Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 30

W±tek: Olej opa³owy do E38 :)

  1. #11
    Super Moderator Awatar Anatol
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Ja siê troszkê nie zgodzê z tym... Jak sama nazwa wskazuje s³u¿y do opa³u czyli do grzania .Id±c dalej tym tokiem my¶lenia to jego warto¶ci sa zupe³nie inne niz ropy.Co za tym idzie mog± byæ przypadki przegrzewania siê ... Na marginesie to mo¿na i lotnicze paliwo (nafte) laæ bêdzie szybciej je¿dzi³ ... A co do nowych aut do chyba kompy s± na tyle wra¿liwe ,¿e maj± fochy na nasze cepeenowskie paliwo a co dopiero takie ..... Ale to tylko moje wywody :D

  2. #12
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    400
    nie mam zbyt duzego doswiadczenia w tym temacie.. ale obilo mi sie o uszy ze w nowych furach ( nie wiem jak nowych ) -> komp w jakis sposob testuje rodzaj paliwa i na opale nie ruszy:)

    pisze to co slyszalem, ale nie wiem ile w tym prawdy:)

  3. #13
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    33
    e39 525d 2002r smiga jak zloto na opale :P

  4. #14
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Sk±d
    Warka
    ja troszke wyzej opisalem to bo sa to sprawdzone fakty, namacalnie, a nie jakies plotki czy domysly

  5. #15
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    opa³ jest czerwony bo jest zabarwiany ze ma mniejsza akcyze, w rafinerii idzie z tego samego kurka, tyle ze brakuje uszlachetniaczy np na zime, jak juz lac to czysty/czerwony. najbardziej szkodzi wybarwiony olej ze wzgledu ze dodaje sie kwasu aby wywabic kolor pozniej dodaje sie wapno aby olej stracil odczyn kwasny, a wiadomo wapno = czastki stale ktore zacieraja pompe i wtryski,

  6. #16
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Sam na to wpad³e¶ ?? :razz:
    Aldik lubi byc kontrowersyjny ;)
    Aaa tak ciekaw by³emodpowiedzi, wpisa³em we wyszukiwarce opa³ i ani jeden temat nie wyskoczy³, wiec czemu mam nie byc pierwszy :D
    Co do jazdy na opale, hmm mia³bym problemy ze spaniem jeszcze wieksze ni¿ mam, wiec wole laæ rope na stacji. Chociaz wiele jest twierdzeñ ¿e op³a mo¿e byc nawet lepszy bo nie chszczony na stacjach hmm
    Mój tata jest chemik, coprawda zajmuje siê polimerami, ale chyba kiedy¶ mu zlece jakie¶ badanie ropy np z Neste i op³au, ciekaw jestem wyniku. Jak (daj Bo¿e), opa³ wygra to juz przestane je¼dziæ na CPN'y :D


    A tak Ogólnie MiB znamy sie ju¿ hmm pare lat i chyba a¿ taki tragiczny ni ejestem :) Mam swoje zdanie ale te¿ nikomu si³± go nie wbijam :)

  7. #17
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Sk±d
    www.ASO-BMW.pl
    nigdzie nie napisa³em ze jestes z³y ;) tylko bardzo orginalny raz a dwa za wszelka cena chcacy miec inne zdanie ;) bardzo czesto inne od mojego ;)

    pzdr

  8. #18
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    nigdzie nie napisa³em ze jestes z³y ;) tylko bardzo orginalny raz a dwa za wszelka cena chcacy miec inne zdanie ;) bardzo czesto inne od mojego ;)

    pzdr
    Ehh wydaje Ci sie :D

  9. #19
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Sk±d
    wroc³aw
    olej opalowy jest LEPSZY od ropy, przede wszystkim czystszy. Prawda jest taka, ze predzej zarzniesz auto jezdzac na ropie niz na oleju opalowym. Oczywiscie kazdy mowi ze odwrotnie, zeby ludzie tego nie robili. Tak samo jak "fachowcy" z tv mowili o tym ze olej roslinny jest dla silnika zabojczy, ze zbiera sie nagar, a to dlatego tylko zeby ludzie lali paliwo na stacjach :D taka jest prawda, a nagar zbiera sie zawsze, bo co powiecie np o instalacach gazowych?? Dla niektorych mam ciekawostke: wiecie, ze nasze paliwo jest jednym z najlepszych paliw w Europie??? Problem polega na tym ze jest chyba najabrdziej zanieczyszczone...i tyle ;D
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  10. #20
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    237
    zgadzam sie szwed
    masz racje w tym co piszesz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •