Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Czyszczenie Klimatyzacji - śmierdzi

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    (10)
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    oczywiscie ty byś wyjmował parownik?

    wiec kolego ci powiem ze taka piana przechodzi przez parownik wlasnie po kanałach powietrznych

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    kalego grzybki? widziales je kiedys???? w kazdym aucie robi sie to bardzo bardzo prosto

    wyjmujesz filtr kabinowy lub tak jak w e38 otwierasz wloty powietrza i na właczonej dmuchawie na max wprowadzasz pianke np taką jak ze zdjecia, po troche do kazdego otworu, jak juz caly preparat zużyjesz wlaczasz obieg wewnetrzyny i zostawiasz tak na 5min,(piana wyplynie wraz z skroplinami) tyle, i prosze tu nie pisac ze nie mozna ze cos wentylator ze cos tam ozon, ja tak robie od 3 lat w okolo 200-250 autach rocznie i zawsze dziala i nigdy nic sie nie stało, grunt to preparat bez wody,
    http://www.klimanovum.pl/1021,cleen-...chodowych.html
    Dodałbym do tego tylko odrobinę cierpliwości. W e46 wymieniałem monitor 16:9 bo nadgorliwiec wtrysnął za dużo pianki naraz i go zalało
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nie ma takiej mozliwosci, chyba ze pryskal w dysze w kabinie

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Odświeżam kotleta.

    Krzywy powiedz mi tylko, jak to się dzieje, że gdy piankę wprowadzisz poprzez doloty za filtrami kabinowymi, nie jest ona zasysana do wnętrza i nie wypływa kratkami? Ogólnie chciałbym się uporać ze smrodkiem, który czuć tuż po włączeniu klimy/odpaleniu auta.

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a jak to sie dzieje ze w czasie deszczu woda/deszcz/krople nie wpadają ci do kabiny? wyjmujesz filtry kabinowe, odpalasz wentylator na max, wpryskujesz "seriami" po 5s. jak skonczy sie preparat, szybko "zagladasz" do auta i właczasz obieg wew. zamykasz, zostawiasz tak na 5-10 min

  7. #17
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No niby tak, ale wydaje się mi, że konstrukcyjnie filtry kabinowe i wloty przed nimi nie są wystawione na bezpośrednie działanie wody/śniegu, a ewentualne drobinki osadzają się właśnie na filtrach. Mam rację?

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak zalejecie elektronikę piankami to się dowiecie czym to grozi. Silniki też tego nie lubią. Zespół nawiewów nie jest szczelny i pianki potrafią wycieknąć na elementy elektroniczne i chociażby na silniczki do regulacji klapkami. Powodują korozję. Pianki można stosować tylko i wyłącznie bezpośrednio na parownik. Albo przed odpływy od dołu albo przez np czujniki temp.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    silniczki od regulacji są ZA parownikiem a nie przed

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,254
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Emil, stosowałeś tę metodę w E32?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •