Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: M30B35: odciety wezyk do regulatora cisnienia paliwa (zdjecie) - o co chodzi?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa

    M30B35: odciety wezyk do regulatora cisnienia paliwa (zdjecie) - o co chodzi?

    Witam,
    dzisiaj odkrylem cos, co wczesniej nie rzucilo mi sie w ogole w oczy. Mianowicie wezyk do regulatora cisnienia paliwa jest odciety (http://imageshack.us/f/194/wezykd.jpg/ ten zaznaczony na zdjeciu). Dlaczego ktos tak zrobil? Jaki to ma wplyw na jazde: moc/spalanie? Jakie ew. skutki dla silnika? W czasie jazdy nie zauwazam zadnych wiekszych nieprawidlowosci.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    U mnie na zimnym:

    1. Uszkodzony podpiety faluje
    2. Uszkodzony odpiety nie faluje
    3. Sprawny odpiety nie faluje
    4. Sprawny podpiety nie faluje

    Na cieplym bez zmian. Wydaje mi sie, ze to mialo u mnie zwiazek z ssaniem moze wieksze cisnienie na zimnym powinno byc, nie wiem wiec wymienilem i juz nie faluje. Wynika z tego, ze poprzedni wlasciciel chcial zaoszczedzic 50zl na regulatorze. Jak technicy bmw zrobili takie cos to znaczy, ze ma byc tam i ma byc sprawne wiec wymien ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa
    Hmm, dzieki za odpowiedz.
    usiadlem na chwile i posiedzialem przy odpalonym silniku. Raz na jakis czas da sie wyczuc wibracje - zatrzesie lekko kabina.
    Moze to jest sprawka tego. Czy jakiekolwiek inne roznice w jezdzie zauwazyles? Czy ktos wie jaki jeszcze moze to miec wplyw na prace silnika?

    W aso podobno sie troche czeka na te czesc.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa
    Teraz mi przyszla jeszcze do glowy jedna mozliwosc: regulator steruje cisnieniem paliwa na podstawie cisnienia z kolektora. Wystarczy, ze bedzie jakis problem ze szczelnoscia, kolektor bedzie bral lewe powietrze i sterowanie bedzie zaburzone. Zanim go kupie (ponad 300zl za nowy), sprobuje sie jednak upewnic, czy to na pewno on. Jesli jest tu jakas dobra dusza ze slaska, ktora moglaby zaoferowac chwilowy przeszczep za kratke browarow, to b. prosze o kontakt :]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Ja bym Ci mogl pozyczyc, ale masz do mnie daleko ;) regulator kup uzywany z 50zl, z listwa wtryskiwaczy przewaznie na allegro jest wiec ze 100zl, a listwe pogonisz.

    Ile Ci kreci? Mi z 2 sekundy ;/ a co do wibracji to szukalem wszedzie i czasami sie chwieje ( komputer pokazuje spadek 800-780 w tym czasie ) i nie mam pojecia co to moze byc, wszystko sprawdzone mialem ;/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa
    poki co nikt nie chce sprzedac bez listwy :] z Twojego opisu wyglada, ze u Ciebie dzieje sie podobnie z tymi obrotami. czasem kreci 2sek, ale to w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. srednio ok 1sek.
    Ostatnio edytowane przez Bazyl ; 11-06-2011 o 13:06

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    33
    BMW
    e38,e32,e34,e36
    Skąd
    Gliwice
    Do mnie masz kolego kawaleczek a chetnie Ci pozyczę mój.

    Jesli dalej jestes zainteresowany to odezwij sie na PW.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa
    Ok, okazalo sie, ze regulator jest ok. Zamontowalem nowy wezyk, auto ciut lepiej wkreca sie na obroty (nie ma w pewnym zakresie takiego spowolnienia) natomiast pali wiecej z 1.5-2l - albo wskazania komputera sie zmienily.
    Wczesniej palil zaskakujaco malo, trasa - 120-130km/h, klimatyzacja - 9.2l/100km.

    Nie wiem jak to rozumiec, ale zostane przy fabrycznych ustawieniach :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •