Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Nie równa praca silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia

    Nie równa praca silnika

    Witam. Mam problem z moim E38 V8 3.0L 1995rok w gazie sekwencja sirrocco, odnosnie kiepskiej pracy silnika, otóż słychać i czuć że nie pali na 1 lub 2 gary, co to może być przyczyną, świece wymieniłem na nowe, bez zmian i nadal tak samo, jak zimny to trzęsie całą budą, takie szarpanie silnika, jak się rozgrzeje i chodzi na gazie to już lepiej ale nie chodzi równo na biegu jałowym. Ja stawiam na którąś cewke. Pomóżcie, dzięki pozdrawiam.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    To może być sporo przyczyn... ale sprawdź czy układ chłodzenia (szczególnie reduktor) nie jest zapowietrzony od tego trzeba zacząć.
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Witam. właśnie prawdziłem układ i nie jest zapowietrzony. Jest też szczelny, a więc to odpada, dręczą mnie cewki ale i tak je wymienie. pozdrawiam

  4. #4
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...ale jak, pali na gazie tylko zle czy i na gazie i na benzynie....jezeli tylko na gazie to rozlacz po kolei wtyczki z wtryskiwaczy i poczujesz czy chodzi tak samo czy wylacza zylinder i tak mozesz znalezc winowajce....na poczatek
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    ...ale jak, pali na gazie tylko zle czy i na gazie i na benzynie....jezeli tylko na gazie to rozlacz po kolei wtyczki z wtryskiwaczy i poczujesz czy chodzi tak samo czy wylacza zylinder i tak mozesz znalezc winowajce....na poczatek
    Podobnie sprawdzisz cewki...
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    ja bym proponowal podpiac pod kąputer, tu przynajmniej bedziesz mial pewnosc co do cewek, po co je wymieniac od razu, moze tylko wystarczy przy ktorejs cewce wymienic fajke, wiec ja proponuje kąpa, najtaniej na poczatek. sprawdzisz przy okazji inne bledy.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Dzisia byłem na diagnostyce i wykryło Oxygene sensor 1 i 2 czyli chyba za i przed katalizatorem, ale która to jest strona jak się patrzy na silnik to nie wiem, czy po lewej jest pierwsza strona a po prawej druga? Mniejsza o oto, odnośnie świec i cewek nic nie wykazało. Ale jestem przekonany że to cewki. A co do odpinania w czasie pracy silnika to chciałem tak spróbować ale nie wiem czy to nie uszkodzi silnika.

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ja masz 4 sondy to 1 i 2 jest przed katami a 3 i 4 jest za :) a patrząc na silnik obstawiam ,że nr. 1 jest po stronie pasażera

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    To jest więc błąd odnośnie złego spalania gdyż sonda powinna widzieć spalanie z czterech cylindrów a widzi z 3. A błędu odnośnie cewki komputer diagnostyczny nie wykaże jak wiem z doświadczenia. Jutro będe gadał z gościem co się zajmuje częściami do bmw. Jak załatwie i wymienie cewki to dam znać czy jest lepiej. Pozdro :)
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    No ja mama to samo ... jak chodzi na zimnym silniku nawet na benzynie to lekko telepie autkiem natomiast jak przełącze na gaz to już dosyć mocno telepie tzn. na tyle że jest to odczówanle i irytujące ... Aldik kiedy sprzedawał mi autko to już było lekko czuć że coś sie dzieje teraz się nasiliło ... wymienie najpierw świece ... albo od razu cewki ale najpierw musze gdzieś je kupić ... nie mam pojęcie gdzie i ciekawe czy dalej bedzie to samo ... jak nie to jade do gazownika i kaze im to naprawiać bo też istnieje możliwość że coś oni schrzanili ... Reasumując jak silnik sie nagrzeje to nie czuć tego jak na jałowy wrzuce i na gazie i na benzynie natomiast jesli jest zimny to telepie ... Zastanawiam sie czy nie reagowanie szybkie może spowodować jeszcze wieksze szkody ... ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •