Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pływanie tyłu, tylne zawieszenie w e38.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin

    Pływanie tyłu, tylne zawieszenie w e38.

    Witam,panowie robiłem remont zawieszenia przod jest Ok ale z tył zaczyna dość mocno pływac wymieniane 3 wachacze tuleje i amory są Ok.Co by mogło być przyczyna podpowie ktoś może???...a zbierzność była robiona i niby jest oki!
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 05-06-2011 o 09:59

  2. #2
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Witam mam podobnie, ale już się poddałem:stop: - ile można wymieniać- ustawiać a i tak brak poprawy - Kiedyś stwierdziłem, że może tak mi się tylko wydaje, bo śmigam różnymi autami a Bmw tylko od święta. Jak "Loszka" zobaczy Koleiny to "hampel" i Max 120, bo lata jak trzoda w patyku.:jester: na równym asfalcie tego nie ma - aaaaaa i w zakrętach też jakby w lewo bardziej a w prawo mniej sie wypuszczała - ale TEN TYP znaczy "Loszka" tak MA i END .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Nie ma tak! e38 ma sie prowadzic jak malo ktory samochod wiec Arek masz cos spaprane. 3 tyg temu bylem na ustawieniu zbieznosci i katow i cos mi sie nie zgadzalo. Samochod "plywal" po drodze. Pomyslelem, ze mam cos pewnie z zawieszeniem bo przeciez geometrie mi zrobili... Ale pojechalem do nich w sobote i co sie okazalo?!!! Wszystko bylo poprzestawiane! Jakis zasrany amator mi chyba to robil. Patalach sie na niczym nie znal. A warsztat z najwyzszej polki i by mi do glowy nie przyszlo, ze cos by mogli zrobic nie tak. Teraz jest juz wszystko idealnie bo gosc, ktory mi to poprawial znal sie na swojej robocie. Macie tu wydruk i zobaczcie jak wygladaly ustawienia po pierwszej geometri a jak jest teraz po poprawce:

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Dzięki panowie za odpowiedż pojade gdzie indziej sprawdzać zbierzność jeszcze bo przed remontem tego nie było a mi nawet na malutkim uskoku tyłek sie stawia !

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    niektórzy twierdzą, że nasze samochody mają bardzo "niesprzyjający" rozstaw szerokości kół; jesteśmy podobno prawie jak tiry i ich koleiny, ale jednak nie całkiem tak samo szerocy; co powoduje że w koleinach będzie nas bez przerwy "układać w przyciasne rowki". Teoretycy twierdzą, że na niskich profilach i większych szerokościach ogumienia może być tylko gorzej :-); może nie ma potrzeby bez przerwy samochodów naprawiać :-).

    Odnośnie geometrii; były pułkownik diagnosta (wcześniej robił zbieżność w czołgach :-)) tłumaczył mi że e38 trzeba robić pod obciążeniem; gdy zobaczyłem ile trylinek napakował do samochodu i butle po gazie do bagażnika, bo mu ciężarków już brakło; to w szoku byłem. koledzy sprawdzą swoich fachowców co wkładają do samochodu przy regulacjach.
    Ostatnio edytowane przez bogdanbruzda ; 07-06-2011 o 21:33 Powód: skleroza

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez bogdanbruzda Zobacz posta
    Odnośnie geometrii; były pułkownik diagnosta (wcześniej robił zbieżność w czołgach tłumaczył mi że e38 trzeba robić pod obciążeniem; gdy zobaczyłem ile trylinek napakował do samochodu i butle po gazie do bagażnika, bo mu ciężarków już brakło; to w szoku byłem.
    Na moje oko przedobrzył:
    Car loaded down to normal position Vehicle with complete equipment for normal operation with: 2 x 68 kg on front seats (seats in central position), 1 x 68 kg on rear seat (center), 1 x 21 kg in luggage compartment (middle) and full fuel tank. Exception: M3 sports suspension Normal position for car empty weight

    U mnie włożyli te ciężarki - każdy po 30kg - po 2 przed siedzeniami przód, po jednym przed tylnymi i 2 do bagara. Zatankowane miałem mało, ale wiozłem torbę z narzędziami około 30kg i 2 skrzynki, to myślę, że było jak zatankowanie do pełna.
    Ustawili mi geometrię i tył przestał reagować na studzienki, ale tylko wtedy, jak wiozę z tyłu choćby 1 osobę lub minimum 30 kg w bagażniku. Na pusto nadal lekko zbacza tyłem, ale dużo mniej niż przed geometrią.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Niestety nie dotarłem dziś nigdzie nastacje bo zabrakło dnia!Diagnosta nie dawał nic obciążenia do auta może to być przyczyną z tego co tu piszecie!:)

  8. #8
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez bogdanbruzda Zobacz posta
    niektórzy twierdzą, że nasze samochody mają bardzo "niesprzyjający" rozstaw szerokości kół; jesteśmy podobno prawie jak tiry i ich koleiny, ale jednak nie całkiem tak samo szerocy; co powoduje że w koleinach będzie nas bez przerwy "układać w przyciasne rowki". Teoretycy twierdzą, że na niskich profilach i większych szerokościach ogumienia może być tylko gorzej ; może nie ma potrzeby bez przerwy samochodów naprawiać .
    Coś w tym jest, bo mam 275/40/18 - a zimą 225/60/16 i jakby ten problem jest wówczas mniej odczuwalny !

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Czasem poduszki tylnego zawieszenia (gumowe) są już zbyt wyrobione i zaczyna bujać - miałem tak w e34. Tam wymieniłem na nowe oryginały i pomogło. W e34 jest po jednej na stronę - w e38 po dwie.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Chodzi Ci kolego o tuleje gumowo metalowe tylnego wózka? jeśli tak, to miałem o tym wspomnieć :)
    Jest to element 2, z linka poniżej:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...43&hg=33&fg=30
    Często gęsto ludzie, a szczególnie mechanicy zapominają o istnieniu tych elementów, które są dosyć mocno sfatygowane. Jak by się nie ustawiało geometrii, tył i tak będzie pływał, ponieważ wózek zmienia swoje położenie względem nadwozia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •