Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Nie równa praca silnika

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem jak u ciebie tristeza może zrobimy sobie mini spocik dzisiaj albo jutro i razem zbadamy czy mamy te same dolegliwości jesli okaze sie że tak ... trzeba będzie coś z tym zrobić i się nie cackać ;]

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    123
    ja ostatnio bylem na kompie.....bo tez cos tam mi nie pasowało....diagnoza...jedna sonda świruje.... i czujnik temp. silnika niby nie sprawny...ale na desce wszystko pokazuje cacy..cały czas jest posrodku wskazówka....na kompie wskazywało caly czas temp 97 stopni a w srodku mniej .. nie wiem moze tak ma byc ....w sumie mechanika sie nie zajmuje ani elektryka ......a włąśnie gdzie ten czujnik temp. silnika ? dojscie kiepskie czy luzik?
    .....XXX......

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Masta: daj nr tel do siebie to się zgadamy

    Może dzisiaj o 21.30 na galerii dominikanskiej na samej gorze pod siłownią?

    Jak coś pisz bo wychodzę teraz do panny - 721 222 531

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Ładny mi gazownik jak on takie bzdury wygaduje "zajmują gazem a nie benzyną". Pare takich czarnych siódemek i będą mieli mokro ;). A tak wracając do tematu to gadałem z mózgiem elektroniki samochodowej i mogą być błędy odnośnie sądy na komputerze diagnostycznym ale mogą one występować z powodu np. złego spalania (nie pali na 2 gary) lub też uszkodzonej sondy i tak właśnie bywa z tą sondą nie wiadomo co jest przyczyną, ale na upartego są specjalne testery do sond lambda i można wtedy w 100% powiedzieć czy jest ona uszkodzona czy nie. Wiem też że w tym silniku można bez problemu odłanczać wtryskiwacze na pracującym silniku by sprawdzić czy to może wina wtrysku.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja w górndiu byłem byłym moim autem (teraz MastaKleszcza) na kompie i nie wyszło nic apropo sondy a auto jeździło tak samo do czasu aż je sprzedalem, wiec wątpie aby nagle sie popsuła i to akurat jak założyli gaz ... ehh

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Chyba, że uszkodzili podczas montażu

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Tristeza napisze wam puźniej co szanowny gazownik do niego powiedzieł ... PS a nie były to miłe słowa .... Kolesie coś ewidentnie spier...li i co do tego nie ma żadnych wątpliwości jeszcze dzisiaj jade na diagnostyke ciekawe co mi wykarze ... Z kolesiami nie ma co sie cackać bo u tristezy jest to samo co u mnie a trudno aby dwa te same problemy przytrafiły się akurat po instalacji gazu hehe to mnie po prostu śmieszy ... Dodam jeszcze że tam jak mi przedwczoraj zdiagnozował na "węch" że mam walniętą sonde tak dzisiaj tristezie stwierdził to samo haha po prostu poracha i wydaje mi sie że albo koledzy w ciemnych bemkach zajadą albo spotkamy się w sądzie ... Pozdrawiam

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    No już opisałem w dziale "Gaz..."

    Tak sonda kur... pewnie pół samochodu bym wymienił zanim by się przyznali że spieprzyli instalkę

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    .....odrazu przypominaja mi sie moje dawne przeboje w e39 i z zalozona instalko BRC pierxxxxx dolnij goscia tak jak ja to zrobilem........................................po moglo:))))))

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    temat zastygł ale chcę wam powiedzieć że rozgryzłem moją e38 i znalazłem przyczyne tej nie równej pracy, :hah: , otóż po wymianie świec, cewek, sond, na nowe. zdejmując przypadkowo rure z filtra okazało się że jest dziurawa od spodu no i łapała lewe powietrze. Wziołem ją szczelnie owinełem taśmą grubą izolacyjną. Poskręcałem filtr powietrza założyłem szczelną rure za przepływomierzem i odpalam -- nie ten silnik jak szwajcar równiótko bez drgnięcia no i moc chyba o połowe większa teraz to wymiata :P. Myśle że temat naprawde ciekawy. Pozdrawiam
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •