Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 30

W±tek: Olej opa³owy do E38 :)

  1. #21
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Sk±d
    Warka
    stu procentowa racje :)

  2. #22
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    5
    To i ja dodam swoje trzy grosze.

    Jak mia³em MB W123 la³em opa³ bo te silniki by³y niezniszczalne.
    Ró¿nica miêdzy opa³em i ON ze stacji.
    Vmax na ON z CPN-u 160km/h,za chwilê na opale na tym samym odcinku 170km/h.Rozpêdza³em siê w taki sam sposób z tego samegomiejsca ¿eby w³a¶nie zrobiæ test.Czyli teoretycznie opa³ ma wy¿sz± warto¶æ oktanow±,wy¿sz± temperaturê spalania.Jak to wp³ywa na silnik - nie wiem.Podobno to paliwo jest bardziej suche i co kilka tankowañ dobrze jest dolaæ miksolu,ile w tym prawdy nie wiem,ja nie dolewa³em.Auto chodzi³o mi bez problemów.

    Pó¼niej mia³em kilka benzyn,kupi³em diesela do którego la³em paliwo tylko na markowej stacji Orlen bo o opale nawet siê ba³em my¶leæ ze wzglêdu na ewentualne koszty remontu i jeden wielki XXX !!! Auto siê posypa³o a by³o w stanie idealnym,sprawdzane w ASO,moc trzyma³o idealnie,wszystko super i by³o moj± pere³k±.Podejrzewam ¿e jak bym la³ opa³ to bym do dzi¶ dnia je¼dzi³ bez problemu.

    To tak z mojego do¶wiadczenia,nie to ¿e co¶ s³ysza³em od kogo¶.

    Znajomy do Vito CDI leje opa³ robi±c ponad 100kkm rocznie auto ma przejechane na opale ponad 500kkm i nic siê z silnikiem nie dzieje !!!
    Tak przynajmniej twierdzi ale nie mam powodów aby mu nie wierzyæ.

    Co do porównania paliwa naszego i niemieckiego.Mój ojciec czêsto w Niemczech przebywa.Czêsto tj. jakie¶ 2 tygodnie na miesi±c.Ja te¿ by³em kilka razy.
    Niech mi kto¶ wyja¶ni dleczego na niemieckim paliwie mam szybsze auto ni¿ na polskim ???
    ¯eby to potwierdziæ i wyeliminowaæ efekt palcebo zrobi³em taki sam test jak opa³ vs. ON i oczywi¶cie opinia siê potwierdzi³a.Na niemieckim paliwie auto jest szybsze.Nawiasem mówi±c trochê mniej pali ale tego nie jestem w stanie zweryfikowaæ tak dok³adnie,mo¿na przyj±c ¿e jest to w granicach b³êdu pomiaru.

    Co do oleju ro¶linnego to nie wiem kompletnie nic o tym jak to wp³ywa na silnik i je¶li ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenia to chêtnie pos³ucham.
    Bayerische
    Motoren
    Werke

  3. #23
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Sk±d
    Gliwice
    Co do twoich do¶wiadczeñ z niemieckim paliwem potwierdzê twoje s³owa mam takie same odczucia. Auto jest ¿ywsze i mniej pali ale co jest efektem tego zjawiska ciê¿ko mi powiedzieæ specem od rafinacji ropy nie jestem. Podobnie rzecz siê ma w Austrii autko równie¿ ma lepsze osi±gi i mniej spala.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #24
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Noo mi sie te¿ tak zdawa³o ¿e jakby lepiej auto chodzi³o i mniej pali³o hmm sam nie wiem, jade do Niemiec za 2 tygodnie to znów bêde tam la³ do pe³na i zobacze hmm

  5. #25
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    34

    RED DIESEL

    Kiedys jezdzilem na tym w saxo i nie bylo nigdy zadnych problemow obecnie oprucz 728 mam jeszcze 325 TDS tylko ze z 98 roku i tez smigam.... Podobno nawet ta czerwona jest troche czystsza , ale pewien nie jestem.....pozdro!!!!!!!!!!!!!
    http://youtube.com/watch?v=ACMkJNpusfQ
    __________*___________
    *********BMW*********

    " DLA RADO¦CI Z JAZDY "
    ______________________

  6. #26
    7ka
    Go¶æ
    kiedys jezdzilem w124 E250D 20V i tam lany byl opoal do pelna i troche mixolu...smigal naprawde super...

    ale szczerze powiem ze balbym sie do swojego mruczacego diesla wlac opal... to prawda ze na niemieckim paliwie auto jezdzi lepiej i mniej pali...

    moze warto byloby kupic taka jakas padaczke e39 poobijana w nedznym stanie optycznym ale mechanicznym super... 530d i przetestowac ja prze 100.000 km wtedy bedzie wiadomo... ;)

  7. #27
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Sk±d
    Tychy, ¦l±sk
    Kumpel robi w serwisie Mercedesa inny w Fordzie... wiêc tylko st±d mam do¶wiadczenie. Paliwo opa³owe jest CZYSTSZE od ON na stacji.. dlaczego bo nowoczesne piece na olej opa³owy s± bardzo czu³e. nie ma tam mowy o jakim¶ syfie bo piec ma jakie¶ tam zabezpieczenia i siê wy³±cza.. ale..... olej opa³owy jest bardziej suchy.. i ma wy¿sz± temperaturê spalania.. nie jestem chemikiem ale wiem co dziejê siê z nowoczesnymi silnikami typu common rain.. siada pompa lub wtryski.. koszt wtrysku do merca cdi to 2 ko³a szt.!! widzia³em te¿ mondeo tdci zar¿niêtego przez opa³.. co do silników tdi jeszcze bez commona to silniki te piêknie na nim je¿d¿± . nic siê nie dzieje. stare diesle z pomp± wtryskow± te¿ bezproblemowo ¶migaj± na opale.


    Powiem Wam ¿e ja osobi¶cie jakbym mia³ diesla w bejcy chyba ¿e tds`a to nie odwa¿y³bym siê zalaæ opa³u.

    Co do paliwa niemieckiego to mam dwa przyk³ady.. e39 tds na polskiej ropie 210 to ju¿ max. to samo auto w DE 230 bez problemu..
    honda cr-v 2.0 benzyna w PL spalanie na trasie przy 160 ok. 12l. rura wydechowa zalana jakim¶ takim czarnym mazistym syfem, po zatankowaniu w DE prêdko¶æ 160-180 nie wychodzi ponad 9l a rura wydechowa jest sucha...

    inna sprawa ¿e widzia³em mondea focusy które takowa³y tylko np. na BP i te¿ klêka³y wtryski. po prostu polskie paliwo jest do :x :x

  8. #28
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    kiedys tankowalem e36 w essen pb95 i powiem wam ze nawet jakos inaczej smierdziala :-) a spalanie srednie bruksela bialystok + paliwo z niemiec wyszlo 6.3L!!!!!!! e36 1.6 M40

  9. #29
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Z racji tego ¿e by³em w niemczech i wlalem 77 litrów tamtejszego paliwa stwierdzam ¿e hmm nie mam pojêcia czy lepiej chodzi i czy mniej pali ale zauwa¿y³em jedno, uda³o mi siê osi±gn±æ pod górke 240 bez wiêkszych problemów i na prostej napewno mina³ bym 250 natomiast jak jaki¶ czas temu testowa³em autko na polskim paliwie to troszkê mi na prostej zajê³o zanim osi±gno³em ok 245 hmm ........ ale zastanawiam sie czy po prostu kto¶ wczêsniej je¼dzi³ przypadkiem zbyt wolno ii ja teraz dopiero docieram to autko hehe :)

  10. #30
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    39
    BMW
    X-5 Sahara
    Sk±d
    Boles³awiec
    A ja dodam cos z w³asnego podworka. Przed 7 mialem audika A6 2,5 TDI v6. La³em ropke typu verva, super disel i takie tam. Nic sie nie dzialo autko jezdzilo super. Zachorowalem na BMW i sprzedalem audika. Po 4 miesiacach sie dowiaduje ze gosciu co odemnie kupil samochod wymieni³ pompe wtryskowa za bagatela 4 tys zl i cos tam jeszcze w ukladzie paliwowym. Przyczyna la³ ropke z TIRa i na tanich cpn-ach. Nie tankowal opalu.

    Rodzi sie wiec pytanie czy aby parametry "palne" opa³u nie sa lepsze od ropy w naszych CPN-ach :D?
    Jesli tak jest LUDZISKA jedzmy tankujmy opa³ :D:) :hah:
    Infantry dying....pilots just flying "P
    www.31blot.mil.pl serdecznie zapraszam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •