Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Gaszenie auta na Pb - co sądzicie?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    U mnie do niedawna nie bylo zadnych problemow z tym.Odpalal blyskawicznie zawsze.Problem nastal nagle.Co do filtrow fazy lotnej i cieklej to wymienialem.Fakt ze od zarania nic nie bylo regulowane w tej instalce, bo smigała jak nalezy wiec nie zawracalem se gitary diagnostyką.Ale mi sie wydaje ze cos musi gdzies puszczac troche gazu po wylaczenieniu silnika tam gdzie niepowinno.I on dostaje jakiejs glupawki przez to przy odpalce na Pb (bo jak wiemy zawsze odpala na Pb w przypadku sekwencyjnej instalki nowej gen.).Ale tak jak pisalem gdy bylo zimno problem wystepowal po postoju o czasie rzedu min. 8 godz. Po postoju rzedu 20 godz. zero problemu.Czyli to jakby czas potrzebny na ulotnienie sie gazu z miejsca gdzie go niepowinno byc a na co ma wplyw temperatura.Po krotkich wylaczeniach tez zero klopotu. Ale teraz gdy ostatnio nastalo pare upalnych dni cos sie zmienilo i problem pojawia sie po wylaczeniu na czas juz rzedu 30 min. .Calkiem mozliwe tez ze cos poje...ło mu sie w kompie "centralnym" przez olewanie kontroli ustawien instalacji LPG i jego zresetowanie + regulacja kompa "od gazu" by pomogla.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 10-06-2011 o 21:43

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar bultan
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23
    BMW
    e-39 520i
    Skąd
    Bielawa
    ja sprawdzam ustawienia kompa od gazu co 5000 km u mnie
    koszt takiego przeglądu to 20 zeta i dzięki temu nigdy z lpg nie miałem problemu.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Zdarzalo sie ze cos trzeba bylo korygowac podczas tych co 5000 km. kontroli?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    Powiem tak ja tak robię ( mam założonego blosa jaka instalacja jest to nie wiem ) ale robię tak między innymi dlatego że jak wyłączę na LPG to odpali mi drugim razem a zazwyczaj robię tak że jakieś 200-400 metrów przed zostawieniem samochodu przełączam na benzyne i już. Znajomy ma E39 chyba z 3,5 litrowym silnikiem sekwencja i też tak robi.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Moja Buma jezdzi co dzien po klikadziesiąt czasem więcej kilometrów na gazie( zrobilem juz 150 tys) i nie mam żadnych problemów niebawem zmieniam parownik na nowy bo juz mój mechanik mi poradził żeby po tylu kilometrach zmienić. Ale generalnie śmiga bez problemowo. Kiedys mialem e34 2.0 i było kiepsko, wię podejrzewam że nie każdy silnik BMW lubi gaz więc dlatego tak reagują. Pozdrawiam
    BMW - radość z jazdy!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •