Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: POMOCY wydałem na naprawy2760zł i znowu się popsuła

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    7

    POMOCY wydałem na naprawy2760zł i znowu się popsuła

    Mam bejce od 2 m-c i wydałem juz na naprawy 2760 zł. I znowu się popsuła.
    BMW 730i 1992r. poj. 3000 insalaja gazowa 4 gen.

    Jak odpalam na benzynie i zaczne jechc to tak jakby nie mam mocy i zacztna się dławic, po chwili zaskakuje i dostaje kopa przeżucam na dwojke i dodaje gazu to znowu nie ma mocy. Jak przezuci się na gaz to wszystko jest ok.BŁAGAM POMOŻCIE.

    To są rzeczy ktore wymieniłem:

    Termostat, Drążek kierowniczy, Tuleja belki, Łącznik stabilizatora przód i tył, Klocki hamulcowe, Ostatni tłumik,
    Uszczelka pokrywy zaworów,Uszczelka kolektora wydechowego, Uszczelka kolektora ss, Uszczelka głowicy, Pompa wody,Palec zapłonowy, Kopułka zapłonowa.

    koputerowa diag.- błędow nie znaleziono
    Sterownik komputera dobry
    wtryski dobre
    świece i kable dobre
    ciśnienie na cylindrach dobre 10 (bar albo kn nie wiem)
    Silnik czysty

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90

    Re: POMOCY wydałem na naprawy2760zł i znowu się popsuła

    Cześć, a sprawdzali przepływomierz? Może ona dostaje gdzies lewego powietrza? Pozdrawiam
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    hmm pamiętam ten post na BKP :

    - profilaktycznie wymiana filtr paliwa (zamiennik bosch jest dobry w cenie około 40 zł);
    - sprawdzić przepływkę
    - wtryskiwacze
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Czy na gazie jest wszystko OK ? Czy problem istnieje tylko na benzynie ?


    Jezeli tak - to sproboj - przed przyjechaniem do domu - zrobic ostatnie 5 km - na benzynie - i tak go juz zgasic.

    Sprawdz czy na nastepny dzien rano bedzie lepiej.

    Jest mozliwe ze mapa gazu jest zle ustawiona - i komputer samochodu wylapuje bledy w czasie jazdy na gazie (za bogata lub za slaba mieszanka) - proboje je wyregulowac (przy czym te regulacje zapamietuje) - i pozniej uzywa ich takze przy starcie na benzynie.

    Mialem taki problem u siebie.

    Mozliwe sa takze inne mozliwosci juz opisane przez kolegow.

    Innym razem padl mi tez jeden wtrysk benzynowy - i tez auto na benzynie kulalo.

    Probowales robic juz reset ? Jezeli nie - to zrob !
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    moze byc zabrudzony filtr paliwa (mimo gazu trzeba wymianiac co ktorys serwis), a moze pompa paliwa siada (nie mozna jezdzic ciagle z pustym lub prawie pustym zbiornikiem benzyny, nawet jezdzac na gazie warto miec pol zbiornika beny) wg mnie to cos z ukladem paliwowym, bo jakby przeplywka padala to na gazie by tez nie jechal

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    7
    może na początek wymienie fltr paliwa, tylko powidzcie mi gdzie on jest(pewnie gdzies z tyłu)
    jutro spróbuje zrobic tak jak napisał sebek_e38 i zobaczymy jak będzie na drugi dzien

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    7
    Mam jeszcze jedno pytanie .


    kupiłem auto juz z gazem .
    Dziwi mnie to że pali mi bardzo mało gazu (na benzynie nie wiem )na trasie przy prędkości 100 km/h pali mi w granicach 9-10 l gazu 160 km/h pali mi 16 l gazu. przy 220km/h pali mi 25-26 l gazu. na mieście pali mi około 13 l gazu
    wydaje mi się że poprzedni własciciel tak zrobił żeby mu tak dożo nie palił.
    i moze przez to mam takie problemy na benzynie moze tez tak ustawił żeby tyle nie palił.


    Wolałbym żeby mi palił więcej o te 2 lityr benzyny i np: 5 l gazu niż miałbym miec takie problemy jak teraz.

    Można to samemu przestawic czy musze go dac na warsztat?????

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    sam lepiej nie grzeb, jedz na warsztat gdzie maja sprzet diagnostyczny do lpg

    watpie zeby takie problemy byly od ustawienia gazu, ale tak czy owak czytalem w auto swiecie ze nie moze byc zbyt uboga mieszanka ustawiona bo Ci sie to pozniej zemsci remontem silnika

    mi ford probe 2.5, ktory jest o 500 kilo lzejszy i ma 6 cylindrow, pali na miescie 14l. i jestem zadowolony ze tak malo, bo przed ostatnia regulacja bral 16 - 18l.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    7

    reset kompa

    jak się robi reset kompa w e32 92r.

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    1. odlacz kable akumulatora
    2. kluczyk na pozycje 1 - tak jakby sie swiecily kontrolki przy podlaczonym akku
    3. klemy akumulatora polaczyc (naturalnie odlaczone od akku)
    4. poczekac 10 min - lepiej 15
    5. wyciagnac kluczyk ze stacyjki
    6. podlaczyc kable do akku, pierwszy + pozniej -
    7. zapalic auto i zpostawic na okolo 15 min - niech sobie chodzi (jezeli masz gaz - to na tylko na benzynie !)
    8. pojechac w trase na pare km. jezdzic w roznych przedzialach obrotow i na roznych biegach (naturalnie tylko na benzynie)
    9. jezeli masz automat - to on tez sie nauczy wszystkiego od nowa - powinien lepiej przelaczac

    Jezeli masz gaz - to na benzynie jechac do gazownika - i niech teraz zaprogramuje wszystko od nowa
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •