Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Nie równa praca silnika

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Dokładnie u mnie to samo jak zimny silnik to silnik trzęsie kastą jak już na gaz przejdzie to lepiej a jak się rozgzieje to dużo lepiej chociaż i tak nie równo chodzi słychać i czuć że trzęsie jeszcze troche kastą. Wymieniłem świece i bez rezultatu.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Najprawdopodobniej jesli I ja również wymienie te świece to nic mi to nie da :/
    jesli to nie cewki i świece choć tego jeszcze nie możemy wykluczyć to może to :
    - wybite poduchy silnika
    - uszkodzony separator oleju
    - zła praca lamby lub przepływomierza

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    wybite poduchy silnika - raczej nie
    uszkodzony separator - oleju też raczej nie
    zła praca lamby lub przepływomierza - tu może być lambda ale to i tak raczej nie jest przyczyną takich objawów auto wyraźnie nie pali na któryś z cylindrów. Jak tylko te cewki wymienie to daje znać co i jak. Ale jeszcze mam pytanie do wszystkich, czy można w czasie pracy odłanczać poszczególną cewke w tym silniku?
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    19
    BMW
    330d
    Skąd
    bolewice
    witam
    mam podobne objawy w mojej 735 i nie moge sobie z nimi poradzic juz od dluzszego czasu...mialem przez jakis czas z tym spokoj po remoncie jednej z glowic ale po jakims czasie wrocilo(przez czas remontu ok 10 dni aku bylo odlaczone )

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    89
    panowie komp sie klania!ja mialem podobne problemy.jak odpalilem auto obroty spadaly nawet do 300 obr/min tak ze nie moglem jechac dopiero jak sie zagrzala chodzila w miare normalnie.na 100% to ktoras z sond lambda.pojechalem do mechanika podlaczyl kompa i wyszlo ze mam jedna sonde zwalona.szybka wymiana i moja niunia zapiernicza jak powinna.pozdro z WRC!!!
    BMW !!!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    Witam ja bym stawial na wtryski gazu mialem to samo to ze ci pokazuje sady to przez to ze wtryski leja nie dokladnie gaz albo sie zacinaja komputer zbiera bledy i odlaczy ci polowe silnika idzie jechac ale przebiera zrob reset odepnij klemy na jakis czas jak pdlaczysz i przez jakis czas bedzie dobrze to na bank wtryski ten gaz ktory masz nie cieszy sie dobra renoma pozdrawiam

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    A ja właśnie miałem błąd odnośnie sondy Lambda, hm już nie wiem sam. Jak silnik rozgrzany to słychać jak przebiera na którymś cylindrze. Będe wymieniał sondy. Ile to może kosztować?
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Reset robiłem (odłanczałem aku na 3 dni). I gaz się zaczoł szybciej przełanczać w granicach 25 stopni C, przedtem było w granicach 50 stopni ale silnik nadal tak samo pracuje.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  9. #19
    witam miałem takie objawy jak kolega silnik tak jakby nie pracował na jednym garze jak się okazało to wtrysk gazu na 8 lał i sondy czytały głupoty jak silnik był zimny to na bęzynie też nie chciał chodzi gaziaże walczyli 8 godzin a ja z nimi ale jest ok a i założyli takie ustrojstwo co po wyłączeniu silnika odłacza koputer i resetuje go po 20 sek włącza spowrotem i jest ok

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    A jak to sprawdzić w tym modelu, który wtryskiwacz leje? Odłanczać wtryski? Czy to dobry pomysł?
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •