Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Szybkie pytanie wymiana sterownika ABS/DSC

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Szybkie pytanie wymiana sterownika ABS/DSC

    Czy po wymianie lub regeneracji sterownika ABS/DSC należy go zaprogramować lub zakodować??
    Czy jest to element czysto mechaniczny i wystarczy zamontować i sru.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    Jeżeli była sama regeneracja bądź wymiana sterownika o tych samych numerach to nic nie musisz kodować, natomiast przy sterowniku o innych numerach seryjnych musisz zakodować i prawdopodobnie zrobić kalibracje czujnika kąta skrętu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Nowy sterownik trzeba kalibrować (w serwisie BOSCHa to zrobią), stary dokodować do auta.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    jak regenerowany nic nie trzeba robic wiem bo regenerowałem wszystko śmiga jak należy.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przy zmianie sterownika najczęściej konieczne jest dokodowanie i kalibracja czujnika kąta skrętu(LWS)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Rozumiem, odpowiedzi zostaną dla potomnych bo nigdzie nie ma takich dobrych informacji.
    Mój sterownik wraca do mnie nieruszony bo okazał się sprawny, a ja mam za to rebus.
    Czy zdarza się, że moduł DSC siada?
    Miałem 100% dolegliwości uwalonego sterownika.
    Możecie się dziwić, że tak długo nie odwiozłem samochodu do serwisu ale takie są wszędzie terminy :/

    Co się dzieje?
    Otóż, po odpaleniu muszę pociągnąć obroty na D do ok 1,5tys i wtedy skrzynia swobodnie, bez szarpania itd wrzuca tryb awaryjny.
    Po przejechaniu kilku km i rozgrzaniu auta zaczynają się dziwadła z ABSem. Raz po raz zaświecają się i po kilku minutach gasną kontrolki ABS lub działają liczniki za chwilę nie działają... Raz ABS działa za chwilę przy delikatnym hamowaniu pedał hamulca drży i za chwilę ABS już nie działa... w kółko coś się dzieje, czasami się pokrywają dolegliwości, pojawiają się bez przyczyny i tak samo znikają, jak im się widzi podczas jednego przejazdu bez gaszenia silnika...
    Dziś postaram się dalej pobawić z LiveData i podejrzeć co jest. Skrzynia chodzi w trybie awaryjnym bo nie widzi żadnych danych z czujnika prędkości na wyjściu, nigdy i wcale ani na D ani na R. Tego jestem pewien, denerwuje mnie to DSC, nie daje mi spokoju bo jak wiadomo jedno z drugim jest powiązane i do póki nie uporam się z problemem DSC nie chcę oddawać skrzyni do serwisu. Z powodów podstawowych... najbliższa jest prawie 100km ode mnie, gdybym miał dobry serwis na miejscu auto już by u nich stało.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 20-06-2011 o 11:05
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    czy robiłeś diagnozę komputerową?? jakie błędy??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Jeżeli czujniki ABS masz sprawne to przyjrzyj się koronkom na piastach. Świrował mi podobnie ABS i TSC w E39 (lewy tył) i skrzynia czasami muliła, wymieniłem czujnik ABS i łożysko i od tamtej pory spokój.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Nie wiem czy to Ci pomoże, ale ja jeździłem z wyciągniętym sterownikiem DSC/ABS (był w naprawie: http://telewizor.eu/forum/viewforum.php?f=3 ) i poza świecącą kontrolką trakcji i nie działającym licznikiem prędkości wszystko było w porządku(do mierzenia prędkości używałem tomtoma). Skrzynia nie przechodziła w tryb awaryjny i normalnie zmieniała biegi. Żadne cuda z się nie działy.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 08:19

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W e39 530i(2002 rok) skrzynia jedynie zmieniała biegi przy wyższych obrotach(rejony 3-3,5tys.)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •