Witam!
od dluzszego czasu pracuje nad swoją 7. Silnik został doprowadzony do porządku, teraz przyszedl czas na skrzynię. Nie ukrywam, że posiadam zapasową sztukę ale NIE CHCE mi się znowu wyciągac silnika ze skrzynią.

Oto jak wyglada problem:

Po podłączeniu auta pod komputer INPA wskazuje mi blad skrzyni pod tytulem :

SOLENOID VALVE SHIFT LOCK


Na chlopski rozum padł zawór sterujący który pozwala na przełączanie biegów. ALE za pomocą INPY przetestowałem każdy z zaworów - są sprawne - słychać ich pracę podczas testów. Zatem odpada możliwosc uszkodzenia czegokolwiek w sterowniku skrzyni. Idąc dalej należaloby sprawdzic zawór na wybieraku - LECZ znów wskazania INPY wskazują (wystarczy chociazby wybierakiem zapiąć po kolei limit biegów 2 3 4) ze tutaj tez jest ok.

Błąd (tryb awaryjny) wyskakuje w momencie jak WCISNĘ PEDAŁ HAMULCA. bez względu na do czy motor jest włączony lub nie. Gdzieś wyczytałem ze znajdują sie przy owym dwa przełączniki / czujniki, z których jeden przesyła sygnał do skrzyni informujący ze hamulec został wciniety.

Dzisiaj wyprowadze auto ze Szwed's MonsterGarage i zrobie test wrzucenia D bez hamulca (wiem wiem ze to nie zdrowe dla ZF'a bla bla bla)

ale... zanim owy test wykonam prosilbym o jakies konstruktywne wypowiedzi i sugestie dotyczace mojego problemu by mieć szersze pole do działań..


pozdro,

doktor Zawiś