Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Nie działa klima w e38 730 i 95r manual

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Elm to interfejs diagnostyczny przystosowany do diagnozy aut wyposażonych w gniazdo OBDII i spełniających normy OBDII i tylko OBDII. BMW w tych latach nie spełnia tych norm i nie ma możliwości diagnozy za pomocą programów OBDII. CAN to jest inna bajka i nie jest stosowany do diagnozy w rocznikach poniżej 2000 roku. Magistrala CAN w BMW w rocznikach poniżej 2003 roku służy tylko do wymieniania się informacjami między poszczególnymi modułami. Do niczego innego. Ten kabelek ELM nadaje się tylko do pokazywania na szkoleniach i czasami do skasowania chcecka. Mam go i używam tylko do fiata bo tu się świetnie sprawdza i do niczego innego. Mocno wprowadza w błąd. Trzeba mieć sporo doświadczenia aby nim się jakoś skutecznie obsłużyć.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    No rozumiem z nissanami tez działa super z pc scanem zwłaszcza a co powiesz o tym interface? http://allegro.pl/bmw-inpa-dis-usb-a...688273321.html tylko ze taka przejsciówkę dokłądnie jak tu już mam musiałbym poszukać takiego bez przejściówki po co mi dwie. Inpa carsoft i bmw scanera już sobie sofcik załatwiłem została kwestia doradzenia interaface jaki mam kupić o 100zł nie chodzi byle się sprawdził.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Dobra dziś udało mi się dostać sprawny wąż wymieniłem i wszystko chodzi wody już z układu nie ubywa z klimą wciąż ten sam objaw. Myślę poważnie aby kupić ten interface:
    http://allegro.pl/bmw-87-06-inpa-ads...685240625.html
    byłby do wszystkich BMW nie tylko do mojego warto?

  4. #24
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak nie masz portu com w kompie to będzie ciężki temat z tymi starszymi autami. Z twoim nie powinno być większego problemu. Przejściówki z usb na com nie zawsze poprawnie działają a na pewno nie będą działały z E32.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Nie ma problemu seban123 mam mega świetnego della do takich zastosowań wbudowany port rs232. Aczkolwiek mam mega fajna przejściówkę jeli ichdozi o przjescia rs usb to trzeba sie znac aby rozgryźć temat ostateczne nie ma z nimi problemu żadnego. Są jednak uciążliwe bo non stop zmienia sie nr portu i z tad te problemy glwonei ale nie tylko. Czyli brac ten interface?

  6. #26
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Możesz brać ale wiedz że nie masz co liczyć na pomoc sprzedawcy. Od tego człowieka pomocy zero. Lepiej jest dopłacić i mieć pomoc w razie czego i sprawdzony sprzęt niż sam sprzęt a tym bardziej że nie jest to takie proste do uruchomienia. Ja tego sprzętu nie testowałem więc na jego temat nie będę się wypowiadał ale na temat pomocy ze strony sprzedawcy już coś wiem. Sam brałem od niego sprzęt. Sprzęt nie do końca ok.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Nerwus na gg nie odpisuje niestety nie wiem skąd wziąć inny interface nikt nie poleca nic z allegro a głównie od nerwusa sprzęt wszędzie polecają sam nie wiem co robić kupiłem ten i zobaczymy najwyżej będziemy myśleć dalej

  8. #28
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pisałem o Greg38. On też ma dojście do interfejsów sprawdzonych. Ten na Twoje potrzeby powinien starczyć.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Hmmm mam inpa dis bmw canera i carsofta w wersji 6.1 (nowszego nie ma sensu bo czytałem, że ma klucz sprzętowy). Dojdzie interface to przedzwonimy i sprawdzimy możliwe że jak będzie potrzeba skontaktujemy się z Gregiem i nerwusem raz jeszcze po lepszy interface. Notebook warsztatowy z rs 232 czeka na interface kupiłem w pt po południu zobaczymy kiedy dojdzie.

  10. #30
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    http://7er.pl/showthread.php/11168-e...dowanie+panelu
    Zapoznaj się z tym. To Ciebie dotyczy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •