Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Nie działa klima w e38 730 i 95r manual

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Soft to INPA.
    Trzeba szukac interfejsu ktory bedzie dzialal z inpa.
    Ceny zaczynaja sie od 100 zl w gore. Godne uwagi to koszt przynajmniej 240 zl ale warto dac troche wiecej. W sprawie interfejsow polecam odezwanie sie do greg38 lub nerwus. Bez kompa swojego problemu raczej nie rozwiazesz. Tym co masz nie dasz rady sie polaczyc.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Ceny widzę są od 70zl do 500 i w górę co wziąć? Czym one się różnią mam przejściówkę z obd na 20 pin bmw bo widzę że dorzucają ją do niektórych zestawów już droższych?

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Odezwij się do nerwusa lub grega. Oni mają sprawdzony sprzęt. Nie bierz z allegro. W większości przypadków sprzedadzą towar i na tym się kończy. A od kolegów z forum masz zagwarantowaną pomoc przy uruchamianiu.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Znalazłem nr gg do nerwusa gdzieś na innym forum napisałem info na gg poczekamy zobaczymy. Sprzęcik mam w sumie do francuzów i do Japończyków między innymi z pcm scan'em
    używałem i dokupiłem przejsciówkę z obd na bmw 20 pin okrągłą z tego co widzę, po interface'ach to się przyda

  5. #15
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ta przejściówka co masz nie będzie działała z INPA. Nie ma w sobie jednego przewodu puszczonego który jest potrzebny do INPA.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Kurcze to po co jest w ogóle ta przejściówka 20 pinowa z gniazda bmw na interfejs OBD II? skoro nie działą z progsem do BMW czyli inpa a inne progsy z bmw typu pcm scan nie chca działać z kolei?

  7. #17
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ta przejściówka będzie działać z carsoft i pasoft. Po pewnych modyfikacjach można ja uruchomić z inpą i dis. Auto nie jest wyposażone w OBDII więc wszystko co masz nie będzie działało.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Aaaaaa czyli wtyczka okrągła 20 pinowa do bmw przystosowana jest do bmw ale z obd czyli e38 po 95 r załóżmy? Aby działała moja muszę ją przerobić albo kupić lepiej od razu interface z okrągłą wtyczka ale pod can dobrze rozumuję?
    Nerwus póki co na gg się nie pojawiał i nie odpisał mi :(
    Szperając w aucie znalazłem wyciek (pęknięty wąż od płynu chłodzącego przy czujniku temp właśnie) tam mi uciekał płyn chłodzący ip o pewnym czasie przestawał działać przycisk max co rozgryzłem że jak dolałem płynu to zaczął działać przycisk max.
    Czy w bmw e38 jest np czujnik ciśnienia płynu chłodzącego? Skoro poziom/ilość płynu ma wypływ bezpośredni na przycisk max w klimie, to może jak dodaje gazu wytwarza się na rozszczelnionym układzie chwilowo właściwe ciśnienie płynu chłodzącego
    i następuje zezwolenie na załączenie klimy? No ale czy jest coś takiego jak czujnik ciśnienia płynu chłodzącego?
    Dziś jak wrócę zabieram się za usunięcie tej usterki pękniecie jest przy opasce obetnę wąż nałożę go głębiej i zacisnę opaską zobaczymy czy klima ruszy jak powinna.

  9. #19
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie ma czegoś takiego jak czujnik ciśnienia płynu chłodzącego.
    Can to protokół transmisji danych występujący w modelach od E65 i E60 w górę.
    Nie kupuj interfejsu z CAN tylko ads jak już.
    Wtyczka to za mało. Musi byc odpowiedni interfejs i program aby można było diagnozować twoje BMW.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    22
    BMW
    e38 730i 95r Manual
    Skąd
    Monachium
    Nie zrozumiałeś mnie. Ja wiem ze wtyczka to za mało interfejs elm teoretycznie nie tylko ma obd ale i can i starsze auta bez obd tez powinien obsłużyć ale nie obsługuje skoro nie can i nie obd to co siedzi w e39 z 95 roku? ADS?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •