Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Nie działa klima w e38 730 i 95r manual

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Faktycznie może to być to. Auto już zrobione na tip top żadnych wycieków czy nieszczelności. Sprężarkę klimy też wymieniałem 2 lata temu co prawda na używkę ale z młodego auta o małym przebiegu. Swoją drogą myślę wymienić osuszacz stara sprężarka
    się trochę starła może być w nim pełno opiłków od niej. A to wygląda na problem sterowania bo po naciśnięciu przycisku klimy nie podnosi obrotów nic a nic. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, mianowicie w linku co podałeś koleś zamienia climatronic'i starszy model na nowszy. U mnie sytuacja jest trochę inna bo wymieniłem stary climatronic na dokładnie taki sam jak był. Jeśli to będzie wina kodowania to widocznie nie ma znaczenia czy stary czy nowy trzeba autoryzować i zakodować każdą nową cześć elektroniczną.
    Mam nadzieję ze dziś dojdzie interface i będę mógł coś podziałać. Bardzo ci dziękuję seban123 za pomoc którą do tej pory służysz i cieszę się, że początkowe niesnaski poszły w niepamięć :D

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    No i zaczęły się problemy przy próbie programowania sterownika klimy według tej instrukcji:
    1. Uruchamiamy Ncs
    2 Ładujemy profil Expertenmodus naciskamy ok
    3 Pózniej przycisk F1 czyli FG/ZCS/FA nastepnie F3 i wybieramy model naszego auta potem klikamy w opcje "EWS"
    4. Zostawiamy tak Ncs
    5 Wchodzimy do katalogu gdzie zainstalowany jest NCS katalog "work" i zmieniamy rozszerzenie pliku FSW_PSW.TRC na FSW_PSW.MAN
    6. NAstepnie w NCS naciskamy F6 "Zuruck"
    7. Naciskamy F4 i wybieramy sterownik IHK
    8. Pozniej F2 "Job andern" i wybieramy opcje SG_Codiren
    9. F3 "Job ausfuhren" i na tym koniec kodowania

    pod koniec punktu 3 go po wybraniu "...opcje "EWS" pojawia się komunikat vin is faulty!
    Słyszałem że w niektórych modułach trzeba dodać nr vin i nr jakiś jeszcze nadwozia chyba do do sterownika klimy car-softem i dop. wtedy będzie możliwe to programowanie.
    Przypominam też sobie że 3 lata temu padł mi immobiliser i miałem ominięty poprzez zastosowanie sterownika silnika bez immobilisera.
    Przy wejściu w ncs prosi mnie o podanie nr vin podać swój? Są jeszcze 2 pola poza win do uzupełnienia co tam wpisać? Niestety face który mam nie działą z carsoftem tylko inpa dis ew wie ktoś jak zmienić nr vin w panelu klimy w ncs?

  3. #33
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Tu nie pomogę bo do tego używam PaSoft 1,4.
    EWS masz oryginalny czy go nie ma wcale.
    Jak nie można przez ews spróbuj przez ike.
    EWS i IKE to dwa moduły w których siedzą ważne informacje.

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Zamówiłem interface do bmw scannera (pa soft) ok 100zl do jutra tez postawie dis na lapku według tego schematu http://www.bmwecu.org/article001/ znalazłem fajnego linka i pełno sofu do bmw więc ściągam do końca tygodnia będę mieć działające INPA, DIS i Pa soft przez ike próbowałem jest to samo moduł ews został i jest tylko pominięty przy odpalaniu auta podejrzewam że moduł silnika też nie ma zmienionego vin'u trzeba będzie po wyprowadzać trochę w tym autku ale powoli i do celu w carsofta widze nie ma się co pchać za cienki.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Wygląda na to że komunikat vin is faulty wynika z braku paru plików w katalogu work miedzy innymi tego pliku możesz może podesłać mi działającą zainstalowana wersje swojej inpy i ncs'a albo samego ncs'a ? bo inpa poniekąd chodzi większość przynajmniej.

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    dziwna sprawa łączę się bez problemu do ecu czy do modułu swiatel lme38 a np nie mogę do ihk ihke od klimy czy np do ews skoro nie mogę się do nich połączyć inpa to nie połączę sie do nich ncsem prawda programowania idą przez ews albo ihk

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez shazzy Zobacz posta
    shazzy
    Kolego edytuj posty
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •