Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kodowanie klimatronika E38.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Kodowanie klimatronika E38.

    Witam, koledzy jak już wcześniej kiedyś pisałem nie mogę zakodować nowego panelu klimatr. do mojego auta dochodzę do momentu kodowania (NCS-em) pojawia się komunikat o kodowaniu trwa to może ze trzy sekundy i wyskakuje następny kom. że chyba sprzęt (chodzi chyba o interfejs) nie może tego wykonać. W między czasie udało mi się uaktywnić alarm, mruganie kierunków podczas otwierania i zamykania auta i tu właśnie moje pytanie czy do kodowania klimatr. ten interfejs jest za "słaby" czy to jeszcze coś innego (interfejs z Allegro za 120 zł).Obecny panel jest z 95r. na pokrętła od siły nawiewu a nowy jest z 96r. pełen elektronik w którym po podłączeniu wszystkie funkcje działają tylko nie załącza się kompresor. Podpowiedzcie co tu można jeszcze sprawdzić czy coś innego bo już nie mam siły z tym walczyć. pozdrawiam.....

    PS" Dodam że "INPĄ" łączę się z większością sterowników.......

    Koledzy pomóżcie , podpowiedzcie coś bo jesteście ostatnią moją "deską ratunku" bo mechanicy w moim małym miasteczku tylko świecą oczami i że problem ich przerasta. Robiłem już prawie wszystko przy różnych bmk-ach z zakresu mechaniki ale w temacie diagnostyki komputerowej dopiero zaczynam. pozdro....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 17-06-2011 o 08:21

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek to podaj(lub wrzuć screeny) jakie błędy Ci się pojawiają.

    Pliki z SSS(progmana)/isty masz dodane do NCS'a(chodzi o SP daten)?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Jutro wrzucę screny a co do NCSa to nic nie dodawałem bo nie bardzo wiem o co chodzi ale myślę że mnie poprowadzicie i sobie poradzę. pozdro........


    Trochę to trwało ale dzisiaj dopiero się podpiąłem i nie kodowałem tego nowego panelu tylko ten który jest zamontowany ( z braku czasu ) i wyskoczył taki oto napis :
    ...Der Codierindex folgender Steuergeriate ist fur diesen Codierauftrag nicht zulassig: IHK 01 .... co to oznacza? nie jestem pewien czy taki sam napis pojawiał się podczas kodowania nowego panelu ale na początek może zaczniemy od tego tekstu a jutro albo pojutrze postaram się sprawdzić na nowym panelu. pozdrawiam....
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 17-06-2011 o 08:21

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Koledzy jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc w zakodowaniu klimatronika ,szukam osoby która mi to zakoduje bo sam nie mogę sobie z tym tematem poradzić. Wieżę że wśród tak dużej rzeszy miłośników i pasjonatów BMW znajdą się osoby które ( oczywiście nie za darmo ) pomogą koledze w kłopocie. pozdrawiam gorąco..................................

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    Koledzy jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc w zakodowaniu klimatronika ,szukam osoby która mi to zakoduje bo sam nie mogę sobie z tym tematem poradzić. Wieżę że wśród tak dużej rzeszy miłośników i pasjonatów BMW znajdą się osoby które ( oczywiście nie za darmo ) pomogą koledze w kłopocie. pozdrawiam gorąco..................................
    a pomogę Ci za darmo... jak sobie w końcu z ******* disem poradzę ;p bo z kablem już sobie poradziłem... port com na pci-e w końcu pomógł... komunikuje się z nowymi i starymi autami... ale tylko inpa, bo znaleźć porządnego disa, to widzę z cudem graniczy....

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ostatnio sobie zmieniłem panel na nowszy i wrzuciłem z anglika żywcem bez żadnego kodowania - działa. Czemu Twój wymaga kodowania??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Dobre pytanie ale niestety jak go zamontuję (ten nowy panel) to wszystkie funkcje działają tylko nie załącza się klima , dioda w przycisku świeci ale klima nie chodzi dla tego myślę że trzeba by było go zakodować.Moje auto jest z 99r. a panel z 96r. może ma to jakieś znaczenie? pozdro......

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar krystianpee
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 740i 1996 M62
    Skąd
    Czaniec
    Witam podpinam sie do tematu wymieniałem panel na nowszy i slabo bardzo grzeje i dmucha czy to wina tego ze nie jest zakodowany ??
    dodam ze stary panel miałem z pokrętłami od nawiewu a nowy panel jest z tego samego rocznika 96r i włożyłem go opisywana metoda na włączonym panelu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    114
    BMW
    750iL
    Skąd
    wawa
    Witajcie, mam do Was prośbę o pomoc...

    Jak kupiłem auto mialem panel z pokrętłami, jednak kupiłem inny poniewaz tam padły wyświetlacze. mam panel nowszy ze starowaniem przyciskami, jednak mam z nim problem.. z nim albo z czymś jeszcze...
    Mianowicie... nawet jak mam ustawione na 32stc to grzeje bardzo słabo, z lewej strony strony kierowcy leci zimne powietrze, z prawej " ciepłe" dziś wymieniłem pompkę i elektrozawory.. też na używane ale sprawne. czego to moze być wina? ... trzeba go zakodować? jesli tak.. to w jaki sposób?

    Dodam ze inpa pokazuje następujący błąd error code 30 44 0A 84 84 36 8D 02 02 03 91 Part heating loocking valve
    Ostatnio edytowane przez turtles_750iL ; 03-04-2013 o 16:56

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Błąd dotyczy chyba elektrozaworów, więc może te, co założyłeś nie do końca sprawne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •