Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomoc w identyfikacji instalacji w e32 740 oraz co dalej

  1. #1
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14

    Pomoc w identyfikacji instalacji w e32 740 oraz co dalej

    Witam, zakupiłem autko z instalacją lpg. Od początku autko kulało (nierówna praca na wolnych, czesto gasło jak silnik 50* i przełączał na gaz, czuć- wtedy gazem w aucie, jazda na 5 giegu obroty pow 2000 słychać dudnienie, brak mocy, nie da sie wyprzedzić nic) instalacji nie ruszałem i jezdzę na benzynce (silnik pracuje idealnie).

    Obecnie ze względów finansowych chcę zreanimować instalację o ile się da z tego co mam pod maską.

    No i właśnie tu proszę szanowne grono forumowiczów w pomocy w pierwszej kwestii.

    1) co to za instalacja ?
    tyle wiem:

    są dwa reduktory z czego pierwszy to zidentyfikowany tomasetto arctic


    drugi reduktor nie wiem (podobny kształtem do kme silver) proszę o identyfikację




    komputer to zenit


    no i listwy wtryskowe jakiesz ciemnoszare - proszę o identyfikację



    2) Druga sprawa czy ćoś może z niej zostać czy wszystko wypruć i zainstalować polecany zestaw staga 300+, hana 2000, 2x magic jet 3. lub zavoli zeta s

    Butla 90l może zostać, przewody chyba są 8mm. Proszę o poradę

    Jak German to Anna.

  2. #2
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Hej akurat zajmuje się instalacjami lpg.

    Już na twoim foto widać iż masz komputer starowania ZENITa i pod niego musisz się podpiąć i zrobić kalibrację i posprawdzać wszystko przez komputer wtryski itp.

    Bez kalibracji przez komputer nie wyregulujesz lpg.
    Jak byś był przypadkiem w poznaniu to się mogę tym pobawić.
    Dużo jeżdże też po kraju to napisz skąd jesteś to się jakoś najwyżej zgadamy i Ci pomogę to zreanimować.
    Polecam jeszcze wymienić filtr LPG na nowy i dopiero zabrać się do zabawy z komputerem.

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    kolego jestem se śląska więc do poznania odpada - daleka droga, podpowied czy mogą być w ogole dwa reduktory inne ?? i czy jest to w ogole sens reanimowac na tych podzespołach ??

    Jak German to Anna.

  4. #4
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Teoretycznie tak ale lepiej w v8 aby były te same bo równo wtedy przekaże. teraz na weekend od 17-20 czerwiec będę w łodzi

  5. #5
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Koledzy a cz nie da się założć jednego parownika zamiast 2szt. Czytałem forum i wszędzie instalacje na dwóch reduktorach. Nie ma obecnie na rynku jednego wydajnego takiego który nie bedzie przełączał na benzyne przy mocnym bucie. ??
    Odnośnie listew wtryskowych zidentfikowałem że mam waldka szarego czyli ogolnie nie za ciekawie. Podpowiedźcie co tu robić czy zostawić komputer zenit dokupić reduktory np. magic jety III + wtrski hania 2000 czy komputer też trzeba wymienić na staga 300+ Troszkę mieszam ale nie jestem obeznany w lpg i szukam porady mądrzejszych od siebie.

    Jak German to Anna.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeżeli chcesz jeździć bezawaryjnie to wypruj wszystko (oprócz) butli i załóż od nowa.

    Zakładaj koniecznie 2 reduktory - ja mam m60b30 i scorpion gt wystarcza na styk, więc zdrowego b40 raczej nie pociągnie prawidłowo (o kme goldzie nie wspomnę).

  7. #7
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Dowiadywalem się odnośnie jednego reduktora. Jak twierdzi (śmiem twierdzić po opiniach ludzi) jeden z lepszych fachowców od gazu firma gzw.pl mieszkający defakto w Zbrosławicach koło Gliwic, można ogarnąć to na reduktorze magic jet III power lub nazywana big. Tu instalacja http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=...er=asc&start=0

    O samym reduktorze tu: http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=...ight=power+big

    Koszta instalacji w tej firmie 5400zł
    stag 300+
    hana2000
    magic III BIG
    butla w koło itp.
    Czy ta cena jest ok ???

    Jak German to Anna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •