Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: Brak komunikacji z autem (INPA, CARSOFT)

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Seban123, dzięki za pomoc - mówisz o tym, żebym podmienił sam ten sterownik, który wisi na plecach licznika?
    Tak sobie myślę, że gdyby okazało się, że uszkodzony IKE, to czy muszę go jakoś kodować z innego auta? Czy jest tam zapisany stan licznika i te inne pierdoły, które spowodują mi zapalenie się "manipulation point"? No i jeśli tak, to czy jestem w stanie zrobić to sam za pomocą INPA?

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podstawiając inny licznik manipulation point na pewno się pojawi. Z racji innego numeru VIN w modułach, mimo to powinna być możliwa komunikacja z każdym urządzeniem.
    Mając inny licznik ze zmienionym numerem VIN na swój, bez problemu dokodujesz go do auta NCS'em
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Linia komunikacyjna jest właśnie podpięta do modułu z tyłu. Ustawienia siedzą w samym liczniku pod wskazówkami. Podmiana modułu powinna załatwić sprawę ale pewny nie jestem. Wydaje mi się że po wymianie samego modułu nie trzeba będzie kodować. Jutro rano sprawdzę bo będę miał e39 na pixele i zamienię. Dam znać jak sprawa wygląda.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Podepnę się pod temat z licznikiem . Mam taki problem jak jest bardzo ciepło lub minusowa temp to obrotomierz opada na zero temp idzie na max zapala się trakcja i wywala komunikat engine fail save progr dodam ze jak to się dzieje to przestaje działać klima bylem na kompie i wyszło ze can ma jakieś zakłócenia .Moje pytanie brzmi czy mogą być temu winne zegary i czy da się to naprawić .Aha wymieniłem lampy przednie ale chyba niema nic do rzeczy . Pomocy!!!

  5. #15
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W przypadku can jest inna bajka.
    Jak są założone zegary lub inny moduł i nie jest zakodowany do auta tak może się dziać. Chodzi tu głównie o wymienione elementy w sieci can czyli dme/dde, dsc/asc, ike.
    Może się sypać któryś z tych modułów lub problem z instalacją lub są wysyłane błędne informacje w sieć i sterowniki się blokują.
    Na początek odepnij sterownik od abs.
    Najłatwiej to wykonać i można w ten sposób wykluczyć jeden z elementów.
    Następnie podmiana licznika z innego auta. Ale aby to poprawnie zrobić trzeba mieć trochę sprzętu i wiedzy. Jak się wymieni moduł i nie zakoduje może być tak samo.
    Jak możesz to odczytaj błędy w abs, ike, dme.
    Może coś się okaże na ich podstawie.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    OK dzięki serdeczne będę szukał

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A u mnie znienacka nagle mogę połączyć sie z modułami. Odpinalem wtyczkę od ike jakiś czas temu i mogłem skomunikowac sie z dme, a po podłączeniu z powrotem nie było komunikacji. I tak zostało na dw tygodnie. A dzisiaj elegancko i na warsztacie i z moim modułem śmiga.

    Dziwne, co?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    e38 1997
    Skąd
    Piła

    e38 problem z licznikiem

    witam pany i pozdrawiam,ale mam problem z moją e38 ponieważ wczoraj zamontowałem w całym oswietleniu wnętrza auta diody led i cos sie stało z autem ponieważ licznik wariuje wskazówki poskakują do max i zpwrotem i wydaja dziwny dzwiek-spcyficzne trykanie.wskazówki podskakuja nawet gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki.komputer nie pokazuje spalania itd.czasami nawet po uchyleniu dachu nie idzie go zamknąć.Oczywiscie są i dobre momenty bo niekiedy po odpaleniu jest ok na pare chwil a potem znowu wskazówki podskakują-kontrolki są ok!!!!
    OCZYWISCIE ZMIENIŁEM JUZ NA STANDARDOWE ŻARÓWKI ALE I TAK JEST TO SAMO.
    JEDNI MÓWIĄ ŻE LICZNIK,DRUDZY ŻE MODUŁ KOMFORTU CO TO MOŻE BYĆ?
    BOŻE CO MOGŁO SIE STAĆ???!
    pozdrawiam serdecznie

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    masz może wodę w skrzynce z bezpiecznikami?
    Mi to wygląda na zwarcie jakichś przewodów w wiązce. A wymiana żarówek musiała wiązać się z poruszeniem jakiejś przetartej wiązki i teraz tak szaleje.

    Jeśli to moduł komfortu, to spróbuj go odłączyć i wtedy sprawdź czy licznik działa.
    Alternatywnie możesz odłączyć licznik a podłączyć moduł komfortu i czy wtedy dach działa..

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    e38 1997
    Skąd
    Piła
    witam,wode w skrzynce wykluczam,bo sprawdzałem,a gdzie sie znajduje moduł komfortu i jak wyglada???bo jest tego troche:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •