Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Wątek: Separator oleju-odma

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam,
    uff-walczyłem dzielnie, lecz poległem-:( tylko 6 śrub mi się udało odkręcić. Czy da się to odkręcić z kanału od dołu? Została mi tylko jedna chyba najgorsza, ale było już późno więc odpuściłem. Dobry pomysł chyba, zeby zamienić te śrubki z torxów T30 na zwykłe sześciokątne. Jutro cd walki -:)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    skladalem m60 i rozkladalem na czesci juz pare razy, radze nie utrudniac sobie zadania i zdjac kolektor, pozatym mozna wykonac pare prewencyjnych rzeczy aby pozniej miec spokoj i nie wracac przez dlugi czas do tematu:

    -wymienic oringi na rurze aluminiowej laczacej separator i odmę (moze byc niewidocznym i trudnym do zlokalizowania winowajcą nierownej pracy silnika)
    -sprawdzic stan uszczelek kolektora
    -sprawdzic stan czujników stukowych
    -wymienić uszczelnienia na elektrozaworach ciepła (zaloze sie ze zima co drugie 7 ma z tym problem)
    -wyczyscic sam kolektor dolotowy


    wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie - ogranicza sie do minimalnej ilosci narzedzi i cierpliwosci:

    nasadki: 10, 11 srubokret krzyzak, plaski, przedluzki do nasadek i grzechota, torxy


    dobre rady oparte na wlasnym doswiadczeniu:

    - dzwigac kolektor razem z listwa (odlaczyc wezyki z listwy) - nie radze wyjmowac po kolei listwy bo czekac bedzie Was wymiana oringów na wtryskiwaczach (jesli juz zostalo to poczynione to wymienic oringi i osadzic wtryskiwacze przed montażem na listwie a nie na kolektorze ze wzgledu na latwiejsze i mniej brutalne nasuwanie ich do gniazd w kolektorze anizeli brutalniejsze wbijanie pod kątem prostym do listwy
    - ostroznie z puszkami złącz dla wtrysków aby nie polamac wtyczek wtryskiwaczy i puchy
    - z prawej strony praktycznie pod przepustnica da sie zauwazyc ta rurke laczaca separator z odma - radze ja wysunac jakims narzędziem maxymalnie w kierunku odmy aby przy zdejmowaniu nie uszkodzic / wygiąć rury (chociaz ja pogialem bo nie wiedzialem - udalo sie przywrocic jej ksztalt - miekkie aluminium
    - kolektor dzwigac najlepiej z pomoca drugiej osoby aby szpilkami nie uszkodzic uszczelek pod kolektorem - kolektor wyciagac starajac sie kierowac go w kierunku grodzi silnika - zapobiegnie to wygieciu rury laczacej separator z odma

    chyba wszystko

    robota imo przyjemna

    pozdr.
    doktor Zawiś
    Ostatnio edytowane przez zawiś ; 14-06-2011 o 12:14

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam po kilkudniowej nieobecności, uff- udało się bez zdejmowania kolektora. Wymienione, rozebrałem ten element i membrana gumowa w kolorze pomarańczowym była jeszcze ok. Natomiast w środku był osad i nalot syfu. Po obejrzeniu całości doszedłem do wniosku, że uszczelka puszczała u dołu olej. Przy okazji wymieniłem właśnie olej i teraz będę obserwował co się dzieje. Śruby wymieniłem na zwykłe sześciokątne-łatwiej z demontażem na przyszłość.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    I jak tam obroty? silnik nie trzęsie się? Poziom oleju w normie?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam, od naprawy zrobiłem jakieś 300km i na razie olej w normie. Z obrotami wydaje mi się, że jest bez zmian. I nasuwa mi się pytanie- czy na rysunku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...26&hg=11&fg=40 - uszczelka nr 8. Wydaje mi się, że jest taka sama jak nr 5. Czy duży problem z wymianą tej uszczelki (nr 8 ). Jak wymieniałem nr 2 to widoczne były ślady oleju jakby uszczelka puszczała dołem, ale oczywiście miałem nową i wszystko powinno być ok.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Witam, od naprawy zrobiłem jakieś 300km i na razie olej w normie. Z obrotami wydaje mi się, że jest bez zmian. I nasuwa mi się pytanie- czy na rysunku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...26&hg=11&fg=40 - uszczelka nr 8. Wydaje mi się, że jest taka sama jak nr 5. Czy duży problem z wymianą tej uszczelki (nr 8 ). Jak wymieniałem nr 2 to widoczne były ślady oleju jakby uszczelka puszczała dołem, ale oczywiście miałem nową i wszystko powinno być ok.
    05 Uszczelka 1 11611729728 $7.54
    08 Uszczelka 1 11611729727 $7.54

    cena taka sama, wygląd na rysunku też... ale numer mają inny, więc to raczej nie jest to samo

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Mają nieco inny kształt. Z wymianą nie ma problemów. Odkręcasz przepustnice ASC, odkręcasz przepustnice główną od kolektora i masz uszczelkę na wierzchu.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez zawiś Zobacz posta
    - kolektor dzwigac najlepiej z pomoca drugiej osoby aby szpilkami nie uszkodzic uszczelek pod kolektorem - kolektor wyciagac starajac sie kierowac go w kierunku grodzi silnika - zapobiegnie to wygieciu rury laczacej separator z odma
    A ja myślałem, że bezwzględnie należy wymieniać uszczelkę po każdym zdjęciu kolektora... Pytam bo przymierzam się do tej akcji.
    Właściwie to muszę zdjąć kolektor w celu wymiany uszczelki z przodu za przepustnicą. Odma u mnie nie objawia się w żaden sposób. Zastanawiałem się czy ją zostawić czy wymieniać (silnik ma ponad 300tkm) skoro działa.

    Powiedz tak szczerze, czy na starej uszczelce kolektor jest szczelny? I czy inni zdejmujący kolektory są podobnego zdania, że można bezpiecznie zastosować dotychczasową uszczelkę? Chodzi o minimalizację niepotrzebnych kosztów.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Powiedz tak szczerze, czy na starej uszczelce kolektor jest szczelny? I czy inni zdejmujący kolektory są podobnego zdania, że można bezpiecznie zastosować dotychczasową uszczelkę? Chodzi o minimalizację niepotrzebnych kosztów.
    z doświadczenia z M52B28 podpowiem - wymień od razu na nową, bo szkoda będzie 2x się pałować ;)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam, odnowię temat. Przymierzam się do wymiany uszczelek pod kolektorem nr 9 z rysunku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...26&hg=11&fg=40 , mam też uszczelkę nr 8. Wymieniłem już nr 2, ale dalej obroty jałowe oscylują w granicach 500-600. Mam pytanie, co jeszcze wymienić przy okazji skoro już kolektor będzie zdjęty- myśle o nr 1, 7, 8 z rysunku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...91&hg=11&fg=15, czy w ogóle wymienia się tą odmę(nr 1), bo prześledziłem wiele tematów i jakoś nie doczytałem się jednoznacznej odpowiedzi. Ostatnie pytanie, to czy zaopatrywać się w oringi nr 8 z rysunku : http://realoem.com/bmw/showparts.do?...85&hg=13&fg=15. ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •