Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Brak poduszek bocznych - wiązka jest. Czy można dołożyć?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Brak poduszek bocznych - wiązka jest. Czy można dołożyć?

    Jak w temacie, w mojej 750iL o dziwo nie ma bocznych poduszek powietrznych ale za to jest kostka do jej podpięcia. Boczej rownież nie jest przystosowany do poduszki ale to juz mniejszy problem bo wystarczy wyciać dyktę żeby był otwór (tak?).

    Czy można po prostu podłączyc poduchę i już będzie to dzialalo czy trzeba zmieniać jakis moduł itd..?

    Normalnie pomyslałbym że po prostu komus wystrzeliła i dlatego nie ma no ale boczek jest bez poduszki....


    PS. kurtyn też mi brakuje po poprzedniej ale tu juz chyba deska nie będzie pasowala...

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Trzeba dołożyć boczki, czujniki uderzenia boczne, dokodować nowe wyposażenie, zamontować poduszki.
    Z poduszkami nie ma żartów i należy wszystko robić jak fabryka. Samo wycięcie otworów to za mało. Boczek musi się podczas wypadku otworzyć w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób. Zastosowanie innych rozwiązani niż fabryka może narobić więcej kłopotów niż pożytku. Dla tego wszystkie rozwiązania technologiczne i użyte materiały są mocno przemyślane. Miałem do czynienia z poduszkami i nikomu nie życzę. One służą do ratowania życia a nie do chronienia przed obrażeniami. Często same powodują obrażenia.

    Zanim zaczniesz majstrować w airbag dobrze się zastanów 5 razy.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    To tam są jakieś czujniki? Myślałem że za wszystko odpowiada czujnik przeciążeniowy na środku auta pod podłokietnikiem... :/ pod co ten czujnik podłączyć? Trzeba nową wiązkę ciągnąć?

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czujniki uderzenia bocznego maja miejsce pod fotelem pod wykładziną w okolicach słupków. Ten czujnik w sterowniku pod podłokietnikiem jest w stanie wyłapać uderzenia czołowe i ewentualnie 30 stopni od osi pojazdu. Zależy jeszcze jaki sytstem poduszek masz zamontowany w aucie bo było ich kilka. Jak masz wiązkę do bocznych to pewnie i będzie do czujników.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •