Witam!
od dluzszego czasu pracuje nad swoj± 7. Silnik zosta³ doprowadzony do porz±dku, teraz przyszedl czas na skrzyniê. Nie ukrywam, ¿e posiadam zapasow± sztukê ale NIE CHCE mi siê znowu wyci±gac silnika ze skrzyni±.

Oto jak wyglada problem:

Po pod³±czeniu auta pod komputer INPA wskazuje mi blad skrzyni pod tytulem :

SOLENOID VALVE SHIFT LOCK


Na chlopski rozum pad³ zawór steruj±cy który pozwala na prze³±czanie biegów. ALE za pomoc± INPY przetestowa³em ka¿dy z zaworów - s± sprawne - s³ychaæ ich pracê podczas testów. Zatem odpada mo¿liwosc uszkodzenia czegokolwiek w sterowniku skrzyni. Id±c dalej nale¿aloby sprawdzic zawór na wybieraku - LECZ znów wskazania INPY wskazuj± (wystarczy chociazby wybierakiem zapi±æ po kolei limit biegów 2 3 4) ze tutaj tez jest ok.

B³±d (tryb awaryjny) wyskakuje w momencie jak WCISNÊ PEDA£ HAMULCA. bez wzglêdu na do czy motor jest w³±czony lub nie. Gdzie¶ wyczyta³em ze znajduj± sie przy owym dwa prze³±czniki / czujniki, z których jeden przesy³a sygna³ do skrzyni informuj±cy ze hamulec zosta³ wciniety.

Dzisiaj wyprowadze auto ze Szwed's MonsterGarage i zrobie test wrzucenia D bez hamulca (wiem wiem ze to nie zdrowe dla ZF'a bla bla bla)

ale... zanim owy test wykonam prosilbym o jakies konstruktywne wypowiedzi i sugestie dotyczace mojego problemu by mieæ szersze pole do dzia³añ..


pozdro,

doktor Zawi¶