Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czujnik położenia przepustnicy.

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Czujnik położenia przepustnicy.

    Chodzi mi o to jak on dziala, czy się go czyści i czy ma wpływ na przyśpieszanie auta.
    Ostatnio auto przyduszało z początkiem dodawania gazu, wyczyściłem przepustnice i jest ok, ale został jeszcze jeden objaw który występował wcześniej, mianowicie jeżeli jadę jakąś tam prędkością stałą i dodaję gazu aż do oporu bez kick-down auto nawet nie redukuje biegu (automat 5hp18) i czekam znudzony aż się rozpędzi, zachowanie zmienia się jak: wcisnę sport lub kick-down, ewentualnie jeżeli pedał gazu wcisnę energicznie wtedy następuje redukcja i przyśpieszanie i tu w zależności jak szybko wcisnę gaz w podłogę potrafi zredukować nawet o dwa biegi i wtedy idzie jak szalony.
    I teraz zastanawiam się czy może mieć coś z tym wspólnego czujnik położenia przepustnicy że jak powoli wciskam gaz to się gdzieś przycina czy coś, o ile wogóle ma coś wspólnego z przyśpieszaniem auta.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czujnik położenia przepustnicy jak by był uszkodzony to silnik by się mocno dławił. Sygnał z czujnika przepustnicy jest bardo ważny i niewielkie różnice powodują znaczną różnicę w dawkowaniu paliwem. Komputer kontroluje prędkość naciskania na gaz dlatego takie różnice w zachowaniu silnika i skrzyni.

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Martwi mnie tylko to że u kolegi w tej samej wersji silnika i skrzyni nawet gdy bardzo powoli dodaje gazu to jak dojdę do podłogi zawsze redukuje bieg i przyśpiesza, a u mnie nie i muszę albo sport albo zabawa z odpuszczaniem gazu i gwałtownym dodawaniem gazu żeby zredukował i przyśpieszył, trochę to denerwujące. Gdzie mogę jeszcze zerknąć w tej sprawie, dodam że inpa nie pokazuje żadnych błędów w silniku.

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zresetuj wszystko zdejmując klemy. Komp uczy się stylu jazdy.

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Już mi się śruba na klemie zjechała od zdejmowania i resetowania tym sposobem kompa i wiele to nie pomaga, ogólnie chyba ciężki temat.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    mam dokładnie to samo, też w 730iA :) już zęby na tym zjadłem... i kuźwa nie wiem nie wiem nie wiem... chyba ściągnę kolektory, wymienię uszczelki pod nimi i dodatkowo wtryski

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    A wie ktoś jakie wartości powinien pokazywać taki czujnik min i max?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •