Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: ODMA - czy GreenPeace mnie za to dopadnie ? :D czyli inne podejscie do tematu...

  1. #11
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Interesujący temat, będę się mu przyglądał. Kolego @Zawiś widzę że masz dwa M60 zrób to u siebie i po jakimś czasie zobaczymy efekty, jestem ciekaw jaki to ma wpływ na pracę silnika. Czy będzie przez to mniej spalał paliwa i oleju.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Czemu oleju ma spalać nie powinnien brac oleju :)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    dokładnie sam kupiłem odme w aso rok temu ale jestem przeciwny wprowadzaniu do silników wszelkich pierdół pro-ekologicznych
    e38 z ekologią to ma tyle wspólnego co świnie z lataniem ;> to duże ciężkie auta z dużymi silnikami, które mają być wygodne, porządnie wyposażone i mają za********... i za to lubię to auto ;p ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    nie wcale nie maja nic z ekologia wpsólnego a 4 sondy lambda 4 katalizatory vaosy i temp w 105-108 stopniach to tak dla jaj

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Cytat Zamieszczone przez zawiś Zobacz posta
    W tym momencie ODMA spełnia 2 funkcje:
    - wyrównuje ciśnienie panujące w silniku
    - zawraca gazy z komór spalania spowrotem - wlasnie ze wzgledu na normy emisji spalin
    co ty kolego za bzdury wypisujesz jakie gazy jakie ciśnienie... odma to nic innego jak odpowietrzenie skrzyni korbowej w wielocylindrowych silnikach stosuje się membrany aby silnik nie spalał oleju, ot cała filozofia.. jak chcesz coś poprawić , to poczytaj może jakie czynniki wpływają na odpowiednie spalanie mieszanki i wtedy jeszcze raz pomyśl co chcesz zrobić..

    Cytat Zamieszczone przez zawiś Zobacz posta
    na koniec mojego płodu: nie chcę po prostu powrotu spalin do kolektora i tyle!!
    kolejna wyczytana bzdura wprost z jakiegoś dieslowskiego forum... jakie spaliny w kolektorze w benzynie ???? :D... niczym sie tu nie obronisz OPARY OLEJU sprzyjają spalaniu mieszanki paliwowo powietrznej jedyny sensowny powód ominięcia odmy to uturbienie motoru..

    nie pisze tu o jakichś drutach i nie mam zamiaru cie obrażać... ważne aby nie popełniać głupich błędów a człowiek sie przecież na nich uczy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •