Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Na co zwrócić uwage przy kupnie e32

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia

    Na co zwrócić uwage przy kupnie e32

    Witam dawno mnie tu nie było. Zamierzam kupić e32 jak tylko sprzedam swoją e34, chciałem się dowiedzieć na co zwrócić uwage w e32 i jaki nalepiej silnik polecacie w e32? Gorąco pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy siódemek.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    3.5 w automacie jak chcesz pojezdzic nie kupuj w gazie przynajmniej nie zwykłym tylko sekwencja zwróc uwage zeby silnik delikatnie cykał nie może być słychać innego dźwięku np stukanie po ktrórejś stronie czy cos bo to juz oznacza np wytarte krzywki i wałek w najlepszym razie wystarczy wyregulować bo luz jest za duzy jesli ten silnik to raczej unikaj EML przepustnica ma byc linkowa czasem sa z tym problemy zobacz jak chodzi na wolnych i jak idzie do odcinki
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 13-06-2011 o 11:26

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar RWD
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Los Santos
    Zdecydowanie polecam ci M30b35 i kupuj bez Instalacji LPG i tak jak pisze kolega u góry unikaj EML. Pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    a co to jest ten EML, i po czym poznać iż to auto posiada EML, raczej automat nie bardzo 20letni.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    36
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Pionki/Warszawa
    Na wstępie zacząłbym od celu w jakim chcesz kupić E32. Jeśli ma to być auto do codziennego, regularnego użytku to moim zdaniem najlepsze będzie M30B35 z dobrą sekwencją. Skrzynia wedle upodobań - miałem zarówno manual i automat i już nie chciałbym jeździć e32 z manualną skrzynią biegów. Niestety bicie dużej liczby kilometrów 735i tylko na pb sprawia, że koszty miesięczne benzyny zbliżają się do 20% wartości auta co już jest chyba lekką przesadą. Co innego jeśli ma to być auto "weekendowe" a według mnie w tej roli e32 wypada najlepiej. Nie oszukujmy się, jest to już auto wiekowe, które wymaga sporo uwagi i na co dzień szybko może się uprzykrzyć. Co innego pojeździć od czasu do czasu dla przyjemności. Do takich celów rekreacyjnych wybrałbym 750 lub 740.
    A uwagę trzeba zwracać na to co zawsze. Buda, silnik, układ chłodzenia, dobrze sprawdzić automat jeśli taki posiada. Jak nie pożałujesz grosza to jest szansa, że znajdziesz coś interesującego.

    pzdr

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    EMl to przepustnica elektroniczna zwykła posiada widoczną linke oczko ma racje BMW E32 To świetne auto lecz już wiekowe i czas daje swoje znaki nie miałem nigdy tak że gdzieś staneła czy coś ale do codziennej jazdy to troche kosztuje i nie chodzi tu o spalanie a o rzeczy które sie zużywają nie tylko zawieszenie i hamulce to stare auto moze polecieć wszystko... czy te wersje ubogie manual czy automat 3.0 3.5 czy 4.0 albo 5.0 Jednak jeżeli chcesz pojeździć i nie pujść z dymem to polecam 3.5 najlepiej bez gazu lub z sekwencją zakup nie jest drogi jak i naprawy ... Poważnie miałem 2 bmki na sekwencji jest ok ale wiecie nawet i ten gaz szkodzi i miesza 4.0 tez jest dobre ale z reguły są nieco droższe i czasem poprostu wypadnie jakaś naprawa która jest droga 5.0 to już kompletnie dla fetyszysty nie sądze że ktoś ma 750 do jazdy na codzień. Hmmm automat w 20 letnim aucie tak w tym przypadku tak juz po chwili poznasz czy ze skrzynią wszystko jest ok a manual często trzeba go naprawiać nie chodzi o samą skrzynie a o sam mechanizm wybieraka biegów który się zużywa i dostaje luzów i jest kłopot z wrzucaniem biegów panowie Wszystkie moje bmki miały silnik M30 i dziękuje baronowi Alexandrowi von Falkenhausen'owi za to że go wymyślił w tym silniku jedyne co musisz pilnować po za normalną eksploatacją oleje paski filtry to luz na zaworach w tym silniku to jest naważniejsze w przeciwnym razie może złamać dźwigienke lub kilka jeśli jest za duży. Teraz Jak już niektorzy wiedzą mam 735 IL w fajnej opcji szykuje ją żeby była igła i niech stoi w super garażu na wyjadz w weekend mniej jeździsz mniej zużywasz kupuje drugie auto do tłuczenia na codzień bo poprostu sam na sobie wiem że E32 już jest autem na niedziele które ma wyglądać i pachnieć

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Etam gadanie, ja jezdze E32 3.5 na codzien od 2 lat i to nie oszczedzam. Mam sekwencje staga sam regulowalem bo gaziarze to paly i pali srednio 17 i nie ma co plakac. Samo miasto 22, sama trasa 14 i nie wierz w nic innego bo tylko ja mowie prawde ;D silnik mam igla skrzynia szarpie zawiecha igla opony 225x ori bo szkodza mi kupowac felgi wieksze - jak takie 2 tony wpadna w dziure to daruj boze.. a dziur jest masa. Wymieniaj filtry plyny i oleje ten silnik robi 700 tysiecy bez jaj.. Co by Ci tu jeszcze pomoc ;) V8 troche bardziej skomplikowana, ale nie jest duzo drozsza, jakbym bral nastepne E32 to tylko V8 i szukalbym 740 bo pali podobnie a to juz jednak duzaaaa moc i inna kultura pracy. W ciagu dwoch lat wymienilem pompe wody, regulowalem zawory choc byly prawie dobrze ustawione.. Czujnik indukcyjny, swiece kable to standard.. Hmm wachacze amory to standard.. To wszystko co wlozylem w te BMW, a nie byla w najlepszym stanie. Nie oszukuj sie jak masz 1400zl wyplaty to stac Cie na E32 to nie auto dla bogaczy to nie E65 gdzie przekladnia kosztuje 7tysiecy tylko 150zl.... To stara furmanka wiele czesci jest tanszych od kumpla polo 97 czy golfa 01 xD. Beny na odpalanie spali z 50zl miesiecznie, reszte sobie sam policz. W 750 E32 bym sie nie pakowal, ale w V8 czy to 3.0 czy 4.0 to bralbym smialo po odpowiednim sprawdzeniu, rdza bardzo zadko na tych autach jest, jak nie bite to mysle, ze i do tej pory bez rdzy sie obejdzie. Wozi lepiej niz 90% aut do 2008 roku ;] a jedzilem dziesiatkami aut.. Zawsze sie ciesze jak odpalam swoje 20 letnie siedem.. Jak mialbym kupic nowsze auto to tylko bmw i 5 badz 7 do jazdy, a 3 do malego szalenstwa ;) Co do skrzyni to 7 w manualu jakos mi nie lezy to w koncu limuzyna, automat to jest to.. mimo, ze moj szarpie mam pod nosem kilka 5 i 7 z tych lat i zmieniaja biegi tak samo jak niektore auta salonowe 2005 rok haha

    Bierz 740 jak chcesz wladowac kiedys troche kasy miec moc i kulture pracy, bierz 735 jak chcesz miec niezniszczalny silnik, ale troche gorszy od 4.0 bo jednak duzo mniejsza moc i dziala jak to R6 - a czasem tez mozna pare stowek wpakowac w niego.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Aru89 ; 15-06-2011 o 21:34

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    3.5 jest wlasnie lepszy ale slabszy i pali tyle samo. Każdy uważa jak chce.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    53
    BMW
    BMW E32 750iL
    Skąd
    Racibórz
    Co do taniości utrzymania to na to nielicz,,,e32 są bardzo drogie w utrzymaniu a do tego bardzo paliworzerne po mieście,,,,
    Na pocieszenie dodam że i tak palą o wiele mniej niż auta innych marek o tej pojemności.
    Jednak uważaj bo widziałem wielu takich których E32 łykło razem z butami:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    za w miare dobre e32 to ponizej 5-6k raczej nie masz co liczyc. Moj braciak polasil sie na e32 za niecale 4k, to wsadzil juz na spoko drugie tyle i tak wciaz wiele do zrobienia ;)
    zalezy kto co lubi - jedni maja satysfakcje ze zrobili auto sami, inni ze kupili gotowe i jezdza :)

    co do silnika - m30b35 w zasadzie problem ma tylko w glowicy i na nia trzeba zwracac uwage, dol jest praktycznie niesmiertelny. konstrukcja banalna, wiec naprawy nie sa bardzo kosztowne, natomiast v8 to juz skomplikowana jednostka i jak cos sie popsuje to sie moga zrobic spore koszta.

    Jesli chodzi o LPG - sam mam 535i e34, na sekwencji i narzekac nie moge, dziala bardzo dobrze, palic pali baaardzo duzo, ale coz, taki urok starych m30 ;) od razu zaznaczam - jesli auto ma zwykla instalke to raczej 100% pewnie ze ma padnieta przeplywke i nigdy bym z taka instalka auta nie kupil.
    Ostatnio edytowane przez BRABUS ; 16-06-2011 o 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •