG. Co z tym resetem?
    No... 5km na Pb to ostro polatales :D
    Tak jak ci pisalem wczesniej pojezdzij z 2 dni na Pb (zrob jakies 50km w zmiennych warunkach tj miasto/trasa/korek) i wtedy obserwuj prace silnika

    Blad sond wcale nie oznacza ze sa one zepsute... malo tego, zakladam ze blad dotyczyl zlego skladu mieszanki (poza zakresem sond) wiec spelniaja swoja funkcje
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 28-06-2011 o 22:58
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Są firmy co regenerują przepływomierze. Może właśnie na taki trafiłeś i jest jakiś uszkodzony mimo że niby nowy. Sam już wymieniłem sporo przepływomierzy. Mimo założenia nowego auto wcale lepiej nie pracowało a czasami nawet gorzej. Nowe boscha.
    No właśnie oddaję ten mój nowy, na szczęście mam "internetowe" 10dni...

    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Przepływomierze jak się psują to potrafią tylko pod pewnymi obciążeniami przekłamywać a w reszcie zakresu pracy jest ok. Poza tym czasami odklejają się nóżki od płytki w przepływomierzu i łapie przez chwilę przerwę. Właśnie tak się zachowuje twój stary.
    Tutaj kompletnie się z Tobą zgadzam, uszkodzenie mojego starego przepływomierza wygląda na problem ze stykiem, bo pracuje poprawnie (jak pracuje)

    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Sondy sprawdź przed wymianą. Po co wymieniać coś co jest dobre na coś co nie jest do końca dobre. Jak nie wiesz jak sprawdzić to jedź do kogoś co ma o tym pojęcie albo wrzuć filmik z pracy sond z inpa.
    Podaj dokładnie kody błędów jakie komp zarejestrował. To że jest napis sonda w opisie błędu nie zawsze oznacza problem z sondą.
    Niestety nie mam kodów, bo nie mam swojego interfejsu obecnie, błędy były na DISie ale mechan wskazał mi jeszcze na słabą, a praktycznie brak reakcji sond przy dodawaniu gazu. Było to bez obciążenia, więc też nie wiem czy tak powinno się to sprawdzać na kompie.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    [COLOR="cyan"]No... 5km na Pb to ostro polatales :D
    No, polatałem na Pb nie 5km a około 70 po resecie komputera. Być może to za mało, spróbuję więcej ale w tej chwili podjąłem decyzję oddania przepływomierza i zakupu kolejnego w hurtowni nieopodal. Na pewno dam znać czy ta podmiana pomogła.

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Tak jak ci pisalem wczesniej pojezdzij z 2 dni na Pb (zrob jakies 50km w zmiennych warunkach tj miasto/trasa/korek) i wtedy obserwuj prace silnika

    Blad sond wcale nie oznacza ze sa one zepsute... malo tego, zakladam ze blad dotyczyl zlego skladu mieszanki (poza zakresem sond) wiec spelniaja swoja funkcje
    Dzięki za podpowiedź, z sondami poczekam na wynik podmianek przepływomierza, bo mój nos podpowiada mi, że to jednak on jest przyczyną...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Na chwilę obecną dziękuję wszystkim wypowiadającym się i starającym się pomóc osobom, decyzja na chwilę obecną: zwrot przepływomierza, zakup nowego (inne źródło).
    Po podmianie dam znać jaki jest efekt. Jeszcze raz dzięki za pomoc!
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dobra decyzja. Sam kupiłem kiedyś przez Allegro (ze sklepu) nowy przepływomierz Bosch'a, oryginalny ponoć, w pudełku Bosch'a itp., 740zł poszło, a po kilku dniach od zamontowanie auto gasło na skrzyżowaniach! Wymiana na inny pomogła. Mam nadzieję, że zakup z innego źródła rozwiąże Twój problem :-)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Czy LPG może mieć nadal wpływ na pracę na Pb? Oczywiście. sam się o tym przekonałem - jakiś magik ustawił mi 'ekstra wtryski lpg' podczas pracy na benzynie. Teoretycznie funkcja ta polega na tym, że mimo pracy na benzynie, komp gazowy puszcza impulsy np. 0,8ms na wtryskiwacze gazu. Nie wiem w jakim celu ktoś to ustawił. Podobno według instrukcji ma to poprawiać spalanie na benzynie i poprawiać osiągi. Jak tylko to znalazłem u siebie, to wyłączyłem to dziadostwo. Tak więc widzisz, LPG coś i tak może mieszać, mimo, że wyłączone.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Status na chwilę obecną (piszę, bo może innym się przyda):

    - BOSH orginalny zwrócony (nowy),
    - zakupiłem kolejny (Magneti Marelli za mniej niż pół ceny Bosha) - ten sam objaw - padło na sondy
    - zakupiłem 2 sondy uniwersalne Bosha (made in USA!) - uniwersalne bo bez wtyczek ale z zestawem do zaciskania wtyczek z orginalnych sond - koszt to 175PLN/sztuke
    - wymiana sond - auto jak nowo narodzone, wszystko jak powinno być; wprawdzie pierwsze kilometry ciągle nie dawały pewności (chyba trwała adaptacja) ale po przejechaniu kilkudziesięciu - jest OK;
    - test na LPG również pomyślny

    Zamierzam jeszcze (zgodnie z sugestią) sprawdzić jeszcze raz orginalny (uszkodzony ponoć) przepływomierz.
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    No to gratulacje :) od razu mówiłem żebyś kierował uwagę na sondy. Pozdro.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •