Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Seryjne DRL w naszych bmw

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Seryjne DRL w naszych bmw

    Ostatnio przyjechał do nas klient, który twierdził że zabrali mu dowód za światła dzienne(seryjne w długich). Policjant ponoć tłumaczył to tak, że na odpalonym silniku światła postojowe powinny być widoczne(mając dzienne takowe nie są). Dzwoniłem do znajomego diagnosty i dowiedziałem się, że zmienili przepisy i aktualnie razem z dziennymi z przodu nie muszą świecić się postojowe z tyłu, ale za to włączając postojowe(nie mijania) dzienne muszą gasnąć, a więc jest to w sumie nie do rozwiązania programowo w LCM.


    Co wy na to chłopaki? Klient pojechał z włączonymi dziennymi i został poinstruowany, że jak znowu będą chcieli mu zabrać dowód to ma zadzwonić do mojego szefa on ich przegada :D
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Dzienne maja gasnac po wlaczeniu swiatel mijania a nie postojowych- wiec policjant wkrecal jakies bzdury.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ale zaraz. Czegoś tu nie rozumiem. Jak przekręcam kluczyk zapalają mi się automatycznie dzienne. Tylne nie świecą. Jak przekręcam światła na postojowe to zapalają się postojowe normalnie przód i tył. A jak mijania to ksenony mi się ładnie odpalają. W czym teraz problem?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Ale zaraz. Czegoś tu nie rozumiem. Jak przekręcam kluczyk zapalają mi się automatycznie dzienne. Tylne nie świecą. Jak przekręcam światła na postojowe to zapalają się postojowe normalnie przód i tył. A jak mijania to ksenony mi się ładnie odpalają. W czym teraz problem?
    Problem w tym, że nie mogą Ci się świecić jednocześnie dzienne (jako dzienne tylko z przodu, bez tylnych), razem ze światłami mijania - po odpaleniu świateł mijania dzienne mają być zgaszone (ewentualnie automatycznie gasnąć po odpaleniu mijania) - tyle.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów
    Dokładnie, ja przykładowo nie wiem jak to jest- ale u mnie, jeżeli odpalam auto- mam światła dzienne w długich, kiedy zapalam światła mijania - odpalają mi się xenony, a światła dzienne w długich gasną. Jednak dzisiaj jadąc po mieście zauważyłem kilka e39 gdzie świeciły się xenony jako mijania oraz długie żarzyły jako dzienne- tak już chyba nie powinno być i za to faktycznie dowód do zabrania bo tak jak ktoś jeździł na długich. Pytanie czym to jest spowodowane. Światła dzienne można włączyć na dwa sposoby (przynajmniej ja takie opcje znam)- DIS, ew. NCS Expert. DIS'em można włączyć jedynie to że przełącznik non stop jest na światłach mijania, ale po wyłączeniu zapłonu światła same gasną i nie ma na liczniku informacji o zostawionych włączonych światłach- to jest daylights w DIS i nie ma tu możliwości ustawienia długich. Natomiast NCS'em włącza się długie zamiast mijania na ileś tam % mocy.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er Zobacz posta
    Problem w tym, że nie mogą Ci się świecić jednocześnie dzienne (jako dzienne tylko z przodu, bez tylnych), razem ze światłami mijania - po odpaleniu świateł mijania dzienne mają być zgaszone (ewentualnie automatycznie gasnąć po odpaleniu mijania) - tyle.
    No i tak mam :) Czyli OK.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •