Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co odpowiada za przerywaną pracę sprężarki klimatyzacji.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    53
    BMW
    BMW E32 750iL
    Skąd
    Racibórz

    Co odpowiada za przerywaną pracę sprężarki klimatyzacji.

    Witam
    Panowie ,, wiele wiem na temat tego BMW ale niestety jest problem z którym nie umiem sobie poradzić

    Problem jest taki że przy orginalnym podłaczeniu po zapaleniu auta i włączeniu klimy sprężarka rusza na jakieś 3 sekundy a potem staje i ponownie dopiero daje się ruszy po ponownym zapaleniu.

    Aktualnie jest tam zrobione sidło i prąd do sprzęgiełka jest pociągnięty z pierwszego biegu wentylatora ale tak nie może być bo powstaje zbyt dóże ciśnienie w układzie.

    Układ jest szczelny gaz jest osuszacz i czujnik nad osuszacze nowe

    Nie mam do tego już sił ,,, a mechanicy rozkładają ręce

    Może macie jakieś pomysły albo jest gdzieś jeszcze jakiś czujnik ciśnienia o którym nie wiem co załancza i włancza sprężarkę albo jakiś temperatury jest za to odpowiedzialny.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czujnik temperatury parownika może rozłączyć sprężarkę.
    Sterownik silnika też może rozłączyć. Nie wiem do końca jak w E32 ale czujnik temp zewnętrznej również ma wpływ. Czujnik temp silnika też.
    Czy na starych czujnikach ciśnienia było to samo?
    Trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić ten czujnik przy parowniku.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 06-06-2011 o 13:21
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Spróbuj podłączyć wentylator na wysoki bieg...tak na próbę.
    (0o=[][]=o0)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    53
    BMW
    BMW E32 750iL
    Skąd
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić ten czujnik przy parowniku.
    O który czujnik chodzi???

    Podmieniałem ten czujnik temperatury co jest przy nogach kierowcy i nic to nie dało
    Potem podmieniłem modół icha i też nic nie dało
    Następnie panel sterowania,,,dalej nic
    Potem miecz dmuchawy ....i ciągle nic
    O czujniku przy osuszaczu i samym osuszaczu nie wspomne,,,

    Normalnie szlag mnie zaraz trafi ,,,,,,:) ale jest światełko w tunelu,,, pojawiło się podczas pisania tego posta :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Czujnik ma wygląd pręta dł. około 10cm.Wysun go z parownika bez odłaczania kostki i sprawdz czy klima ruszy.
    Ale moim zdaniem masz za wysokie cisnienie w układzie...moze chłodnica zatkana albo zabrudzona z zewnątrz.
    (0o=[][]=o0)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    53
    BMW
    BMW E32 750iL
    Skąd
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez norbitor Zobacz posta
    Czujnik ma wygląd pręta dł. około 10cm.Wysun go z parownika bez odłaczania kostki i sprawdz czy klima ruszy.
    Ale moim zdaniem masz za wysokie cisnienie w układzie...moze chłodnica zatkana albo zabrudzona z zewnątrz.
    Niestety nie rusza,, nawet go podmieniałem i nic :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Podmień moduł blokady kompresora. Czrna skrzynka za głośnikiem we wnęce na nogi od strony kierowcy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    a wentylator wylacza sie razem z kompresorem??

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    53
    BMW
    BMW E32 750iL
    Skąd
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Banol Zobacz posta
    Podmień moduł blokady kompresora. Czrna skrzynka za głośnikiem we wnęce na nogi od strony kierowcy.
    Doszedłem i do tej skrzynki,,,,(taka z zieloną kostką) podmieniłem i nic dalej to samo,,, nawet pozwoliłem sobie ją otworzyć,,, w środku jest mały przekaźnik który zwiera sprzęgiełko kmpresora,,,
    Dzieje się tak zapalam auto ,,, naciskam przycisk klimy przekaźniczek się zwiera ale po 3 sekundach się rozłancza i potam jużna nic nie reaguje aż do ponownego zapalenia auta.
    Cytat Zamieszczone przez luki730i Zobacz posta
    a wentylator wylacza sie razem z kompresorem??
    Wentylator chodzi prawidłowo,,, po naciśnięciu klimy chodzi cały czas na pierwszym biegu niezależnie od kompresora a jak na krótko podam prąd na kompresor to po chwili załącza się drugi bieg,co oznacza osiągniecie przez układ ciśnienia około 16 barów ,a w środku robi się zimno:)

    Niestety tak to nie może działać bo jak sprężarka nie będzie się wyłączać to może rozwalić cały układ
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić układ który będzie brał prąd do zalączania sprężarki z pierwszego biegu wentylatora i będzie się rozłanczać gdy wentylator będzie załapywał drógi bieg.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Spróbuj odłączyć od wtyczki tego modułu piny 7, 9, 10, zobaczymy co wtedy będzie się działo. Te piny podają sygnał z motronica i czujnika temperatury, mają wyłączyc kompresor w przypadku pełnego obciążenia lub za wysokiej temperatury. Może to gdzieś jest coś w instalacji walnięte....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •