Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Zmiana języka w e38, prosze o pomoc bo niewiem jak.

  1. #11
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    chodzi Ci kolego o język komunikatów?? ja przestawiałem w NCS expert, mam e38 przed FL

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    na pewno można zakodować takie rzeczy programem carsoft (special functions -> coding -> vehicle - Coding E39/E38).. Była jeszcze taka jedna fajna aplikacja, ale za chol.. nazwy sobie teraz nie przypomnę. Jak wpadnę na myśl to dopiszę :-)
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 21-07-2011 o 21:08
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Już był na forum temat zmiany języka carsoftem. Jak nie chcesz problemów to carsoftem się nie dotykaj. Do tego używa się na przykład pasofta. Robi kopię i wiele innych ciekawych rzeczy.

  4. #14
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    po carsofcie padły mi zegary, więc nie polecam :]

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    173
    BMW
    F10 525d xDrive, ex E38 728iA
    Skąd
    Gdynia
    Koledzy już poradziłem sobie. Zrobiłem to NCS Expertem.
    Zrobiłem to w taki sposób:
    Podłączyłem interfejs do gniazda diagnostycznego na zapłonie i po kolei w NCS-ie:
    File->load profil->expertmode. Następnie F1 (VIN/ZCS/FA), F3 (ZCS/FA f. ECU). W tym momencie pojawia się okienko z wyborem modelu. Tu oczywiście wybrałem E38. Następnie wybieramy przez jaki moduł łączymy się. Ja wybrałem moduł EWS. Następnie File->edit profil-> hasło: repxet. W tym momencie wyskakuje okienko, w którym to wchodzimy do individualsierung i zaznaczamy ptaszka przy individualsierung activ, następnie OK. Po tej operacji mamy już na klawiszach funkcyjnych opcję car&key memory. Wchodzimy w tą opcję, wciskamy F1 (Read), następie szukamy opcji Sprache i tam podświetlamy English. Teraz klikamy F2 (Takeover), następnie F4 (Broadcast). W tym momencie mamy już zmieniony język na angielski. W tych opcjach zakodowałem sobie także światła mijania na stałe (Tagfahrlicht_Ece oraz selektywny zamek centralny dla poszczególnych kluczyków (ZV_Selektiv).
    Mam nadzieję, że komuś się przyda:-)
    Ostatnio edytowane przez kris13 ; 23-07-2011 o 10:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •