Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95

Wątek: Jaka instalacja gazowa do 740

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    oczywiscie ze powiem
    butla 80litrow - 20% = 64litry cieczy.
    wszystko sie zgadza u ciebie.w bardzo upalny dzien gaz sie rozpreza i musi miec te 20% jako przestrzen w zbiorniku na to zeby go nie rozerwalo. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    u mnie rekord to 96% pojemności zbiornika :)

  3. #73
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    u mnie rekord to 96% pojemności zbiornika :)
    Na zablokowanym zawrze, czy Ci się zawiesił ?

    Bo ja w poprzednim aucie na "zawieszonym" zaworze w butli 55L zalałem 50L gazu - przy przekroczeniu 48 kazałem przerwać tankowanie.

    A co do mozliwości zatankowania, że raz wyjdzie 58, innym razem 62L, to prócz temperatury wpływ ma też jakość i skład gazu (proporcje propan-butan) - ktoś mi to kiedyś tłumaczył, ale nie pamiętam dokładnie, więc nie będę wyjaśniał, bo się jeszcze skompromituję.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #74
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Mi do pustej butli 80 litrów wchodzi ok 66-67 litrów. Jak gaz był tańszy raz udało się zatankować 71 ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #75
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    ........ Jak gaz był tańszy raz udało się zatankować 71 ;)
    ;D a teraz nie tankujesz do pełna? ;D ;D ;D

    mi w 80L wchodzi tak 60-63L, niedawno na BP się zdziwiłem - na pusta butlę do pełna licznik się zatrzymał na 60,00L
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #76
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Odświeżam temat. Koledzy czy ktoś wie coś na temat najnowszej instalacji Zenit Pro ? Dziś rozmawiałem z gazownikiem, który zachwalał mi ją bardzo. Cena 3800zł. Mówił, że jest o wiele lepsza od Staga i można ją wręcz porównywać z Prinsem. (którego założenia to koszt 7000zł u tegoż samego gazownika).

  7. #77
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    13
    BMW
    nie mam
    Skąd
    Gliwice-Zbrosławice
    Mariusz 735i, ktoś Ci bardzo dziwnie zhierarchizował sterowniki... Spośród trzech wymienionych, Prins ma zdecydowanie najsłabszy sterownik pod względem możliwości parametryzacji algorytmu sterowania zasilaniem gazem. Nowy Zenit posiada w zasadzie jedną ciekawą funkcję, związaną ze strusktura hardware'ową - a mianowicie przepinanie wtryskiwaczy benzynowych na obwody emulacyjne odbywa się (podobnie jak w KME Diego G3) nie przekaźnikami, tylko za pomocą półprzewodników, dzięki czemu możliwe jest realizowanie strategii, w których zasilanie w specyficznych warunkach odbywać się może za pomocą obydwu paliw jednocześnie (czyli można sobie dopomóc małym dotryskiem benzyny). Ja takie funkcje (znane od dawien dawna na przykład z BRC) określam funkcjami dla gazowników-oszustów, jak nie umieją opanować jakiegoś zjawiska na gazie, to się wspierają benzyną w sposób niezauważalny dla użytkownika. Różnica pomiędzy Zenitem Pro a Stagiem jest tu taka, że Stag, jak konstrukcja o kilka lat starsza, funkcje dla oszustów ma siłą rzeczy uboższe.
    Patrzeć należy jednak na co innego - a mianowicie na umiejętność danego sterownika radzenia sobie z sytuacjami specyficznie trudnymi przy pozostawaniu na zasilaniu gazowym - co zwykle sprowadza się do różnic w stopniu zaawansowania obróbki sygnałów wejściowych i algorytmów, jakie tym procesem rządzą. Nie znam jakoś bardzo dobrze Zenita Pro, ale widzę mniej więcej co potrafi i uważam, że jeśli:
    - nie daje się on wykiwać ECU benzyny w stanach nieustalonych
    - realizuje skuteczne i dobrze dobrane korekcje od temperatury i ciśnienia gazu
    - radzi sobie z czasami wtrysku gazu krótszymi od czasów wtrysku benzyny
    - jest trwały i niezawodny, oraz dobrze zabezpieczony przed zakłoceniami
    - będzie miał dobry support techniczno-reklamacyjny
    to może być jakąś alternatywą dla Staga.

    Bo zasilić prawidłowo gazem jakis prosty silnik w stanach ustalonych, potrafi z całą pewnością każdy sterownik, jaki trafimy na rynku. Ale tylko najlepsze poradzą sobie skutecznie ze specyficznymi strategiami sterowników benzyny, które robią w konia sterownik LPG. A zaręczam, że takie zdarzenia potrafią występować, skądś bierze się to, że niektóre samochody nie jeżdżą dobrze na sterownikach x, y, a dopiero na z udaje się je okiełznać. I tu Stag wypada bardzo korzystnie na tle innych sterowników, zaś Prins na przykład - zdecydowanie fatalnie, co tłumaczy cały szereg zaleceń serwisowych Prinsa związanych z gazowaniem co trudniejszych samochodów - aby na przykład - oszukiwać czujnik temperatury silnika (ten od ECU) w związku z przejściem na gaz... Metody - rzekłbym - sowieckie, kołchoźnicze.

    Pozdrawiam i może troszkę więcej zdrowego sceptycyzmu przy pojawianiu się każdej nowości. Warto chwilę poczekać i zobaczyć jak ten produkt się sprawdzi. Za pół roku, może 8 miesięcy będzie widać z lepszej perspektywy.

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    także mam landi renzo sekwencje od 5 lat i zadnych problemów nie bylo a kosztowało mnie to z montazem 7000 zł

  9. #79
    Początkujący Użytkownik Awatar zelfix
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Skąd
    Strzegom
    U mnie jest stag 300 i wtryski hana zielone. Do przed wczoraj twierdzilem, ze zawsze bedzie jakas roznica miedzy gazem, a benzyna - jesli chodzi o osiagi, ale po ostatniej regulacji jest rewelacja. Zalozylem instalacje 2 i pol miesiaca temu, zrobilem 14 tys km i przedwczoraj bylem na wymianie filtrow. Przy okazji jeszcze raz przejechalismy sie i ustawil wszystko od nowa. Spalanie spadlo, a babka dostala takiego kopa jak na benzynie. Dodam, ze instalacja kosztowala mnie 4500 zl.
    ...robią "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

  10. #80
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    87
    BMW
    540i E34
    Skąd
    Mroków
    Panowie a co sądzicie o takiej konfiguracji:
    sterownik Kme diego, reduktor 1x Kme Gold, Wtryski Hana?
    Taką konfiguracje zaproponował mi gazownik z innego forum Bmw za kwotę 4000zł. Mówił ,że Stag to był dobry, ale teraz lepsze jest Kme z którym nie ma żadnych problemów, ale że jak chce to mi może Staga zamontować. Miał ktoś jakieś doświadczenia z tym KME?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •