Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: wielki huk i po wspomaganiu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Unhappy wielki huk i po wspomaganiu

    Witajcie.. Panowie dziś miałem nie miłe doświadczenie..:/ Otóz miałem mała trase, 140 km w jedna strone, gdy dojechałem, wspomaganie zaczeło buczeć, Maska do góry i sprawdzam poziom płynu (POZIOM OK, PIANY NIE BYŁO)
    Załatwiłem swoje sprawy i jade do domu 140km.. wspomaganie buczało, jęczało.. :/ w miejscu nie dało się za bardzo kręcic dopiero po dodadniu gazu jako, tako dawałem rade..
    Przyjechałem do domu, zgasiłem samochód, wycieków zadnych, poziom się zgadzał, piany w zbiorniczku nie było.
    Auto stało 1h musiałem pilnie pojechać na pogotowie 5km zajechałem ale po ponownej próbie odpalenia coś strzeliło po maska, i tak jakby miał cięzko zakrecić (jak by go coś blokowało) zgasiłem poszedłem sprawdzić co pod maską, i wszystko gra (myślałem, że jakieś zwierzątku weszło do wisco..)
    Odpalam ponownie bez problemów tyle, że auto w ogole bez wspomagania, pompa nawet nie wyje..
    Pasek caly, pompa wody pracuje..
    Co to może być? Pozdrawiam :(
    Biały

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pompa wspomagania.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Dziekuje po raz setny Seban. Co się z nią stało? że ani biedula nie jęczy?
    Biały

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wygląda na to że się zmieliła. Czeka cię wymiana pompy. Zalecane jest przepłukanie układu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Seban podziękować!! ;) Powiedz mi jak najlepiej przepłukać układ.. i jak się najlepiej dobrać do pompki.. rozumie, żeby zdjąc pasek wieloklinowy trzeba najpierw zrzucić ten od sprezarki klimy? :)
    Biały

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie trzeba ruszać paska od klimy, wystarczy go zsunąć. Jest napinacz który się luzuje i pasek sam spada. Nie ma potrzeby go zdejmować no chyba że chcesz go wymienić. Wtedy trzeba poluzować napinacz i bez problemu się wszystko zdejmuje. Zobacz czy w płynie są opiłki. Jak płyn jest czysty to nie ma co się martwić. Najlepiej wymienić płyn po wymianie pompy. Zdejmuje się węże i dobrze by było wydmuchać płyn z chłodnicy i odkręcić przewody z przekładni. Pokręcić kierownicą aby wyleciała reszta z przekładni. Poskręcać wszystko i zalać płynem. Bardzo ważna sprawa to kolor płynu jaki był. Nie można mieszać. Występują czerwone i zielone. Najlepiej zalać taki jaki zaleca producent. Nie są to duże koszta bo tego płynu nie idzie dużo.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Dzieki Seban!! Pozdro.. Jak narazie jestem na etapie szukania pompy;/ ma jeden koleszka używke ory ale pwoiedział mi, że występowały 3 rodzaje pomp.. nie wiem czy jest to prawda? Wiem, żę jedna moża być z NIVO a ta druga zwykła.. ale trzecia?
    Biały

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro Zobacz posta
    Dzieki Seban!! Pozdro.. Jak narazie jestem na etapie szukania pompy;/ ma jeden koleszka używke ory ale pwoiedział mi, że występowały 3 rodzaje pomp.. nie wiem czy jest to prawda? Wiem, żę jedna moża być z NIVO a ta druga zwykła.. ale trzecia?
    do m52 płaciłem za nową chyba 450 albo 550 pln z rabatem w intercars.... więc nie wiem czy jest sens bawienia się w używki (podpowiem, że używkę założyłem, padła po 15 tys km, potem wymieniłem na nową), nabywcy auta służy do dziś, dodatkowo pompa ma gwarancję

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Na temat gwarancji i inter-carsu nie będę się wypowiadał. Gwarancja w rozumowaniu firm motoryzacyjnych prawie nie istnieje albo warunki gwarancji są poza zakresem możliwości. Poza tym za tą kasę to chyba są regenerowane ale pewny nie jestem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    hmmm... w zasadzie to nigdy nie miałem problemu z ic i z gwarancją.... co prawda sporadycznie u nich coś kupuję i tylko raz przyszło mi coś wymieniać, o ile dobrze pamiętam to silnik wycieraczek i było bez problemów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •