Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Problem komunikacji przez zlacze diagnostyczne

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ten rs jest potrzebny tylko w momencie komunikacji z samochodem. Odinstaluj vmware. Uruchom kompa sam jeszcze raz i zainstaluj ponownie vmware. Ponowny restart.
    Konfiguracja sieci.
    Wirtualny dysk tworzy się w kreatorze tworzenia nowej maszyny. Jest na filmikach wszystko po kolei pokazane. Wymagane miejsce na dysku pod vmware i dis to jakies 5 gb. Odpalić dis możesz na dowolnym kompie ale się po prostu nie połączysz z autem. Rób wszystko zgodnie z filmikami.
    Nie wiem jak w przypadku vmware ale do pewnych programów wymagany jest framework 3,5.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Nic nie zmienilo sie.Po zainstalowaniu VMware nie wyskakuje komunikat programu zeby zrestartowac komp. tak jak na filmach z instr. Jak odpale Vmware opcja o ktorej napisalem wczesniej jest zaznaczona na stale a cala linijka tekstu przygaszona

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar Longner
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730i m30b30 '87 ;e32 730iA m60b30 `93; e28 525e m20b27 `83
    Skąd
    Opole
    Witam, odświeżę temat gdyż jest najbliżej mego problemu. Pacjent to e32 730iA m60b30 '93r.
    Chciałem podpiąć auto pod kompa, sprawdzić czujniki abs-u, skasować inspekcję, skasować świecącą się poduszkę. Podjechałem do dobrego warsztatu specjalizującego się w diagnostyce komputerowej.
    Na zmianę próbowano podpiąć 2 urządzenia, laptopa. Zero komunikacji, po zdjęciu osłony złącza ukazał się ucięty przewód szary z fioletowym paskiem wychodzący z pinu nr20, nie było tego przewodu dalej w wiązce widocznego. Po zdjęciu osłony komputerów to samo, wystający kawałek kabla szarego z fioletowym paskiem z wtyczki sterownika silnika, po wrzuceniu mostka na złącze połączyliśmy się z silnikiem, wszystko sprawdzone, inspekcja skasowana, zero błędów. Pierwszy komputer/sterownik od strony kielicha ma również wystający z wtyczki kawałek kabla szarego z paskiem fioletowym, lecz padło stwierdzenie, że to jest sterownik skrzyni i nie był mostkowany ze złączem, gdyż mam skrzynie 5hp30 z m60b40, uznaliśmy, że może jest odpięty przewód by się nic "nie gryzło". Dziś doszedłem do tego, że na środku jest sterownik ASB (przewód szary z fioletowym paskiem jest cały) a ten pierwszy od kielicha jest abs-u.
    Chciałbym odtworzyć komunikację z pinem nr 20 w złączu by móc sprawdzić wszystkie układy, czy ktoś dysponuje schematem połączenia tej magistrali??
    Jak wygląda komunikacja z poduszkami??


    "No to jadę, skóra, klima, żółte blachy, szyby w prądzie"

  4. #24
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Schematy elektryczne dostępne tutaj

    http://www.e38.org/e32/e32_93_etm.pdf

    wszystko Ci wyjaśnią, trochę analizy schematów będzie, ale to najlepsze i kopletne źródło.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •