Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [tuning] Modyfikacja ukladu wydechowego - wedlug HH Spezial

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    [tuning] Modyfikacja ukladu wydechowego - wedlug HH Spezial

    Jak dla mnie bomba ! Zmodyfikowane tlumiki koncowe z wspawanymi rurami !
    Ten sposob zostal opracowany przez jednego z uzytkownikow forum 7er.com - Freak´a.

    Pisalem juz o tym na forum - posiadam dokladna instrukcje tej przerobki - lecz nie moge wstawic jej na public ..... Lecz moze nie dlugo bede posiadal reportaz z przerobki na jednym z "naszych" aut.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ijjaNYRHI54[/youtube]
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Temat jest mi znany z 7er.com, śledziłem go z zainteresowaniem.

    Problem w tym, że kolega Freak z 7er.com nie chciał zdradzić, co dokładnie majstrował przy tłumikach. Na pewno ich nie rozcinał. Wydaje mi sie, że nawiercił w tylnej ściance w odpowiednim miejscu dziurke, lub pare dziurek. Możliwe, że trzeba grzebnąć mocniej (wyciąć cały tylna ścianke tłumika?). W każdym razie efekt jest taki, że z zewnątrz nie widać nic.
    Jeśli Sebek masz instrukcje, która jest dostępna na forum 7er.com- to niestety tam nic ciekawego nie ma, a przynajmniej ja nic tam nie znalazłem. Jest tylko opis i kiepskie fotki z wycinania tylnego plastiku pod końcówki wydechów, spawanie itd. Tego najważniejszego :D nie ma.
    Jeśli masz jakieś swoje patenty- to zaj...ście! To naprawde super alternatywa do Eisenmanna za 1300€, a efekt jest baaardzo podobny.
    Przeróbka jest naprawde nieskomplikowana (końcówke z kwasa robiłem sam w e30- bułka z masłem ). Nie dziwie sie, że Freak z 7er.com nie chiał zdradzić co i jak, bo jako mechanik na tym zarabiał. Tłumaczył sie, że nie, ale- 300€ (za przyspawanie rur, wycięcie plastików i powiercenie wiertarą) to mimo wszystko troche.

    Pozdro i czekam na szczegóły

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    No fajnie brzmi
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Temat jest mi znany z 7er.com, śledziłem go z zainteresowaniem.

    Problem w tym, że kolega Freak z 7er.com nie chciał zdradzić, co dokładnie majstrował przy tłumikach. Na pewno ich nie rozcinał. Wydaje mi sie, że nawiercił w tylnej ściance w odpowiednim miejscu dziurke, lub pare dziurek. Możliwe, że trzeba grzebnąć mocniej (wyciąć cały tylna ścianke tłumika?). W każdym razie efekt jest taki, że z zewnątrz nie widać nic.
    Jeśli Sebek masz instrukcje, która jest dostępna na forum 7er.com- to niestety tam nic ciekawego nie ma, a przynajmniej ja nic tam nie znalazłem. Jest tylko opis i kiepskie fotki z wycinania tylnego plastiku pod końcówki wydechów, spawanie itd. Tego najważniejszego :D nie ma.
    Jeśli masz jakieś swoje patenty- to zaj...ście! To naprawde super alternatywa do Eisenmanna za 1300€, a efekt jest baaardzo podobny.
    Przeróbka jest naprawde nieskomplikowana (końcówke z kwasa robiłem sam w e30- bułka z masłem ). Nie dziwie sie, że Freak z 7er.com nie chiał zdradzić co i jak, bo jako mechanik na tym zarabiał. Tłumaczył sie, że nie, ale- 300€ (za przyspawanie rur, wycięcie plastików i powiercenie wiertarą) to mimo wszystko troche.

    Pozdro i czekam na szczegóły

    Mam instrukcje - ale nie ta ktora byla na forum - po paru rozmowach dostalem plik w PDFie z calym reportazem przerobki - lecz nie moze on wyplynac na szerokie wody netu - bynajmniej w orginalnej wersji.

    Ale tak jak pisalem - gdy zdarzy sie okazja zrobic wlasny reportaz to go wtedy udostepnie !

    Zdradze tyle ze - po wycieciu otworow w tlumiku pod nowe koncowki trzeba lekko zmodyfikowac srodkowa czesc tlumika - nie trzeba nic demontowac ani rozcinac.

    Sami przyznacie - ten odglos V8mki jest powalajacy ......
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Widze ze nikt nawet nie zauwazyl ze w poscie film z Youtube´a jest wstawiony :P
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja zauważyłem ale mnie zatkało ;D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Widze ze nikt nawet nie zauwazyl ze w poscie film z Youtube´a jest wstawiony :P
    Zauważył, zauważył :P Na google też są.
    A dzwięk tłussssty, nie powiem :D
    Do lansu w mieście- idealny. Na długie trasy- nie jestem pewny, czy głowy nie urwie.

    Ciekawi mnie, jak chodzi stado tak przerobionych e38 8/ :razz:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    123
    Oglądałem ten filmik juz wczesniej kilkanascie razy..i za kazdym razem jak dam głoooosniej kompa..dostaje gęsier skory ;-)) IGŁA chcialbym takie cos miec w swojej :medit:
    .....XXX......

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Dźwięk super ale czemu tylko tak na niskich obrotach...? No i ciekawi mnie jak na trasie czy da się wytrzymać czy po godzinie ma się już dosyć. ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    56
    BMW
    W221 320 CDI
    Skąd
    DE

    co za dzwiek...

    SUPER!!!Pięknie brzmi.bardzo mi sie to podoba i chetnie przerobie wydech zeby uzyskac taki efekt
    lukaskwiat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •