Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: ODMA - czy GreenPeace mnie za to dopadnie ? :D czyli inne podejscie do tematu...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław

    ODMA - czy GreenPeace mnie za to dopadnie ? :D czyli inne podejscie do tematu...

    Na początku tematu chciałbym prosić wszystkich ekologów, przejaciół kwiatów i drzew oraz wszystkich porządnickich o tylko i wyłącznie OBSERWACJĘ, a nie wypowiadanie sie...


    przytocze tutaj swoj silnik - m60/2

    odma - temat rzeka...

    tyle teorii juz bylo snutych z tym "urządzonkiem" - nierówne prace silników, bagnety wypchane, kolektory zasyfione, nierówne prace silników itd itd...

    okej - podejdzmy sobie do tematu tak bardziej ... życiowo ;D

    (ludziom o slabych nerwach lub spożywających pokarmy odradzam czytac dalej)

    Jest sobie człek - najadł sie pizzy, chce mu się .... no PIERDNĄĆ bo ma nadciśnienie w swojej skrzyni żołądkowej...
    wiadomo - gazy są trujące (metan i te sprawy - ekologia pelna gębą)

    za przeproszeniem - czy ów człek musi sobie wsadzic tam gdzie nie trzeba jedną końcówkę rurki "odpowietrzającej" a drugą zasysać by się odpowietrzyć ?

    hmmm... no chyba nie.

    czy te durne gorące, pozbawione lub posiadające ubogą zawartość powietrza - posiadające właściwości wręcz dławiące nasze jednostki - MUSZĄ spowrotem lądować do komory spalania ?

    postanowiłem obejsc ten durny temat i miec wreszcie spokoj ...

    jeszcze cos napisze o naszych szanownych bohaterkach odmach: ponoc sa bardzo wrazliwe na jakiekolwiek zmiany cisnien - wg tego co jest napisane w tej literaturze:

    http://www.jasperengines.com/pdf/BMWCrankVentSys.pdf

    odma (czyt regulator cisnienia) pracuje juz od 10-15milibarów... ale ja to jeszcze sprawdze wyposazajac sie w manometr robiac pomiar we wlasnym zakresie - juz mam dosc tez terowi tak nawiasem mowiac..

    a co mam zamiar zrobic ?

    KOLEKTOR TYŁ: zaślepienie wlotu gazów ze skrzyni korbowej
    DEKIEL PRZÓD: wyprowadzenie węża gumowego na zewnątrz poza jednostkę i zrobić zakonczenie zaworem upustowym - ewentualnie przed zaworem aby czasem olejowa mgielka mi go nie zapchala zastosuje np. filtr fazy lotnej ktory jest stosowany powszechnie w instalacjach gazowych - ot na wszelki wypadek w razie WU

    matko Ziemio i GreenPeace - wybaczcie...

    temat zalozylem po to by wszcząć jakąś KONSTRUKTYWNĄ dyskusję ... jak wczesniej napisalem - zwolennikom zieleni i postfuckerom podziękuję...






    pozdr.
    doktor Zawiś

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    miałem tak zrobione w e34 m50b20 tzn tam wężyk wychodzący z dekla zaworów szedł normalnie rury między przepławką a przepustnica i zasyfiał mi przepustnice i kolektor, ja wziąłem i zaślepiłem otwór w tej rurze a wężyk od dekla puściłem na dół kolo łapy silnika, niczym go nie zakańczałem, gdyż nigdy z niego ani kropelka oleju nie poleciała. Silnik pracował idealnie nic złego się nie działo. Jak zrobisz to w m60 to zrób jakąś fotorelacje.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    na dniach bedzie relacja - najpierw muze znalesc auto z silnikem chodzącym bez jakichkolwiek bledow, telepania czkawek itd (bedzie to trudne :D) i podlaczyc manometr aby upewnic sie cisnien jakie panuja w skrzyni korbowej, dolocie by dobrac odpowiedni zawór.
    Ostatnio edytowane przez zawiś ; 18-06-2011 o 18:10

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    ciekawe ciekawe!! czekam na dokladna instrukcje!:)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Tylko po co ta kombinacja . Dobra odma w dobrym silniku wystarcza na mase kilometrow . Praktycznie wymienia sie to raz albo 2 razy w ciagu zycia calego auta . Nie lepiej zainwestowac i miec tak jak w orygonale. Pozatym nienawidze tego polskiego podejscia , zeby wszystko kleic i zwiazywac sznurkami . Ludzie nie tedy droga .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    niby tak tylko nawet dobra odma robi w kolektorze syf a ja nie lubie jak wiem że mój kolektor i przepustnica są całe w oleju.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 20-06-2011 o 10:38

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie wiem jak w BMW ale w innych markach odpięcie odmy mocno potrafi namieszać. Chodzi o masę powietrza. Kolejny problem to zamarzanie w zimie. Jak zamarznie to potrafi olej symeringami wywalić. Spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami. To głównie zależało od oleju jaki był zalany. Głównie Castrol powodował wytrącanie kawy z mlekiem i osadzanie wilgoci w odmie.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    525d o jakim syfie ty mowisz syf to jest dopiero jak polski rzemieslnik zabiera sie za robote po swojemu . Jesli grupa specjalistow wybrala takie rozwiazanie to znaczy ze jest ono dobre . Chyba nie myslisz ze ktos w stodole czy tam w garazu jest w stanie przemyslec pomysly naukowcow ktorzy pracowali nad tym wiele lat .

    P.S troszke sie nakrecilem bo wlasnie ostatnio u siebie w aucie zlikwidowalem ostatnie ogniska takiej dlubaniny . Choc w tym przypadku byla ona najprawdopodobniej turecka .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    Faktycznie problemem moze byc przeplywomierz, musze przestudiowac temat pomiaru masy powietrza i jak ewentualnie wprowadzic korekty w sterowniku - nie bedzie to trudne...

    kolego Technics - czy przeczytales UWAŻNIE to, co napisałem na początku wątku ? bo wydaje mi sie ze Twoje wypowiedzi w tym momencie kwalifikują sie pod postfucking...
    pozwolę sobie Ciebie zacytować:

    "Nie lepiej zainwestowac i miec tak jak w orygonale"

    To co w oryginale nie oznacza ze zawsze jest perfect - inzynierowie rowniez popelniaja bledy, z ktorymi uzytkownicy koncowi musza sie ścierać i walczyc z nimi na wlasna rękę

    gdybym chcial, to podlecialbym po odme i sobie ja kupil - 200zl to nie majątek...

    inżynierowie projektujac dany silnik muszą dostosowac go do pewnych norm, które obowiązują w danym okresie - tu chodzi o emisję spalin - nic innego...

    W tym momencie ODMA spełnia 2 funkcje:
    - wyrównuje ciśnienie panujące w silniku
    - zawraca gazy z komór spalania spowrotem - wlasnie ze wzgledu na normy emisji spalin

    Każda przeróka auta, kombinacje chociazby nie wiem... wywalanie katalizatorów, modfikacje wydechów, montaż filtrów sportowych... czy nawet ... instalacji gazowych !! - 90% modyfikowanych aut chociazby tutaj na forum NIE SPEŁNIA już tych norm !!

    WIEC O CZYM TUTAJ GADKA !!

    "Pozatym nienawidze tego polskiego podejscia , zeby wszystko kleic i zwiazywac sznurkami . Ludzie nie tedy droga"

    jak na ironie - wlasnie Ty reprezentujesz takie "polskie" podejscie gadając bzdury, że po co robić bo drut - nie moja wina ze zdrutowane po turecku auto kupiles i sie zraziles do wszelakich modyfikacji ... sugerujesz ze chce zrobic druta ?

    to że miałeś na sznurek robione auto nie znaczy ze kazdy probujacy tutaj cos zrobic samemu stosuje też sznurki - mam zaplecze aby móc zrobić coś na miare fabryki, tylko nie na masową skalę, bo jest to praco/czaso-chłonne i wymaga myślenia a nie jechania po omacku!

    Okej - aby mieć święty spokój zasadzę 3 drzewka pod domem w ramach rekompensaty naszej Matce Ziemii z okazji moich modyfikacji przy silniku.

    na koniec mojego płodu: nie chcę po prostu powrotu spalin do kolektora i tyle!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    dokładnie sam kupiłem odme w aso rok temu ale jestem przeciwny wprowadzaniu do silników wszelkich pierdół pro-ekologicznych, jestem zdania że silnik ma mieć największą wydajność a nie być ekologiczny, tak samo egr w dieslach. Również nie jestem zwolennikiem drutowania ale nie wszystko co wymyślili inżynierowie jest idealne.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •