Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Sondy lambda BŁĄD a dobre są !!! prosze przeczytaj

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d

    Sondy lambda BŁĄD a dobre są !!! prosze przeczytaj

    silnik M60B30 94 rok, e38

    AAuto miało tylko ściąganą przepustnice, kolektor ssący, pokrywe zaworów, odme (wymiana na nową). Po złożeniu na wolnych chodzi kulawo , nie gaśnie, na obrotach chodzi równo, troche słaby jest, spalanie około 25-30 litrów, z rur śmierdzi paliwem, na kompie wyskakuje błąd raz sonda 1 raz sonda 2 raz obie, oczywiscie są wymienione i nic.
    Jak przegazuje go na postoju do 5 tys obrotów to jak schodzi coś zaczyna buczeć z tyłu kolektora ssącego, buczenie ustępuje po ponownym przegazowaniu. Ogólnie efekt nieciekawy. Może ktoś to przerabiał?? czemu błąd sond jest a są nowe i to samo.
    Rozmawiałem z kolegą Szpoperem i powiedział że może pomylono wtyczki od krokowego i przepustnicy ale jest w pożądku. Myśle o fałszywym powietrzu?? może ktoś coś podpowie?

    Gdzie jest czujnik temperatury zasysanego powietrza?? czy w urządzeniu diagnostycznym jak pokazuje 150 stopni w upale po jeżdzie w mieście to błędny odczyt??
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 07-06-2011 o 21:33

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    zacznij od przepływomierza i czujnika temp w kolektorze ssącym


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    przepływka ok, sprawdzona, jej błędu nie wywala, czujnik temp. w kolektorze?? nie wiem jak go sprawdzić, nie wywala jego błędu.
    Jedynie sondy na przemian lub razem i to buczenie jak przegazuje?? co jest??
    Rozumiem że chodzi o czujnik temp w przepustnicy?? raczej jak taki żar z nieba i silnika pokazuje 150 stopni to całkiem możliwe??
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 07-06-2011 o 22:52

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Sprawdź, czy masz dobrze założony przewód od powietrza dodatkowego.
    To element numer 4
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...86&hg=11&fg=50
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Sprawdź, czy masz dobrze założony przewód od powietrza dodatkowego.
    To element numer 4
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...86&hg=11&fg=50
    OOO nareszcie konkrety, jutro sprawdzę niezwłocznie, ale wydaje mi się że tego nie mam bo auto jest z 94 a ten gadzet był po lifcie tzn w m62???? dodatkowo prosze o inne sugestie
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 07-06-2011 o 22:59

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Kumpel w E38 z motorem M60B30 ma tę rurkę.
    Mordowałem się z nią ponad godzinę, żeby siadła, bo lubi się nie wpasować "w dziurkę", franca.

    Czujnik temperatury chyba powinien być zintegrowany z przepływomierzem...

    A z tyłu kolektora - buczenie... Weź lusterko inspekcyjne i obejrzyj dokładnie, czy nie ma widocznych szczelin.
    Dziwne, bo tam na moje oko nie ma co buczeć.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 07-06-2011 o 23:08
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    w m62 nie ma tego czujnika jest w obudowie filtra powietrza , chyba , że sobie przełożył ktoś ;)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Dzisiaj rano po odpaleniu od razu zgasł, przy ponownym rozruchu już nie, chodzi kulawo obroty 400, jak troche się nagrzał to już chodzi powiedzmy o własnych siłach, przepał kosmiczny, dalej walcze. Dzisiaj ściągam kolektor ssący i odme w celu sprawdzenia uszczelek. troche już mmam dosyć bo wymieniam na wyrost części np. sondy, odme itp a i tak żadnego rezultatu. Sugerowałem się błędami na kompie ale jak widać złudnie.
    Każdy mi podpowiada że gdzieś ciągnie lewe powietrze kolektorem albo gdzieś, lecz czy wyskoczyłby wtedy błąd sond??

    Tak sobie myśle o tym buczeniu że może to być uszczelka wpadać w wibracje lub membrana w odmie?? ale z jakiej racji jak odma nówka oryginał 4 dni temu założona?
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 08-06-2011 o 08:03

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    ja mam padnieta przeplywke a bledu mi nie wywala....(wybieram sie na zlot w niedziele moze ktos pozyczy mi na chwile swojej przeplywki zebym sie upewniel) ale jestem przekonany na 99% ze moja przeplywka jest kaput a INPA nic mi o tym nie mowi..... ja mam czujnik temp w puszce od filtra powietrza i tam mialem max 50stopni jak w upalny dzien jezdzilem ostro
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Usterka powstała po zdjęciu kolektora i ponownym założeniu więc skupiam się na tym co było robione i mam nadzieje że uda się to rozwikłac. Czujnik temp w m60b30 jest w kolektorze przy przepustnicy więc po konsultacji ze znajomymi wychodzi na to że moze pokazywać dużą temperaturę. Ogólnie pokrywy zaworów po jeździe nie da się nawet za bardzo dotknąć więc temp może być wysoka z uwagi na bliskość podzespołów co się mocno nagrzewają.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •