Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 107

Wątek: Separator oleju-odma

  1. #81
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Wydaje mi się że separator da rady wyciągnąć beż ściągania kolektora. Trochę ciasno ale chyba wykonalne.
    Oczywiście,że wykonalne-:) przerabiałem to. Od razu zaopatrz się w śruby z łbem sześciokątnym- łatwiej później skręcić, bo te ori można uszkodzić imbusem, szczególnie przy tak ciasnym dostępie.A po drugie to łatwiej się je przykręca później.
    Powodzenia

  2. #82
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    a dzięki rosomak79. Ze śrubami na pewno ułatwi sprawę takie rozwiązanie.

  3. #83
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie ciesz się tak na zdejmowanie odmy, bo np u mnie bez zdjętego kolektora nie dało by się za Chiny odkręcić tych torksów czy imbusów. Musiałem wbijać młotkiem bity w zapaskudzone śruby i dodatkowo wspierać się jeszcze szczypcami hydraulicznymi (takie cuś do kręcenia rurami) i łapać za łby śrub. Pomógł też spraj penetrujący. Trzeszczały ale puszczały. Nie wyobrażam sobie odkręcania szczególnie tych u dołu kolektora wisząc nad silnikiem..
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #84
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    no jest to wyzwanie nie powiem. wczoraj jak odkręcałem te śruby od przepustnicy to te na dole dały mi w palnik. Też kombinowałem z różnymi bitami ale się udało. zobaczymy jak będzie.Jeśli trzeba będzie wyciągnąć separator to najpierw spróbuje odkręcić dolne śruby. Jak się nie uda no to wtedy trzeba będzie drzeć kolektor. Może nie trzeba będzie go wyjmować- zobaczymy. Poprawiło się i to strasznie po wczorajszym zabiegu więc myślę że będzie dobrze.

  5. #85
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dobry pomysł - zacznij najpierw od trudniejszych.
    Zdejmowanie kolektora to nie koniec świata. Da się przy piwku zrobić.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #86
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    dobra wiec temat powraca. polatałem chwile jest poprawa ale nie do końca. Parametry w INPA sa juz lepsze ale jeszcze nie jest to to. Problme jest taki że nadal na cylindrach od 5-8 brak jest korekcji oraz w adaptacjach jest tez jakiś meksyk. adaptacje dodane sa okolice 0 +1 -1 ale są bliskie zeru natomiast adaptacje te na samym dole sa oznaczone muliti....... sa na +14 i +19 i nie sądze aby było to dobrze. Błędów w pamieci już brak nie wywala info o sondach i o wypadaniu zapłonu ale nadal troszke kuleje -praktycznie nie odczuwalnie ale nie jest to to.
    Zastanawia mnie ta membrana z tyłu jakie ona jeszcze daje objawy jak jest padnieta oprócz podbierania oleju.
    Moje auto nie bierze nic ani grama oleju nie dymi nie przydymia. Objawy które sa dla mnie dziwne to to że rano troche poszarpuje przy rozgrzewaniu. Dodatkowo zapalanie jest takie jakby nie paliła na wszystkie od razu oraz na pracujacym silniku jest mega cieżko wyciagnąć bagnet a korek wlewu oleju jak go popuszcze to jest lekko przyssany. Jak popuszcze korek wlewu lub wyciągne bagnet rosną delikatnie obrtoty silnika. Czy to może byc to???/
    Ostatnio edytowane przez ruti ; 21-04-2013 o 12:11

  7. #87
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Jaki masz silnik? M60B40?, ja miałem pęknięty taki korek zaslepiający w przepustnicy od przodu i ssał lewe powietrze. Jeśli masz ten sam silnik to postaram się zrobić foto tego miejsca gdzie jest ten korek.
    Nawet znalazłem: to jest chyba nr 8 z rysunku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...82&hg=13&fg=15

  8. #88
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SIWEK30283
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    273
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Wrocław
    Spokojnie ruti nie jesteś sam z tym problemem mam takie same objawy rano kuleje daje na d to nie da się jechać tak szarpie traci moc cholera wie o co chodzi po chwili chodzi jak igła , znów czasem jest tak stojąc na światłach chodzi idealnie za moment jak ją złapie to telepie budą że o... idzie ruszam do następnych staje chodzi jak dzwon , nie moge dać sobie z tym rady wiem że przepływke mam walniętą dalej nic nie pokazuje.

  9. #89
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    rosomak79 ja mam m62b44 ale wg realoem taka zaślepka tez u mnie ma być. gdzie ona jest pod przepustnica????? a co powiecie na taki motyw że jak uniosę bagnet do góry lub otworze korek wlewu oleju czy też zdejmę zaślepke z dekla membrany to szaleje obrotomierz i ekonomizer. tzn obrotomierz przestaje działać i pokazuje caly czas 800 obr a ekonomizer pokazuje odwrotność tego co powinien. Po tym muszę zdjąć kleme z aku i zegary zaczynają pracować prawidłowo. jeśli powtorze z tym korkiem lub bagnetem ponownie dzieję się to samo. Jest coś chyba skopane w kolektorze ssacym albo w tej odmie i zmienia się ciśnienie w kolektorze i te zegary zaczynają głupieć. Jak u was wyglada sprawa na INPIE ilości powietrza całkowita a idąca przez krokowiec. Czy jest taka sama czy się różni. U mnie sie różni
    Ostatnio edytowane przez ruti ; 21-04-2013 o 18:35

  10. #90
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    co do kolektora ssącego jak u siebie go rozbierałem to są takie kanaliki(czy jak to nazwać) które były wypadnięte(nie wiem jak to jest rozwiązane w m62b44 tak,że proszę mnie tu .......:])i mogą cos przytykać wirować,u mnie jak odkręce korek to lekko go zasysa i silnik mocno kuleje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •