Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Siemka! :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    4
    BMW
    330d M57
    Skąd
    Sulechów

    Siemka! :)

    Witajcie,

    Od jakiegoś czasu zachorowałem na E38... Aktualnie jeżdzę E46 330d. Myślę nad sprzedażą 3jki i kupno 7er. Zastanawiam się mocno nad silnikiem... na pewno odpada 728i - miałem okazję prowadzić i brakuje mu mocy (wg mnie) Najbardziej zaciekawiły mnie 740i (+ LPG) oraz 740d. Poszukałem, poczytałem i im więcej czytam tym więcej mam obaw... W benzynowym vanosy... w dieslu pękające łańcuchy... Doradzcie coś.... Jak to jest z tymi silnikami? Na co się zdecydowac? W 3jce ten 3,0d radził sobię super, tylko tutaj poł tony więcej...

    Rocznie robię ok 20tys km w cyklu mieszanym 40/60 (trasa/miasto)

    Pozdrawiam

  2. #2
    Witam.
    Dla każdego dobre co innego. Użyj opcji „szukaj” a znajdziesz co nieco gdzie opisane są silniki. Jedyną dobrą radę mogę ci dać taką żeby kupić doinwestowany egzemplarz ze znanego źródła.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Witam Cię serdecznie!
    Co do egzemplarza to jak Joe powiedział - ważne aby był zadbany... Jako właściciel 740d nie mogę powiedzieć abym znał POTWIERDZONE doniesienia o pękającym łańcuchu więc jak dla mnie po prostu mit ;)... Aczkolwiek wtryskiwacze czy turbosprężarki to temat już bardziej realny... Życzę Ci powodzenia w szukaniu ładnej sztuki!

  4. #4
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa
    witamy i życzymy powodzenia w poszukiwaniach.

    ja mam 2.8 i oczywiscie brakuje mu mocy i chciałbym miec 4.4 najlepiej bez vanosa. (tak są takie!)
    co do diesli to mają swoje zajebiste zalety ale ja bym ci sugerował znaleźc zadbany 4.4 w benzynce. mimo wszystko tansze koszty napraw niż w 4.0diesel
    i dźwiek przyjemniejszy:)
    aczkolwiek znajda się gorący zwolennicy ON i będa mieli słuszne powody do dumy po bezawaryjnej i komfortowej jeździe 4.0 np. Wiesław ma zajebisty egzemplarz i na takiego diesla to i ja bym się zamienił

    PZDR



  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Powitać serdecznie na forum:)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    4
    BMW
    330d M57
    Skąd
    Sulechów
    Dieslem jeżdze teraz i jako takie zalety znam hehe

    Odnośnie kosztów napraw i eksploatacji... Jak ma się diesel do V8 4,0l lub 4,4l? Duża różnica w kosztach jest między E46 a E38?

    7er chciałbym zostawić przy sobie na dłużej... także poszukuje wersji o jak najlepszym stanie mechanicznym a z reszta sobie dam jakoś rade hehe, zawsze będzie można coś dopieścić, podłubać itd :)

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cześć, witam :) Na temat 2,8 z grzeczności się nie wypowiem ;D
    Gra muzyka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Lisek
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 740 d
    Skąd
    Warszawa
    Witam , wszystko kwesta to czego chcesz 4.4 i 4d zacne silniki i każdy ma swoje wady i zalety , ja mam diesela od ponad roku i z łańcuchem nie miałem problemu ale turbinki robiłem i wtryskiwacze sa w trakcie. Grunt to znaleźć zadbane autko i cieszyć się jazda bo auto daje dużo przyjemności z jazdy :D powodzenie w poszukiwaniu

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    4
    BMW
    330d M57
    Skąd
    Sulechów
    Cytat Zamieszczone przez Lisek Zobacz posta
    turbinki robiłem i wtryskiwacze sa w trakcie
    Co się stało z turbinkami? Jakie były koszty? Wtryskiwacze nowe/regenerowane/używane? Jak z cenami?



    A jak wygląda sprawa innych podzespołów? Jest coś na co warto zwrócić uwagę? (nie mowię o pracy silnika czy skrzyni bo to chyba oczywiste tylko mam na myśli np. rdzewiejące kielichy czy coś)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Miło powitać ziomalka, sukcesów w poszukiwaniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •