Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E38 735iA m62tu35, jaki olej?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań

    E38 735iA m62tu35, jaki olej?

    Witam,

    Jestem w trakcie dużych prac przy swoim 735 i obecnie chciałem się zabrać za wymianę oleju w silniku.
    Wiem ze temat był wielokrotnie wałkowany na forum przy silnikach M62.
    Jednak nie znalazłem odpowiedz która odpowiedziała mi na moje pytanie.

    Obecnie jest zalany Castrol SLX 0w-30 i przyznam się szczerze że nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim olejem. Musi być straszliwie rzadki! Możliwe ze podobnej konsystencji co olej do smażenia w biedronce :D

    ...do rzeczy... jako że mój ojciec ma warsztat oraz zniżki na cześci oleje itp poprosiłem go aby zbadał temat i popytał o ten olej. okazało się, że z dostępnością kiepsko (przynajmniej na terenie P-Ń) a do tego kosmiczna cena na poziomie 92zł za litr po rabatach.
    Teraz moje pytanie.
    Czy mogę zalać silnik castrolem sport 0w-40 po tym który obecnie znajduję się w silniku?


    Ps. A może macie inne propozycję dotyczące oleju przy tej sytuacji?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 27-06-2011 o 10:26

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    wlej 0w40! te silniki zniosą wszystko u mnie pierwszy właściciel pewnie nie zmieniał go nigdy, albo dolewał motodoktora lub mineralke potem odsprzedał komuś i jeździł już na 10w40 potem ja kupiłem zrobiłem wanosy łańcuchy i wlałem 0w40 i dalej jezdzi :D powiem wiecej nawet nie spala :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    a masz może jakieś preferencje co do producenta oleju?
    vanosy też będę robił za jakiś czas, dodatkowo jeszcze popychacze

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ja zdecydowałem się na Castrol -Edge Sport 0W40 (inna nazwa - Formula RS)
    Total i Motul - słyszałem że są dobra, ale trudniej było je namierzyć, więc kupiłem Castrola. Na naklejce jest odpowiednia norma BMW Longlife-04, więc nie miałem wątpliwości.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    dzisiaj wertowałem intrukcje bmw e38
    a tam zalecane są oleje od 0w-30,40,50 do 5w-30,40,50

    dorwałem castrola edge sport 0w-40 za 110zł 4 litry :D więc chyba się skusze

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Ja zdecydowałem się na Castrol -Edge Sport 0W40 (inna nazwa - Formula RS)
    Total i Motul - słyszałem że są dobra, ale trudniej było je namierzyć, więc kupiłem Castrola. Na naklejce jest odpowiednia norma BMW Longlife-04, więc nie miałem wątpliwości.
    BMW Longlife-04 to norma dla aut BMW diesel z DPF...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Tego dokładnie nie wiem, ale BMW dopuszcza w swoich tabelkach, bo zaznacza tę normę przy M62 LEV. A skoro EDGE Sport 0W40 ma LL04 w UK i Irl, to wszystko się zgadza:

    Kod:
    5) Longlife-04 oils are only approved for spark-ignition engines in Europe (EU plus Switzerland, Norway
    and Liechtenstein). They must not be used outside this area.
    "spark-ignition" to zapłon iskrowy. Piszą, że dla olejów na rynek UE można je stosować i tego się trzymałem.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ja mam mobila 5w50 i działa. Po 5 tyś km nie ubyło nawet grama. Fakt że silnik po generalce :P

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Do poliftowych e38 z silnikami V8 BMW zaleca uzytkowania olejow Longlife 98 (nazywanych przed wejsciem normy Longlife 01 w 2001 roku tylko Longlife).

    Takie informacje znajdziecie w ksiazkach obslugi pojazdu.

    Nawet do e65 z jednostkami V8 przed liftem zalecany jest Longlife 01 a nie 04.

    Longlife 04 przeznaczony jest do nowszych silnikow BMW a tak na prawde wazny dopiero dla silnikow z DPF, tak jak napisal juz Rafal.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Castrol EDGE i Castrol Formula RS są na liście LL98:
    http://mmm-five.net/Other/LL98.pdf
    na dole strony klauzula: "Issue status (12/2007) Valid only until next DVD is issued" - a więc w grudniu 2007 roku BMW jeszcze polecało Castrol Edge do mojego silnika. LL04 powstało chyba w 2004 roku?

    Wygląda na to, że muszę zmienić olej na "gorszy" ;) Tylko nie wiem jaki - może Magnatec 5W30 albo 5W40 ?

    A co do Castrola SLX 0W30 - też ma LL04.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •