Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Gaszenie auta na Pb - co sądzicie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie

    Gaszenie auta na Pb - co sądzicie?

    A tak apropo co myślicie o gaszeniu auta na PB? Znaczy chwilę przed zgaszeniem auta przełączać na benzyne chodzi o gaz sekwencyjny ponoć to zdrowsze dla silnika ktoś tak robi?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    O takim postępowaniu słyszałem, ale w przypadku zasilania gaźnikowego i instalce I gen.. Było to powiązane z wypalaniem PB z gaźnika. W innych przypadkach nie ma to sensu.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  3. #3
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Przy sekwencji nie ma to znaczenia, pytałem gazownika po założeniu gazu.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar bultan
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23
    BMW
    e-39 520i
    Skąd
    Bielawa
    Dokładnie jak wyżej nie ma znaczenia jak zgasisz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Ogólnie na chłopski rozum w sekwencji nie powinno mieć to znaczenia ale słyszałem różne opinie gazowników i chciałem zaciągnąć waszej opinii

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam problem typu ze gdy jest dluzej wylaczony silnik po jezdzie na LPG tzn np. po nocnym postoju to trzeba go dluzej krecic aby odpalil.Ale gdy jest wylaczony jeszcze dluzej ,np.z 20 godz. odpala momentalnie.W ciagu calodziennej eksploatacji problemu zero.Objaw nastapil nagle jakis czas temu.Mam instalacje gazowa nowej generacji.Zauwazylem ze gdy przed wylaczniem silnika jezdze na PB ten problem niewystepuje.Myslalem ze to zaczyna sie padaczka z pompą benzyny.Ale teraz widze ze jest to zalezne od temperatury.Jednak teraz gdy zrobilo sie goraco zauwazylem ze gdy auto jest rozgrzane i postoi z pół godz. z wylaczonym silnikiem na LPG problem z dlugim kreceniem tez zaczal wystepowac.Pozatym instalacja LPG pracuje OK.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 10-06-2011 o 03:51

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Megablast73 Zobacz posta
    Ja mam problem typu ze gdy jest dluzej wylaczony silnik po jezdzie na LPG tzn np. po nocnym postoju to trzeba go dluzej krecic aby odpalil.Ale gdy jest wylaczony jeszcze dluzej ,np.z 20 godz. odpala momentalnie.W ciagu calodziennej eksploatacji problemu zero.Objaw nastapil nagle jakis czas temu.Mam instalacje gazowa nowej generacji.Zauwazylem ze gdy przed wylaczniem silnika jezdze na PB ten problem niewystepuje.Myslalem ze to zaczyna sie padaczka z pompą benzyny.Ale teraz widze ze jest to zalezne od temperatury.Jednak teraz gdy zrobilo sie goraco zauwazylem ze gdy auto jest rozgrzane i postoi z pół godz. z wylaczonym silnikiem na LPG problem z dlugim kreceniem tez zaczal wystepowac.Pozatym instalacja LPG pracuje OK.
    To coś muszisz mieć nie tak, u mnie nie ma znaczenia pali za każdym razem od pierwszego. Czy zima, czy deszcz, czy upał. Zobacz u gazownika czy nie masz jakiś drobnych przecieków.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar bultan
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23
    BMW
    e-39 520i
    Skąd
    Bielawa
    filtry kiedy wymieniane?Podjedz do gazowników albo sam wymień ja miałem podobny problem i po wymianie filterka jest git

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    jak masz instalke na mieszalniku to tak bedzie gaz osadza sie w kolektorze i po nocy jest tak jak bym zalewany mieszanka gazu i benzyny

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Ale kolega pisze że jak np zgasi na lpg i postoi z pół godziny to jest problem z odpaleniem a przecież w sekwencji silnik odpala na PB więc problem powinien stać po stronie benzyny a nie gazu ? tak mi się wydaje

    U mnie np wszystko jest ok ale raz na jakiś czas czasami raz na tydzień jest tak że jak auto zgaszę np lpg i postoi trochę godzinę dwie to też dłużej muszę pokręcić trochę się podławi tak ciężko załapuje ale odpali i co przyczyny szukać bardziej w instalacji gazowej (filtry gazu praktycznie nowe) czy w benzynie (pompka paliwa, świece itd) ? No ale jak ten objaw wystąpi to potem jak gaszę i odpalam to jest już dobrze i jak wspomniałem występuje to bardzo rzadko wręcz sporadycznie i co może być przyczyną?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •